Defneloji

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Defne
Cihazım
Mi 10 lite zoom
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
vangogh
Telefon Modeli
mi 10 lite zoom
Bootloader Kilidi
Açık
merhabalar. telefonum mi 10 lite zoom. yurtdışı imeisi vardi. rootluydu. güncelleme sonrasi logoda takılıp kaldi. açılıyordu. servise götürdum romuna kadar her seyi silmişler. yeni rom yüklendi ama yine de açılmadı. bir sürü servise götürdüm. arkasını da açtılar. ben de uğraştım eu rom, china rom engineer rom ama olmuyor. beyaz mi logosunda takılıp kalıyor bl kilidi açık. fastboot moda da giriyor. LÜTFEN YARDIM EDİN. ÖĞRENCİYİM YENI TELEFON ALACAK BÜTÇEM YOK. NE YAPA BİLİRİM. TELEFONUM BRICK MI OLDU ANA KART MI CİP Mİ ANLAMDIM.

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
merhabalar. telefonum mi 10 lite zoom. yurtdışı imeisi vardi. rootluydu. güncelleme sonrasi logoda takılıp kaldi. açılıyordu. servise götürdum romuna kadar her seyi silmişler. yeni rom yüklendi ama yine de açılmadı. bir sürü servise götürdüm. arkasını da açtılar. ben de uğraştım eu rom, china rom engineer rom ama olmuyor. beyaz mi logosunda takılıp kalıyor bl kilidi açık. fastboot moda da giriyor. LÜTFEN YARDIM EDİN. ÖĞRENCİYİM YENI TELEFON ALACAK BÜTÇEM YOK. NE YAPA BİLİRİM. TELEFONUM BRICK MI OLDU ANA KART MI CİP Mİ ANLAMDIM.
merhaba güncelleme sonrası cökmelerde teknik arızdan değil yazılımsal arızzdan sorun cıkar fostbootan mi filash ile yazılım atarsanız sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Oyla:

Defneloji

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Defne
Cihazım
Mi 10 lite zoom
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
merhaba güncelleme sonrası cökmelerde teknik arızdan değil yazılımsal arızzdan sorun cıkar fostbootan mi filash ile yazılım atarsanız sorun büyük ihtimalle çözülecektir.
efendim denenmeyen yöntem kalmadi. en son bi servise verdim, 2gun sonra telefonu aldim artik siyah ekran kalmış. hic bi eyleme cevap vermiyor sarj da olmuyor acmaya hard reset atmaya çalıyorum beyaz bildirim ışığı yanip sönüyor sadece titreşim ses görüntü yok. tamirci anakart yanmış dedi. halbuki ben onlara telefonu teslim ettiğimde ekran logosu açılıyor, fastboot a giriyordu. ne yapicam bilmiyorum. lütfen yardımci olun. ücreti neyse umtumda degil artık açılsın.

Oyla:

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Keşke açılırken mi flash deneseymişsiniz şuan ne yapılır biraz zor gibi

Oyla:

Defneloji

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Defne
Cihazım
Mi 10 lite zoom
Konular
1
Keşke açılırken mi flash deneseymişsiniz şuan ne yapılır biraz zor gibi
denedim. her şeyi denedim. sonra servislere verdim. vermez olaydim. ilk sorun sarj soketin de başladı aslında bozuldu servise verdim. sivi kaçmış. şuan düşünüyorum acaba pil ile alakali mi. çünki önceden kaç yazılım yüklendi ama logoda takilip kalıyordu. şimdi sadece beyaz bildirim ışığı yanıyor.. anakart bozulmuş dediler. ama bence anakart arızası olsaydı bildirim ışığı dahi yanmazdi. siz ne düşünüyorsunuz efendim?

Oyla:

rotindaaa21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Not 11Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Android telefondan ses açma ve power tuşuna basarak wipe data yapın sonra da pcden android usb driverlerini kurun telefonun modeline uygun yazılımı mifirm sitesinden indirin aynı zaman da en güncel flash tool programını indirip kurun ve herşey hazırsa pcden imza zorlamasını kapatın ve öyle yazılım atmayı deneyin olacaktır

Oyla:

Defneloji

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Defne
Cihazım
Mi 10 lite zoom
Konular
1
Android telefondan ses açma ve power tuşuna basarak wipe data yapın sonra da pcden android usb driverlerini kurun telefonun modeline uygun yazılımı mifirm sitesinden indirin aynı zaman da en güncel flaş h tool programını indirip kurun ve herşey hazırsa pcden imza zorlamasını kapatın ve öyle yazılım atmayı deneyin olacaktır
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

malesef mümkün değil artık ne açılıyor ne şarj oluyor. siyah ekran beyaz bildirim ışığı arada yaniyor guc tuşuna basınca. pilini çıkarıp restart yapmayı düşünüyorum.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Allah aşkına şu telefonu verdiğiniz kasaplara servis falan demeyin, gerçek servislere tamircilere hakaret etmiş oluyorsunuz...

Aslında sadece fastboot üzerinden rom yüklense çözülebilecek bir problemmiş ama sağ olsunlar masrafı yükseltmişler. Umarım söyledikleri gibi donanımsal bir zarar vermemişlerdir.

Telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Aygıt yöneticisinde görünüyor mu? Eğer görünüyorsa ne olarak görünüyor bir kontrol eder misiniz?

Oyla:

Defneloji

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Defne
Cihazım
Mi 10 lite zoom
Konular
1
Allah aşkına şu telefonu verdiğiniz kasaplara servis falan demeyin, gerçek servislere tamircilere hakaret etmiş oluyorsunuz...

Aslında sadece fastboot üzerinden rom yüklense çözülebilecek bir problemmiş ama sağ olsunlar masrafı yükseltmişler. Umarım söyledikleri gibi donanımsal bir zarar vermemişlerdir.

Telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Aygıt yöneticisinde görünüyor mu? Eğer görünüyorsa ne olarak görünüyor bir kontrol eder misiniz?
yaşadığım ilçede kasap var sadece yetkili servis bile yok... anakarti bozdular sonunda evet. telefon oldu

Ekli dosyalar

• 20211129_180045.jpg
    20211129_180045.jpg
    945,7 KB · Görüntüleme: 6
Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
yaşadığım ilçede kasap var sadece yetkili servis bile yok... anakarti bozdular sonunda evet. telefon oldu
Eğer bu fotoğraf sizin telefonunuzun ana kartına ait ise çok geçmiş olsun... Telefonucuyu dövmek dışında seçenek bırakmamışlar. :( Her ne kadar kendilerine bazen kızsam da keşke öncelikli olarak bu forumda bulunan ücretli onarımlar bölümüne yazmış olsaydınız...

Oyla:
Üst Alt