Yardım Mi 10 ultra yazilim

Zi0TR

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Turkce dil
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
15
Mrb arkadaslar her hafta pc den beta yazilim indirip yuklemekten sıkıldım ab kararli rom yuklersem eğer ve yukledikten sonra twrp yi silme sansim varmi ? Onun disinda ab kararli rom yukledikten sonra telefona gunceleme gelirse direk telefondan guncelersem bi sıkıntı olurmu.. Yardimci olursaniz cok sewinirim.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Resmi sürüm yükledikten sonra eğer Magisk yoksa zaten twrp otomatik silinecektir. Twrp silinirse güncellemeleride OTA üzerinden yapabilirsiniz.

Zi0TR

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Turkce dil
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Resmi sürüm yükledikten sonra eğer Magisk yoksa zaten twrp otomatik silinecektir. Twrp silinirse güncellemeleride OTA üzerinden yapabilirsiniz.
Bu telefonun global yazilimi yok resmi yazilimida sadece cince ve ingilizce magiski silip ab kararli romu yuklesem bi sıkınti yasarmiyim ve guncelemeleri oto yukliye bilirmiyim.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Bu telefonun global yazilimi yok resmi yazilimida sadece cince ve ingilizce magiski silip ab kararli romu yuklesem bi sıkınti yasarmiyim ve guncelemeleri oto yukliye bilirmiyim.

Şimdi baktım ve evet dediğiniz gibi şuanda sadece çin var.

Peki sizin bu ab dediğiniz hangi rom oluyor acaba? Xiaomi.EU ?

Eğer belirttiğiniz yazılım Xiaomi.eu olansa bu yazılım Custom yani özelleştirilmiş ve resmi olmayan sürümdür. Bu yazılımı kurduğunuz TWRP sizin için zorunluluk haline gelecektir. Ancak Magisk ve dolayısıyla root ihtiyacınız yoktur.

Güncelleme de TWRP üzerinden yapılır. Fakat paylaşılan sürümleri cihaza otomatik indirip kullanıcıyı twrp ye yönlendiriyor mu bilmiyorum, kullanan arkadaşlar varsa bildirirler.

Ancak sonuçta twrp şart.

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Telefonunuz 8 serisi işlemci kullandığı için resmi Çin romunda Google servisleri ve L1 sertifikası olacaktır.Yani global romdan farksız olacak ancak dil olarak sadece İngilizce mevcut.

Zi0TR

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Turkce dil
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
15

Şimdi baktım ve evet dediğiniz gibi şuanda sadece çin var.

Peki sizin bu ab dediğiniz hangi rom oluyor acaba? Xiaomi.EU ?

Eğer belirttiğiniz yazılım Xiaomi.eu olansa bu yazılım Custom yani özelleştirilmiş ve resmi olmayan sürümdür. Bu yazılımı kurduğunuz TWRP sizin için zorunluluk haline gelecektir. Ancak Magisk ve dolayısıyla root ihtiyacınız yoktur.

Güncelleme de TWRP üzerinden yapılır. Fakat paylaşılan sürümleri cihaza otomatik indirip kullanıcıyı twrp ye yönlendiriyor mu bilmiyorum, kullanan arkadaşlar varsa bildirirler.

Ancak sonuçta twrp şart.
Off bin pisman oldum ultrayi aldigima bilmiodum oyle oldugunu ilkinde .s

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Off bin pisman oldum ultrayi aldigima bilmiodum oyle oldugunu ilkinde .s

Çok sorun etmeye gerek yok, cihazın keyfini sürün bence. Belirttiğiniz gibi Xiaomi.eu sürümlerinden stabil olanı yükleyin ve keyfinize bakın. Twrp yi hatırlamanıza bile gerek yok. O orada kendi başıma duracak. Cihazı kullanmanıza herhangi olumsuz bir etkisi olmaz.

Güncelleme yapmak şart değil. Zaten yapılam güncellemelerde öyle dikkare alınacak bir gelişme yok genelde. Stabil sürüm yayınlandıkça yüklersiniz. Bilgisayardan indirmenize gerek yok, telefona indirip doğrudan yükleyebilirsiniz.

Ben cihazımda resmi rom kullanıyorum ama yinede TWRP olmadan yapamam. Mecburi değil, özellikle istediğim bir şey.

Zi0TR

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Turkce dil
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
15
Çok sorun etmeye gerek yok, cihazın keyfini sürün bence. Belirttiğiniz gibi Xiaomi.eu sürümlerinden stabil olanı yükleyin ve keyfinize bakın. Twrp yi hatırlamanıza bile gerek yok. O orada kendi başıma duracak. Cihazı kullanmanıza herhangi olumsuz bir etkisi olmaz.

Güncelleme yapmak şart değil. Zaten yapılam güncellemelerde öyle dikkare alınacak bir gelişme yok genelde. Stabil sürüm yayınlandıkça yüklersiniz. Bilgisayardan indirmenize gerek yok, telefona indirip doğrudan yükleyebilirsiniz.

Ben cihazımda resmi rom kullanıyorum ama yinede TWRP olmadan yapamam. Mecburi değil, özellikle istediğim bir şey.
Simdi bu konuda anlasalim ab kararli romu yukledikten sonra baska bisey yapmama gerek yok gelen guncelemeleri oto yukliye bilirim demi bide ab kararli romda turkce dil mevcudmu bi bilgin varmi hocam

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Simdi bu konuda anlasalim ab kararli romu yukledikten sonra baska bisey yapmama gerek yok gelen guncelemeleri oto yukliye bilirim demi bide ab kararli romda turkce dil mevcudmu bi bilgin varmi hocam

Evet Xiaomi.eu yüklediğinizde OTA güncellemeler gelecek ve yüklemek istediğinizde otomatik olarak twrp moduna geçip yükleme işlemini yapacak.

Türkçe dil mevcut evet.

Ayrıca bir sıkıntı olduğunda kullandığınız rom dan Xiaomi.eu diye bahsederseniz daha kolay anlaşılırsınız. AB dediğinizde akla ilk gelen resmi avrupa rom sürümü olacaktır.

Zi0TR

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Turkce dil
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
15
Evet Xiaomi.eu yüklediğinizde OTA güncellemeler gelecek ve yüklemek istediğinizde otomatik olarak twrp moduna geçip yükleme işlemini yapacak.

Türkçe dil mevcut evet.

Ayrıca bir sıkıntı olduğunda kullandığınız rom dan Xiaomi.eu diye bahsederseniz daha kolay anlaşılırsınız. AB dediğinizde akla ilk gelen resmi avrupa rom sürümü olacaktır.
Bahsettigim bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-13-00-45-22-372_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-04-13-00-45-22-372_com.android.chrome.jpg
    385 KB · Görüntüleme: 7
Üst Alt