Yardım Mı 10 pro sorunlarına çözüm arıyorum

eminermansasa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Erman S
Cihazım
Mi 10 pro
Konular
1
Öncelikle merhabalar ve yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Bir kaç sorunum var paylaşmak istiyorum umarım yardımcı olabilecek birileri çıkar. Yaklaşık 10 gün önce yurtdışından getirilen mi 10 pro 12 GB ram 256 GB disk ozelliklikli telefonumu satın aldım. Bu süre içinde çevremde 3 kişi daha xiaomi markalı 3 farklı ürün satın aldı kimi yurtdışı kimi distribütör garantili. Kendiminki ile birlikte 4 cihazı da karşılaştırdım ancak benim cihazda bazı farklılıklar var diğer 3unde bulunmayan. Aşağıda yazdığım sorunlar sadece benim telefonda diğer cihazlar tamamen zıt sonuçlar veriyor.

1- telefon açılırken unlocked yazısı geliyor.
2- telefonu yeniden başlatırken ses açma tuşuna basılı tutunca gelen menü tamamen çince
3- ayarlar kısmında android guncelleme kontrolü yapabilmek için yazılım güncelleme seçeneği cihazımda bulunmuyor.
4- araştırma yaparken karşılaştığım Netflix uygulaması benim cihazda da Google play üzerinden ulaşılamıyor. APK olarak son sürümü indirmek istediğimde ise bu sürüm cihazınızla uyumlu değil mesajı alıyorum.
5- mi.com/verify adresinden IMEI sorgulamasi yaptığımda cihazı onaylıyor ancak global versiyon olmadığından kullanıcı deneyimlerinin etkilenebilecegi tarzında ingilizce bir uyarı veriyor.

Bu 5 sorun bir arada düşünüldüğünde cihaza herhangi bir müdahale de bulunmalı miyim? Bu sorunlar nasıl düzeltilebilir. Evet Netflix benim için çok önemli değil ancak android guncellemesi alamayacak olmak büyük bir problem. Tekrardan bir rom atılması durumunda bu sorunlar rom sürümü sayesinde çözülür mü?

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
40
Umarım yazdıklarım arasında yanlış birşey yoktur.

1-Unlocked yazması bootloader kilidinin açıldığını ifade eder

2-TWRP çince ayarlandığından dolayı size çince menü geliyor

3-Sorunu anlayamadım

4-Ayarlara girin, ek ayarlar diyin ve oradan bölgeyi hindistan olarak ayarlayın. Ana ekrana gelen simgeler olacak, oradan get apps uygulamasına girip netflix i indirebilirsiniz.

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
1-Bl kilidi açık olmasından dolayı öyle yazıyor.İmei işlemi yapmak için açılmıştır yüksek ihtimal.
2-Telefon çin cihazı sanırsam global değil.
3-İmei atıldığından olabilir tam sebebini anlamadım.
4-Apk kurabilirsiniz çok önemli değil Drm info uygulamasını indirin güvenlik seviyesi L3 ise o yüzden olabilir.
5-Çin cihazını global pazarda bulunan bir ülkede kullandığından çıkar.
Ben olsam kilit açık TWRP yükleyip Xiaomi.eu costum romunu kurarım.Cihaz mi 10 pro 5g ise buyrunuz:
Android 11 miui 12.1.3 sürümü gelmiş en son.

eminermansasa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Erman S
Cihazım
Mi 10 pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Umarım yazdıklarım arasında yanlış birşey yoktur.

1-Unlocked yazması bootloader kilidinin açıldığını ifade eder

2-TWRP çince ayarlandığından dolayı size çince menü geliyor

3-Sorunu anlayamadım

4-Ayarlara girin, ek ayarlar diyin ve oradan bölgeyi hindistan olarak ayarlayın. Ana ekrana gelen simgeler olacak, oradan get apps uygulamasına girip netflix i indirebilirsiniz.

Evet bootlader kilidi açık. Geliştirici seçeneklerine ulaşabiliyorum. Bu şekilde olması bir sorun değilse kalabilir ondan yana sıkıntı yok ancak bölgeyi hindistan yapssm dahi getApps üzerinden uygulama indirmek istediğimde yine Google Playe yönlendiriyor ve yükle seçeneği çıkmıyor.
Ayarlar kısmında yazılım güncelleme diye bir bölüm, bağlantı, buton yok. android guncellemesi olup olmadığını kontrol edemiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1-Bl kilidi açık olmasından dolayı öyle yazıyor.İmei işlemi yapmak için açılmıştır yüksek ihtimal.
2-Telefon çin cihazı sanırsam global değil.
3-İmei atıldığından olabilir tam sebebini anlamadım.
4-Apk kurabilirsiniz çok önemli değil Drm info uygulamasını indirin güvenlik seviyesi L3 ise o yüzden olabilir.
5-Çin cihazını global pazarda bulunan bir ülkede kullandığından çıkar.
Ben olsam kilit açık TWRP yükleyip Xiaomi.eu costum romunu kurarım.Cihaz mi 10 pro 5g ise buyrunuz:
Android 11 miui 12.1.3 sürümü gelmiş en son.
Teşekkür ederim. Bu tarz işlemlere acemiyim. Araştırıp becerebilecegim bişey ise deneyecegim. Yanlış bir işlem yapmaktan çekiniyorum. Yardımlarınız icin teşekkür ederim

Son düzenleme:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Ayarlardan telefon hakkında kısmına girip ekran görüntüsü atabilir misiniz. Muhtemelen global rom yerine başka bir rom yüklü

Cihazınızın arka kapağında CE sertifikası var mı?

eminermansasa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Erman S
Cihazım
Mi 10 pro
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Yazılım normal global. Bu kısımda sistem güncelleme kısmı mevcut, en üstte. Muhtemelen diğer cihazlarda miui 12 yüklü, sizde ise miui 11, haliyle güncelleme panelini farklı yerlerde görmüş olabilirsiniz.

eminermansasa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Erman S
Cihazım
Mi 10 pro
Konular
1
Yazılım normal global. Bu kısımda sistem güncelleme kısmı mevcut, en üstte. Muhtemelen diğer cihazlarda miui 12 yüklü, sizde ise miui 11, haliyle güncelleme panelini farklı yerlerde görmüş olabilirsiniz.
Miui güncelleme seçeneğine erişebiliyorum ondan yana sıkıntı yok. Kaldı ki kontrol ettiğimde güncelleme yok diye uyarı alıyorum bu da garibime gitti. 11 sanırım eski bir sürüm. Samsung kullanicisiydim, Xiaomi cihazlarda durum farklı mi bilmiyorum ama android guncellemesi miui ile beraber mi yapiliyor? Yoksa manuel olarak mı yapilmak zorunda. Değilse ayarlar kısmını tamamen kurcaladım, arama kısmına yazılım güncelleme vs ilgili olabilecek her şeyi yazdım. Ancak öyle bı seçenek yok.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Xiaomide ikisi beraberdir, birlikte güncellenir sistem güncellemesi kısmından. Miui 12 yeni sayılır, tüm cihazlara henüz verilmedi. Bir ay içinde muhtemelen hepsine tamamlanmış olur, sizin cihazınız da yakında alacaktır miui 12 yi, miu12 ye geçmeseniz bile olur hatta eğer mevcut sürümden memnunsanız :)

eminermansasa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Erman S
Cihazım
Mi 10 pro
Konular
1
Xiaomide ikisi beraberdir, birlikte güncellenir sistem güncellemesi kısmından. Miui 12 yeni sayılır, tüm cihazlara henüz verilmedi. Bir ay içinde muhtemelen hepsine tamamlanmış olur, sizin cihazınız da yakında alacaktır miui 12 yi, miu12 ye geçmeseniz bile olur hatta eğer mevcut sürümden memnunsanız :)
İlk defa ve henüz 10 günlük Xiaomi kullanicisi olduğum için bilgisizligimi mazur görün. Henüz memnunum ya da değilim diyemiyorum ancak bu saydığım gerekçelerle birlikte bir de özellikle android güncelleme ile ilgili menüyü de bulamayınca resmen hevesle aldığım cihazdan sogudum. Sanırım şimdilik bı işlem yapmadan, biraz da miui sistemi ile ilgili bilgi toplayarak beklemek en sağlıklısı. İlginiz ve vaktiniz için teşekkür ederim

Üst Alt