Rom Mi 10 Ultra - XiaomiEu MIUI 13 Android 12 Kararlı ve Haftalık beta

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Mi 10 Ultra
Eu Android 12 Haftalık beta
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Mi 10 Ultra cihazlar için Eu Android 12 romu yayınlanmıştır.

Kurulum işlemleri:

• İndirdiğiniz Fastboot dosyasını klasöre çıkart diyerek masaüstüne çıkarın
  • Cihazı fastboot moda alın (Ses kısma+power tuş kombinasyonu)
  • Temiz kurulum için rom klasörü içindeki Windows install with data format.cmd komut dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın (Güncelleme yapacaksanız uptade dosyasını çalıştırarak işlem yapın)
  • Kurulum işlemi otomatik olarak başlamıştır, kurulum bitene kadar cihazını ellemeyin
  • Güncelleme işlemi klasör içinden çıkan uptade dosyası ile yapılmaktadır.
Boot ekranında kalırsa:
  • Cihaz boot ekranı döngüsüne girerse cihazı ses açma ve güç tuşlarına basarak cihazı recovery moduna alın
  • Gelen kurtarma ekranında wipe data diyerek format atın ve cihazı yeniden başlatın
Önemli:
İnstagram gibi uygulamalarda çökme oluyorsa aşağıdaki ayarı uygulayın.
İzinler/ Gizlilik/ Cihaz Bilgileri Alma/ Her zaman izin ver

Kararlı sürüm

Haftalık Beta

MIUI 13
MIUI 13
MIUI 13

(Recovery sürümü)
(Recovery sürümü)
(Recovery sürümü)
(Recovery sürümü)

Sistem
Yeni - Android 12 güncellemesi (Redmi 9T/Redmi Note 9 4G)
Düzeltme - Bazı durumlarda klavye kullanılamaması hatası düzeltildi

kontrol Merkezi
Düzeltme - Wi-Fi, Bluetooth ve mobil veri hızlı geçişleri, Karanlık modda düzgün görüntülenmemesi hatası düzeltildi

temizleyici
Düzeltme - Whatsapp temizleyicinin çalışmaması hatası düzeltildi

izinler
Düzeltme - İstenen izinlerin izin iletişim kutularında listelenmemesi sorunu düzeltildi
Ayarlar
Düzeltme - Bağlantı ve paylaşım > Özel DNS modunu seç' te özel DNS sağlayıcı ana bilgisayar adı girilmemesi hatası düzeltildi
Düzeltme - Karanlık mod ayarlarında belirli bir uygulama için karanlık mod devre dışı bırakılamadı veya etkinleştirilemedi hatası düzeltildi

Güncelleyici
Optimizasyon - Bazı durumlarda "Yeni sürüm bulundu!" bildirim eski değişiklik günlüğünü göstermesi düzeltildi

Redmi 9T/Redmi Note 9 4G için ROM'lar, Android 12 dahili Xiaomi testleri nedeniyle askıya alındı.

18 Temmuz 2022'den itibaren şu cihazlar için Haftalık ROM olmayacak: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro.
Ayarlar
Optimizasyon - Bazı menülerdeki bazı yanlış hizalamalar düzeltildi, örn. "Cihazım" içinde

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Ayarlar' da etkinleştirilmesine rağmen Mi Smart Play eksik olması düzeltildi

Güvenlik
Düzeltme - Oyun içi yan çubuğun açılması Güvenlik uygulamasının çökmesine neden olması sorunu düzeltildi
Düzeltme - "Sanal Kimlik" ayarlarında "Sanal Kimliği Yönet" e dokunmanın tepki vermemesi düzeltildi

Redmi 9T/Redmi Note 9 4G için Android 11 tabanlı son MIUI güncellemesidir. Sonraki güncellemeler Android 12 tabanlı olacaktır.

18 Temmuz 2022'den itibaren şu cihazlar için Haftalık ROM olmayacak: Mi CC9 Pro/Mi Note 10/Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro.
Durum çubuğu
Yeni - NFC simgesi eklendi

Güvenlik
Yeni - Yeniden tasarlanan Veri kullanım ayarları. Dikkat: Çin dışındaki çoğu operatör tarafından desteklenmediği için belirli ayarlara erişilemeyebilir.
Optimizasyon - Veri kullanımı sıfırlama tarihi seçeneği geri yüklendi

Sistem başlatıcısı
Yeni - Şimdi üç animasyon hızından birini seçebilirsiniz

Tarayıcı
Optimizasyon - Optimize edilmiş uygulama ara yüzü

Yeni - Posta filtreleme kuralları, e-postalarınızı daha verimli yönetmenizi sağlar
Sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Mayıs 2022'ye Güncellendi

Müzik
Yeni - Değişen uygulama kullanıcı arayüzü

Sağlık
Optimizasyon - Global Mi Fitness uygulamasının yüklenmesine izin vermek için Restoreed Health uygulaması (gerekirse). Mi Fitness uygulamasıyla mevcut xiaomi.eu ROM'undan hareket ediyorsanız, Global Mi Fitness uygulamasını Play Store'dan yüklemek için iki ADB komutu gerekir - check Daha fazla bilgi için xiaomi.eu

Galeri
Optimizasyon --Bazı kullanıcı arayüzü değişiklikleri

Bir sonraki MIUI haftalık güncellemesi 13 Mayıs'ta yayınlanacak.

18 Temmuz 2022'den itibaren şu cihazlar için Haftalık ROM olmayacak: Mi CC9 Pro / Mi Note 10 / Pro, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite Zoom, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro.
Düzeltme - "MIUI SDK", son kurulum ekranında "Uygulamalar yükleniyor ..." sırasındaki kilitleniyor hatası dzüeltildi

Ayarlar Ayarlar
Düzeltme - Cihazda yanlış ana kamera özelliklerinin gösterilmesi hatası giderildi [Yalnızca Redmi K40 Pro]

Galeri
Fix-Screenshots klasörü eklendi

Kontrol Merkezi
Düzeltme -- Kontrol merkezi, "Kontrol merkezi tarafını değiştir" etkinleştirildiğinde durum çubuğundan genişletilememesi sorunu düzeltildi [yalnızca Android 12]
Sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Nisan 2022'ye Güncellendi

Kamera
Düzeltme - Ana kamera çalışmama hatası giderildi (Mi 10T Pro)

Mi Video
Optimizasyon - Güncellenmiş uygulama sürümü
Sistem
Düzeltme - Ok Google komutunun düzgün çalışmaması sorunu düzeltildi (Redmi Note 9 Pro 5G / Mi 10T Lite)

Kamera
Düzeltme - Ana kameranın çalışmama sorunu giderildi (Mi 10T Pro)
Sistem
Düzeltme - Durum çubuğunda yalnızca bir bildirim simgesi gösterilmesi sorunu düzeltildi [Bazı Android 12 cihazlar]

Kontrol Merkezi
Yeni - Yeni Kontrol merkezi düzeni

Gizlilik koruması
Düzeltme - Kamera/mikrofon için durum çubuğundaki gizlilik göstergesinin kapatılamaması sorunu düzeltildi [yalnızca Android 12]

Mesajlaşma
Düzeltme - "Teslimat durumu" çalışmaması sorunu düzeltildi

Güncelleyici
Yeni - İndirme sayfasında küçük kullanıcı arayüzü değişiklikleri
Sistem
Yeni - Sağlık uygulaması Mi Fitness ile değiştirildi
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Mart 2022'ye Güncellendi
Düzeltme - Belirli uygulamaları başlatırken çökme sorunu düzeltildi, örneğin Santander Way

Android 12 cihazlar için ipucu:
TWRP, Android 12 ile çalışmadığından, güncellemenin Fastboot modunda yüklenmesi gerekiyor.
ZIP paketini indirin, PC'nizde paketinden çıkarın ve aşağıdaki komut dosyalarından birini çalıştırın:
* update_rom (veri biçimlendirme olmadan), Android 11 xiaomi.eu ROM'dan geçiyorsanız.
* xiaomi.eu ROM'u ilk kez yüklüyorsanız, first_install_with_data_format (biçim verileriyle birlikte).

Uyarı:
Kamera, Mi 10T Pro'da düzgün çalışmıyor. Mi 10T Pro'nuz varsa bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz.
Redmi K30S Ultra/Mi 10T kamera iyi çalışıyor.
Sistem
Yeni - Xiaomi 12X desteği eklendi
Yeni - Wi-Fi bağlantısı için kullanılacak bölgeyi seçebilirsiniz

Ekran kaydı
Düzeltme - Bilinen bazı sorunları düzeltildi ve kararlılığı arttırıldı
Sistem
Düzeltme - Üçüncü taraf bir başlatıcı kullanırken "Duvar kağıdı ve kişiselleştirme" ayarları kilitlenme hatası giderildi

Kontrol Merkezi
Düzeltme - "Dokunmadan sonra daralt" çalışmama hatası düzeltildi [Android 12 cihazlar]

Sağlık
Düzeltme - Hırvatça, Çekçe, Fransızca, Korece, Rumence ve Slovence için "Uyku"ya erişirken uygulama kilitlenme hatası düzeltildi

Güncelleyici
Yeni - Fastboot güncellemelerini şimdi indirebilirsiniz (uygulama, kullanıcının bunları doğrudan yüklemesine izin vermez, ancak bununla ne yapacağını gösterir)
Düzeltme - Küçük kullanıcı arayüzü değişiklikleri
Düzeltme - Bazı cihazlarda kullanıcı arayüzü donma hatası giderildi
Düzeltme - Arka planda indirme kararlılığını iyileştirme girişimi (önümüzdeki haftanın OTA'sını indirirken düzelip düzelmediğini bize bildirin)
Sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Ocak 2022'ye Güncellendi
Düzeltme - "Wi-Fi yardımcısı" ayarlarında "Çift bantlı Wi-Fi hız artışı" eksikti [Yalnızca desteklenen cihazlar]
Düzeltme - WhatsApp, İkinci alan ve İkili uygulamaların başlatılmasında çökme giderildi

Kilit ekranı
Düzeltme - Bazen Kilit ekranı saati ve tarih rengi duvar kağıdına düzgün şekilde ayarlanmaması sorunu düzeltildi

Güvenlik
Düzeltme - Bilinmeyen kaynaklardan yüklenen uygulamaların ilk açılışında izinler iletişim kutusunun çıkmaması düzeltildi [yalnızca Android 12]

Ayarlar
Düzeltme - Yazı tipi ağırlık kaydırıcısı, Yazı Tipi ayarlarında tam ekran hareketler göstergesiyle çakışma hatası giderildi

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Hızlı ayar düzeni "Kompakt" ın etkisi olmaması hatası giderildi [Android 12]

Müzik
Düzeltme - "Gelişmiş ayarlar" a erişirken uygulamaların lilitlenme hatası giderildi

Uyarı: Kamera, Mi 10T Pro' da düzgün çalışmıyor. Mi 10T Pro' nuz varsa bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz. Redmi K30S Ultra/Mi 10T kamera iyi çalışıyor.

Android 12 cihazlar için ipucu: TWRP, Android 12 ile çalışmadığından, güncellemenin Fastboot modunda yanıp sönmesi gerekir. ZIP paketini indirin, paketinden çıkarın ve güncelleme komut dosyasını çalıştırın (Android 11 xiaomi.eu ROM'dan geçiyorsanız verileri biçimlendirmeden veya ilk yükleme yapıyorsanız verileri biçimlendirmeden devam edin.)

Ertelenen cihazlar: picasso, picasso_48m
Sistem
Yeni - MIUI 13 güncellemesi
Yeni - Android 12 güncellemesi [Redmi Note 9 Pro 5G / Mi 10T Lite, Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Lite Zoom]
Yeni - Yeni sistem yazı tipi, Mi Sans
Yeni - Yeni dinamik duvar kağıdı, bilimin güzelliğini mikroskop altında gösteriyor
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Aralık 2021'e Güncellendi

Kilit ekranı
Düzeltme - "OK Google", komutunun ekran kapalıyken çalışmaması sorunu giderildi

Kamera
Düzeltme - Google Lens anahtarının Fotoğraf modu seçeneklerinde görünmemesi sorunu giderildi

Ayarlar Ayarlar
Düzeltme -- "Sessiz mod kapatıldığında ses çal" seçeneğinin devre dışı bırakılmasının tepki vermemesi hatası giderildi.

Galeri
Yeni - Koruyucu filigran özelliği, fotoğraflarınızı yetkisiz kopyalamaya karşı korumanıza olanak tanır
Yeni - Medya türleri, görüntüleri nasıl çekildiklerine göre kategorilere ayırmanıza olanak tanır

notlar
Optimizasyon - Geliştirilmiş Zihin haritaları deneyimi

Uyarı: Kamera, Mi 10T Pro'da düzgün çalışmıyor. Mi 10T Pro'nuz varsa bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz. Redmi K30S Ultra / Mi 10T kamera iyi çalışıyor.
Sistem
Yeni - Android 12 cihazlar için Geliştirici seçeneklerinde "Genişletilmiş güç menüsü" ayarı geri yüklendi
Düzeltme - Android Auto'daki araç görüntüleme kullanıcı arayüzü düzgün şekilde ölçeklenmemesi hatası düzeltildi [Android 12 cihazlar]
Düzeltme - "Dokunmadan sonra daralt" çalışmama hatası giderildi [Android 12 cihazlar]

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Kontrol merkezinin sol üst sekmesindeki "Verilerim" simgesi eksikliği hatası düzeltildi

Güvenlik
Düzeltme - Güvenlik taraması için AVL motoru bazı cihazlarda mevcut olmaması hatası giderildi

Kamera
Yeni - Belgelerinizi yetkisiz kopyalamaya karşı korumak için artık Belgeler modunda koruyucu filigran ekleyebilirsiniz [Android 12]

Ses kaydedici
Düzeltme - Kayıt başlatılmaması hatası düzeltildi

Uyarı: Kamera, Mi 10T Pro' da düzgün çalışmıyor. Mi 10T Pro' nuz varsa bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz. Redmi K30S Ultra/Mi 10T kamera iyi çalışıyor.

Android 12 cihazlar için ipucu: TWRP, Android 12 ile çalışmadığından, güncellemenin Fastboot modunda yanıp sönmesi gerekir. ZIP paketini indirin, paketinden çıkarın ve güncelleme komut dosyasını çalıştırın (Android 11 xiaomi.eu ROM'dan geçiyorsanız verileri biçimlendirmeden veya ilk kez yüklüyorsanız verileri biçimlendirmeden).

Bu, son MIUI 12.5 Beta ROM'udur. 13 Aralık'tan itibaren haftalık güncellemeler geçici olarak askıya alınacaktır. Bir sonraki güncellemeler, hazır olduğunda MIUI 13'e dayalı olacaktır.

Bu, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Lite Zoom ve Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite için Android 11 tabanlı son güncellemedir. Bir sonraki güncellemeler, hazır olduğunda Android 12'yi temel alacak.

Bilinen Android 12 hataları:
* Tayland, Malezya veya Vietnam'dan iseniz, zaman zaman Wi-Fi bağlantısının kesilmesi sorunlarını geçici olarak çözmek için lütfen MIUI Bölgesini Çin olarak değiştirin.
* MIUI ekibi, Çinli kullanıcılardan bilinmeyen bir uygulama kaldırma nedeni hakkında raporlar aldı, ancak incelemeden sonra uygulama verileri saklanacak. Ekip, şu anda eksik bulunursa belirli uygulamayı yeniden indirebilir, ekip üzerinde çalışıyor.

Tüm A12 ROM'LAR YENİDEN YÜKLENDİ
- Dokunma işlevinden sonra sabit çökme
Yeni - Android 12 güncellemesi (Mi 10, Mi 10 Pro, Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro *, Redmi K30S Ultra / Mi 10T / Pro *)

Güvenlik
Düzeltme - Desteklenen cihazlarda "Optimize edilmiş şarj" ayarları eksikti

Galeri
Optimizasyon - Ekran görüntüleri için optimize edilmiş düzenleme

* Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro ve Redmi K30S Ultra / Mi 10T / Pro kullanıcıları için UYARI:
Bu güncellemeyi yükledikten sonra cihazınızın brick olma olasılığı (~ %50) var. Lütfen Android 12'ye yükseltmeden önce verilerinizi yedekleyin.
Uyarıldınız, lütfen flaş işlemi kendi sorumluluğunuzdadır. Cihazınıza gelebilecek herhangi bir hasardan sorumlu değiliz.
Şüpheye mahal vermemek adına bu mesaj Mi 10 / Mi 10 Pro kullanıcılarını ilgilendirmez.

Android 12 cihazlar için ipucu: TWRP, Android 12 ile çalışmadığından, güncellemenin Fastboot modunda yanıp sönmesi gerekir.ZIP paketini indirin, paketinden çıkarın ve güncelleme komut dosyasını çalıştırın (Android 11 Xiaomi' den geçiyorsanız verileri biçimlendirmeden) .eu ROM'u ilk olarak yüklüyorsanız verileri biçimlendirin).

Bilinen Android 12 hataları:
* Tayland, Malezya veya Vietnam'dan iseniz, zaman zaman Wi-Fi bağlantısının kesilmesi sorunlarını geçici olarak çözmek için lütfen MIUI Bölgesini Çin olarak değiştirin.
* MIUI ekibi, Çinli kullanıcılardan bilinmeyen bir uygulama kaldırma nedeni hakkında raporlar aldı, ancak incelemeden sonra uygulama verileri tutulacak. Ekip, şu anda eksik bulunursa, belirli bir uygulamayı yeniden indirebilir, ekip üzerinde çalışıyor

Son düzenleme:

halanze56

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10 ultra
Konular
8
Emeğinize sağlık teşekkür ederiz...

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
21.12.8 güncellemesi ilk mesaja eklenmiştir

Mr_luci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
3
IMEI siliniyor mu öyle bir sorun varmı

zaferaxu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Zafer Aksu
Cihazım
Samsung
Konular
1
Cihazı kullanan kimse kalmadı mı? Güncel versiyon nedir acaba?

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Miui 13 güncellemesi ilk mesaja eklenmiştir.

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Cihazı kullanan kimse kalmadı mı? Güncel versiyon nedir acaba?
Ben kullaniyorum hocam.Fakat ilk mesajdaki betayi degil stabil surum olan 12.5.8.0 dayim

M2007J1SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zaferaxu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Zafer Aksu
Cihazım
Samsung
Konular
1
Ben kullaniyorum hocam.Fakat ilk mesajdaki betayi degil stabil surum olan 12.5.8.0 dayim

Teşekkür ederim ben de o sürüme geçtim cihaz kendine geldi, kamera çekimi çok farketti. Ekran süresi olarak ne kadar süre alıyorsunuz acaba?

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Teşekkür ederim ben de o sürüme geçtim cihaz kendine geldi, kamera çekimi çok farketti. Ekran süresi olarak ne kadar süre alıyorsunuz acaba?
Ekran suresine pek bakmiyorum hocam.Genelde ekrani 60hz de kullaniyorum ve nerdeyse tum gun bluetooth bagli saatime.Oyun falanda oynamiyorum ve tahmini 4.30-5 saat civari ekran sureleri aliyorum.Ayrica bu sureleri batarya bitmeden yani %20-30 civarindayken sarja takiyorum.

Üst Alt