Yardım Mi 10 T pro Sorunları.

Chicco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Mi 10 T Pro
Konular
2
Arkadaşlar selamlar.Cihaz başlıkta belirttiğim gibi mi 10 T pro.Cihazla ilgili bazı sorunlarım var.

1.Yakinlik sensörü.(Forumu araştırdım ve yazılanlari yapmama rağmen 5 değerinden 0 a düşmedi.Acaba ekran değişimin de sensöre bir zarar mı verildi?)
2. Jiroskop problemi yaşıyorum.Oyunda iken jiro telefonu sabit mesela masaya koyduğum da jiroskop kendiliğinden kayıyor.Nasil yapabilirim bu ayarı ?

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
1-Arka kamera video çekimi berbat, 60fps sanki 30fps gibi takıla takıla çekiyor
2-3.5mm jak olmaması çok kötüymüş
3-Parmak izi okuyucu power tuşunda olması sıkıntı, cebime koyarken parmağıma denk geliyor ve hep açılıyor
4-Yakınlık Sensör hatası asla çözülemeyecek bir durum, ultrasonic sensör gibi salak bir sensör koymuşlar
5-Hoparlörden ses dinlediğinizde arka kısımda çok fazla titreşim oluyor
6-Ekran koruyucu çok kötü, en ufak darbede çiziliyor ve eziliyor
7-Arama yapma ve mesajlaşma uygulaması eskisi gibi xiaominin değil ve google'n kini kullanıyor, tek kelimeyle berbat
8-108 megapiksele sakın aldanmayın, iphone'nun 12 megapikselinden hiçbir farkı yok

Chicco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Mi 10 T Pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1-Arka kamera video çekimi berbat, 60fps sanki 30fps gibi takıla takıla çekiyor
2-3.5mm jak olmaması çok kötüymüş
3-Parmak izi okuyucu power tuşunda olması sıkıntı, cebime koyarken parmağıma denk geliyor ve hep açılıyor
4-Yakınlık Sensör hatası asla çözülemeyecek bir durum, ultrasonic sensör gibi salak bir sensör koymuşlar
5-Hoparlörden ses dinlediğinizde arka kısımda çok fazla titreşim oluyor
6-Ekran koruyucu çok kötü, en ufak darbede çiziliyor ve eziliyor
7-Arama yapma ve mesajlaşma uygulaması eskisi gibi xiaominin değil ve google'n kini kullanıyor, tek kelimeyle berbat
8-108 megapiksele sakın aldanmayın, iphone'nun 12 megapikselinden hiçbir farkı yok
1.Arka kamerayla ilgili sorunum hiç olmadı.Gayet güzel fiyatına göre.
2.3.5 jak olayı bir telefon alınmadan araştırılıp alınmalı ve teknik özelliklerinde de Google'de yazıyor nasıl jak olduğu.
3.Bir kere bile parmağım değmedi.Cebimde de hiç açılmadı.
4.Bununla ilgili bir problem yaşıyorum daha net birşey yok.Ve bundandır ki konunun ucu açık...
5.Hic titreşim yaşamadım.Gayet akıcı ve net.
6.Hic bir telefonu orjinal ekran koruyucuyla kullanmam.Zaten kırılmaz cam ile değil şeffaf folyo var o yüzden en kısa sürede değiş derim.
7.Kullanimdan öte daha bir problem yaşamadım.
8.Ben memnunum :)
......................................................

Telefonu değiş iPhone al demek sana verilecek en güzel cevap bence.Bu kadar pişmanlık normal değil.Hic bir artı yönünü yazmamissin sanki rakip firmasin.Kusura bakma.

msonbasaran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MUSTAFA
Cihazım
Mİ 10T PRO
Meslek
Uzman
Konular
1
1.Arka kamerayla ilgili sorunum hiç olmadı.Gayet güzel fiyatına göre.
2.3.5 jak olayı bir telefon alınmadan araştırılıp alınmalı ve teknik özelliklerinde de Google'de yazıyor nasıl jak olduğu.
3.Bir kere bile parmağım değmedi.Cebimde de hiç açılmadı.
4.Bununla ilgili bir problem yaşıyorum daha net birşey yok.Ve bundandır ki konunun ucu açık...
5.Hic titreşim yaşamadım.Gayet akıcı ve net.
6.Hic bir telefonu orjinal ekran koruyucuyla kullanmam.Zaten kırılmaz cam ile değil şeffaf folyo var o yüzden en kısa sürede değiş derim.
7.Kullanimdan öte daha bir problem yaşamadım.
8.Ben memnunum :)
......................................................

Telefonu değiş iPhone al demek sana verilecek en güzel cevap bence.Bu kadar pişmanlık normal değil.Hic bir artı yönünü yazmamissin sanki rakip firmasin.Kusura bakma.
Artı tek yönü işlemcisi ve şarjı

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Arkadaşlar selamlar.Cihaz başlıkta belirttiğim gibi mi 10 T pro.Cihazla ilgili bazı sorunlarım var.

1.Yakinlik sensörü.(Forumu araştırdım ve yazılanlari yapmama rağmen 5 değerinden 0 a düşmedi.Acaba ekran değişimin de sensöre bir zarar mı verildi?)
2. Jiroskop problemi yaşıyorum.Oyunda iken jiro telefonu sabit mesela masaya koyduğum da jiroskop kendiliğinden kayıyor.Nasil yapabilirim bu ayarı ?
2. Konu için pek bir şey söyleyemem ama 1. Konu için şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Bizim cihazlarda hareketi algılayan bi sönsör var. Yakınlık sensöründen biraz farklı mantıkla çalışıyor. O yüzden kalibrasyon kısmında değeri elinizi sensöre yaklaştırarak değiştiremezsin. Forumda konular arasında kalibre edilmesi gereken bir kaç yer vardı şimdi tam hatırlayamıyorum arama yaparak bulabilirsiniz. Bu kalibrasyonlardan biride telefonun düz durduğunu algılayan bir sensör. Telefonu masaya koyup sol alt kısmına kamera çıkıntısı kadar bi nesne koyarsanız ya da sağ üst köşeden elinizle bastırıp kamera çıkıntısı üzerinde cihazın düz durmasını sağlarsanız değerler tam olarak 0a yaklaşır ve kalibre edersiniz. Bu kalibrasyonlardan sonra sensör sorunu yok denecek kadar azalıyor.

Chicco

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Mi 10 T Pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2. Konu için pek bir şey söyleyemem ama 1. Konu için şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Bizim cihazlarda hareketi algılayan bi sönsör var. Yakınlık sensöründen biraz farklı mantıkla çalışıyor. O yüzden kalibrasyon kısmında değeri elinizi sensöre yaklaştırarak değiştiremezsin. Forumda konular arasında kalibre edilmesi gereken bir kaç yer vardı şimdi tam hatırlayamıyorum arama yaparak bulabilirsiniz. Bu kalibrasyonlardan biride telefonun düz durduğunu algılayan bir sensör. Telefonu masaya koyup sol alt kısmına kamera çıkıntısı kadar bi nesne koyarsanız ya da sağ üst köşeden elinizle bastırıp kamera çıkıntısı üzerinde cihazın düz durmasını sağlarsanız değerler tam olarak 0a yaklaşır ve kalibre edersiniz. Bu kalibrasyonlardan sonra sensör sorunu yok denecek kadar azalıyor.
Çok teşekkür araştırma yapacağım forumda.

kaju

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
5
bahsettiğiniz konu linkini atma şansınız var mı rica etsem

ghost.boy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
bahsettiğiniz konu linkini atma şansınız var mı rica etsem
Konuda yer alan mesajı paylaşayım.

*#*#64663#*#* tuşla.
Sağ üstten 3 noktaya bas.
Additional tools kısmına gir.
Acc calibration tool ve gyro calibration tool kısmına gir. İkisini de kalibre et.
Bu telefonda yakınlık sensörü özelliği telefonu hareket ettirmeye bağlı çalışıyor. Yani telefonu kulağa götürme hareketini algılıyor. Elinle ekranı kaparsan kararmaz. Tüm sensörleri kalibre etmek çok fayda sağlıyor.

kaju

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
5
Konuda yer alan mesajı paylaşayım.

*#*#64663#*#* tuşla.
Sağ üstten 3 noktaya bas.
Additional tools kısmına gir.
Acc calibration tool ve gyro calibration tool kısmına gir. İkisini de kalibre et.
Bu telefonda yakınlık sensörü özelliği telefonu hareket ettirmeye bağlı çalışıyor. Yani telefonu kulağa götürme hareketini algılıyor. Elinle ekranı kaparsan kararmaz. Tüm sensörleri kalibre etmek çok fayda sağlıyor.
kalibre ederken napmam gerek telefonu düz masaya koymak mı?

Üst Alt