Yardım Mi 10 Tek Sim Sorunu

s4wcod3r

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
Red Mi Note 8
Konular
21
Merhabalar mi 10 cihazını kardesim global romda kullanıyordu fakat kullanım süresi doldu 4 aylık süre araştırma yaptım biraz internetten sim 2 yazılımdan dolayı gözükmüyormuş sim kart yuvası siparişi verdim diğer sim 2 kısmını nasıl kullanabilirim imei süreside doldu bootloader kilidini açmam için bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436
Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?
Öncelikle telefonunuzda Ayarlar/Telefon Hakkında/MIUI sürümü üzerine 7 defa tıklayarak geliştirici seçeneklerini açmanız gerekiyor. Daha sonra geri gelerek Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri altında yer alan "Mi Kilit Açma Durumu" bölümüne girerek cihazınızı Mi hesabınıza eklemelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra adresine girerek Mi hesabınızla oturum açın. Oturum açtıktan sonra gelen sayfadan MiFlashUnlock uygulamasını indirebilir ve kilidinizi açabilirsiniz. Kilidi açmak için; uygulama indikten sonra cihazınızı kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açın. Tamirci android logosunu gördüğünüzde bilgisayara bağlayın ve MiFlashUnlock aracında anlatıldığı şekilde ilerleyin. Çok büyük ihtimalle son aşamada 72, 96 veya 360 saat bekleyin gibi bir hata alacaksınız. Bu durum Xiaomi'nin güvenlik amacı ile almış olduğu bir tedbir. Belirlenen süre kadar bekledikten sonra tekrar denemeniz halinde kilidiniz sorunsuz açılacaktır. Detaylı bir anlatım açın burada veya burada yer alan konuyu inceleyebilirsiniz.
Yukarıdaki konu Boot kilidi açmak için işinize yarayabilir. Aşağıdaki konu da sizin sorduğunuz soruya cevaplar verilmiş bir konudur, incelemek isteyebilirsiniz.

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
7
sim kart slotu ile yazılımdan görünmeyen simin nasıl bir bağlantısı var anlamadım? mi 10 telefona büyük ihtimalle imei atılmıştır o yüzden tek simdir

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
bootloader kilidi için şebeke lazım. Çift sim içinde hint romu yüklenecek..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sim kart slotu ile yazılımdan görünmeyen simin nasıl bir bağlantısı var anlamadım? mi 10 telefona büyük ihtimalle imei atılmıştır o yüzden tek simdir
hayır tam tersi atılmadığı için tek sim. atılsaydı hint romu ya da eu romda olurdu çift olurdu

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
BL kilidi açmak için aktif olarak şebeke alıyor durumda olmanız gerekiyor.
Çift sim aktif etmek için cihazı alır almaz veya şebekesi kesilmeden BL kilidi açıp eu roma geçmeniz gerekiyordu.

Kapanan cihazda kısa süreli şebeke almak için çeşitli yollar var Google'da araştırıp bir kaçını deneyin. Bir dönem çalışanlar vardı.

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
7
ilginç Xiaomi şaşırtıyor 😃😃 yeni bir şeyler öğrenmiş olduk

s4wcod3r

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
Red Mi Note 8
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bootloader kilidi için şebeke lazım. Çift sim içinde hint romu yüklenecek..

hayır tam tersi atılmadığı için tek sim. atılsaydı hint romu ya da eu romda olurdu çift olurdu
Hocam öncelikle teşekkürler doğrumu anladım önce hint romu atacağım ardından sim tepsisini taktığımda sim 2 açılacak şebeke gelecek bootloaderi açacağım.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam öncelikle teşekkürler doğrumu anladım önce hint romu atacağım ardından sim tepsisini taktığımda sim 2 açılacak şebeke gelecek bootloaderi açacağım.
hayır öyle bişey demedim ben. şebeke yok kilit açamazsın. kilit kapalı rom atamazsın masraf var sıralama bu şekilde :D

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Alternatif çözüm önerisi sunuyorum.

Yukarıda H.kadioglu hocamız Hindistan sürümünün de çift özelliği getirdiğini söylemiş.
Eğer böyleyse kurtarma şansınız var.

Öncelikle cihazınız içerisindeki bütün önemli verileri harici bir şekilde yedekleyin Google ve Mi hesaplarını kaldırın. Cihazınıza ait en güncel Hindistan romumu indirip aşağıda verdiğim rehber aracılığı ile dosya adını değiştirerek yüklemeyi bir deneyin.

Bu yöntem ile BL kapalı cihazlarda bölge değişimi yapan çok oldu her cihazda olmasa da bir çoğunda çalıştı. Bir sürüm olmazsa diğerini deneyin. Hint sürümlerini teker teker test edin.

Ayrıca bu riskli bir yönetim. Denenmiş değil.
Her türlü riskin farkında olarak test edin.

Eğer yöntem çalışırsa ve sim 2 için ayrı bir imei varsa sim 2 slotuna sim kartınızı taktığınızda şebeke alacaktır.

Tek imei varsa işler karışır.

Size yetkili hesap gibi çözümler gerekir.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Alternatif çözüm önerisi sunuyorum.

Yukarıda H.kadioglu hocamız Hindistan sürümünün de çift özelliği getirdiğini söylemiş.
Eğer böyleyse kurtarma şansınız var.

Öncelikle cihazınız içerisindeki bütün önemli verileri harici bir şekilde yedekleyin Google ve Mi hesaplarını kaldırın. Cihazınıza ait en güncel Hindistan romumu indirip aşağıda verdiğim rehber aracılığı ile dosya adını değiştirerek yüklemeyi bir deneyin.

Bu yöntem ile BL kapalı cihazlarda bölge değişimi yapan çok oldu her cihazda olmasa da bir çoğunda çalıştı. Bir sürüm olmazsa diğerini deneyin. Hint sürümlerini teker teker test edin.

Eğer yöntem çalışırsa ve sim 2 için ayrı bir imei varsa sim 2 slotuna sim kartınızı taktığınızda şebeke alacaktır.

Tek imei varsa işler karışır.

Size yetkili hesap gibi çözümler gerekir.
tşk ederim yol haritası çok doğru. ama yazdığınız şekilde değil. sim2 hiç kullanılmadı şebeke gelir. yetkili hesap ile hint romu atarız. sim2 de şebeke gelir kilit açar imei işlemi yapılır. Çünkü bu cihaz eng romda açmıyor.

tşk ederim yol haritası çok doğru. ama yazdığınız şekilde değil. sim2 hiç kullanılmadı şebeke gelir. yetkili hesap ile hint romu atarız. sim2 de şebeke gelir kilit açar imei işlemi yapılır. Çünkü bu cihaz eng romda açmıyor.
o yöntem çalışmaz

Üst Alt