Yardım Mi 10 T 2 el önbellek fulleniyor hemen neden?

Marjinal Kul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
10
Merhabalar 1 senelik 2 el mi 10 t aldım açıkcadı oyun için aldım diyebiliriz fakat güvenlikte olan hızı arttır devamlı dolu oluyor pubg oynayınca drop ara sıra giriyor 90 fps sabit alırken bazen düşüyor. Fatihe kasmak istiyorum ama endişem bu cihaz beni fatih ligine kadar götürür mü? Cihaz yorulur mu? 90 ekram yenileme hızı yapıp 60 fps oynasam yeterli olur mu yoksa 60 fps oynasam bile ekran hızını 144 mü yapmam lazım?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
2. el cihaz, öncesinde nasıl kullanıldığına bağlı oalrak bir ömür verir size. O cihazla her lige çıkarsınız, endişeniz olmasın. Magisk yüklüyse, MIUIPerformansSaver isimli eklentiyi yükleyin, her uygulama için ayrı ayrı fps ayarı yapabilirsiniz, fps düşüşü de yaşamazsınız. Bu tarz oyunlarda yüksek fps her zaman bir artıdır, bu cihaz size bu özelliği sunuyorsa, neden kullanmayacaksınız ki. Ayrıca eklemek isterim, bahsettiğiniz oyunda en yüksek 90 yada 120 veriyor bildiğim kadarıyla.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
2. el cihaz, öncesinde nasıl kullanıldığına bağlı oalrak bir ömür verir size. O cihazla her lige çıkarsınız, endişeniz olmasın. Magisk yüklüyse, MIUIPerformansSaver isimli eklentiyi yükleyin, her uygulama için ayrı ayrı fps ayarı yapabilirsiniz, fps düşüşü de yaşamazsınız. Bu tarz oyunlarda yüksek fps her zaman bir artıdır, bu cihaz size bu özelliği sunuyorsa, neden kullanmayacaksınız ki. Ayrıca eklemek isterim, bahsettiğiniz oyunda en yüksek 90 yada 120 veriyor bildiğim kadarıyla.
Hocam modul tam olarak neye yarıyor?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.199
MIUI Performans Saver modülü, MIUI tabanlı özel ROM'lar için bir Magisk modülüdür ve cihazın performansını artırmak için kullanılır. Bu modül, cihazda çalışan arkaplan uygulamalarının sayısını azaltarak RAM kullanımını optimize eder ve cihazın daha hızlı çalışmasını sağlar. Modül ayrıca pil tüketimini azaltmaya yardımcı olabilir ve cihazın daha uzun süre şarjda kalmasını sağlayabilir. Ancak bu modülü yüklerken dikkatli olmanız gerekiyor, yanlış yapılandırılmış bir modül cihazınızda sorunlara yol açabilir.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Bu modül, hangi uygulamada hangi yenileme hızını kullanacaksınız, onu tek tek ayarlamanızı sağlar. Örnek; Pubg açıldığında 144 hz olsun, ana ekranda 50 hz de çalışsın, yada whtsapp da 90 hz olun vs gibi.

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
MIUI Performans Saver modülü, MIUI tabanlı özel ROM'lar için bir Magisk modülüdür ve cihazın performansını artırmak için kullanılır. Bu modül, cihazda çalışan arkaplan uygulamalarının sayısını azaltarak RAM kullanımını optimize eder ve cihazın daha hızlı çalışmasını sağlar. Modül ayrıca pil tüketimini azaltmaya yardımcı olabilir ve cihazın daha uzun süre şarjda kalmasını sağlayabilir. Ancak bu modülü yüklerken dikkatli olmanız gerekiyor, yanlış yapılandırılmış bir modül cihazınızda sorunlara yol açabilir.
Bu modül, hangi uygulamada hangi yenileme hızını kullanacaksınız, onu tek tek ayarlamanızı sağlar. Örnek; Pubg açıldığında 144 hz olsun, ana ekranda 50 hz de çalışsın, yada whtsapp da 90 hz olun vs gibi.
Cevaplar için teşekkürler deneyeceğim

Marjinal Kul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
Poco x3 NFC
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgiler için çok teşekkür ederim hocam cihaza rom yüklemem gerekmiyor değil mi? Mi 13 sürümünde zaten ve güvenilir kaynaklardan link bırakma şansınız var mı? Bunu denemek isterim

Üst Alt