Soru Mi 10 telefon mi unlock ilgili soruları

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Herkese selam aleyküm rica etsem aşağıdaki bir şey soruları sormak istiyorum.

3 ay önce sahibinden'de imei kayıtsız 5500 tlye bir mi 10 telefon satılıyormuş onu kontrol edip (sahte vb.. olup olmadığı için kontrol ettim) mi 10 satın aldım. Global ROM yüklü ve sorgulama yaptım. Orjinal çıktı. 3 aydır hiç sıkıntı çıkmadım. 3 aydan sonra Resmi Devlet IMEI kayıtlı olmayan nedeniyle yakın günlerde şebeke kapatılıyor diye düşündüm. IMEI değiştirmek için bugün yada yarın mi unlock açmayı planlıyorum.

1.S: Mi hesabı şifremi unutursam, şifre değiştirirsem Mi unlock işlemler yaparken 60 vb.. gibi süre gelir mi? (olabilir diye düşündüm o sormak istiyorum.)

2.S: Mi unlock nasıl yapılır konuda "Mi unlock işlemler yaptıktan sonra cihazım korumasız hale getirebilir" diye yazıyor. Peki Geliştirici seçenekler "OEM kilidi" kapatırsam ve TWRP şifre koysam sorunu olur mu? cihazlar dosyaları erişebilir, brick, vb..

3.S: Elimde en eski GM 5 Plus telefonum IMEI seri no vb.. yazıyor. IMEI numaralarda mi 10 taşıma yapsam sorunu çıkar mı?

4.S: TWRP üzerinde EFS yedeklenecem. daha sonra IMEI değiştirme işlemler yaparken herhangi bir sorunu olursa, EFS yedek yapılan EFS dosyaları restore yapsam, Orginal olarak geri dönebilir miyim? (bilmeyen için merak ediyorum bu soru)

Cevaplar verirseniz, sevinirim
İyi forumlar

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
1.C: Evet gelir.
2.C: Garantisiz cihazlarda BL kapatılmaz brick durumlarında hayat kurtarır. Twrp'ye şifre koyabilirsiniz..
3.C: Sorun çıkmaz.
4.C: Tek sime kayıt olacağı için tekrar çift sime dönüş olmaz.
İmei reapair işleminden sonra bir şekilde imei silinir ve elinizde almış olduğunuz EFS deği varsa restore yaparak yüklersiniz sorun olmaz.

5.C: 3 yıllık + 15 konusu olan bir üyenin bu 4 soruyu bilmesi lazım diye düşünüyorum..

Oyla:

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
1.C: Evet gelir.
2.C: Garantisiz cihazlarda BL kapatılmaz brick durumlarında hayat kurtarır. Twrp'ye şifre koyabilirsiniz..
3.C: Sorun çıkmaz.
4.C: Tek sime kayıt olacağı için tekrar çift sime dönüş olmaz.
İmei reapair işleminden sonra bir şekilde imei silinir ve elinizde almış olduğunuz EFS deği varsa restore yaparak yüklersiniz sorun olmaz.

5.C: 3 yıllık + 15 konusu olan bir üyenin bu 4 soruyu bilmesi lazım diye düşünüyorum..
2.Cta brick bahsettiği olabilir ilk kez Global pazarında satın aldım. Global rom yüklü varmış. Daha sonra global rom yüklü olan bootloader kilidi kapatabilir miyim?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
2.Cta brick bahsettiği olabilir ilk kez Global pazarında satın aldım. Global rom yüklü varmış. Daha sonra global rom yüklü olan bootloader kilidi kapatabilir miyim?

Kapatılır ama kapatmayın derim

Oyla:

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Kapatılır ama kapatmayın derim
Peki, hırsız yada çalinan kişiler custom rom yükleme engellemek ve twrp dosyaları erişmemek için bootloader kapatacağım.

Bilgilendirmeler yaptığını için çok teşekkür ediyorum.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Peki, hırsız yada çalinan kişiler custom rom yükleme engellemek ve twrp dosyaları erişmemek için bootloader kapatacağım.

Bilgilendirmeler yaptığını için çok teşekkür ediyorum.

Tercih sizin....

Oyla:

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
doğru yaptım "lütfen 168 gün sonra tekrar açın" diyor. keşke açsaydı yakın günlerde şebeke kapatılıyor. galiba mi hesabı çok kez yanlış şifre girdi (mi unlock değil başka mi 8 lite telefonum)

Oyla:
Üst Alt