Yardım Mi 10 Kameranın çok kötü olması ?

narkoz_39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 10
Konular
3
Merhaba arkadaşlar ;
Yaklaşık 10 senedir iphone kullanmaktaydım. Temmuz ayında kamerası 108 mp diye mi 10 aldım. Fakat aldım alalı bu cihazın kamerasından hiç memnun değilim.Aylardır her ayarı denememe rağmen istediğim kalitede fotoğraf çekemiyorum. Doğa ve dış çevre çekimlerinde cihaz fena sayılmaz fakat işin içine insan girince bu cihaz kesinlikle sapıtıyor. İnsan yüzlerini ya çok karanlık alıyor ya arkadan gelen ışığı bembeyaz gösteriyor. Ne yazık ki önceki cihazım olan iphone 8 plus bundan çok çok daha kaliteli fotoğraflar çekiyordu. Cihazımda mı sorun var yoksa bu cihaz böyle mi çalışıyor? Yapabileceğim yada önerebileceğiniz bir şey var mı? Şimdideden teşekkürler.

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Ai modülü acin birde

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
örnek fotoğraf var mı acaba. hdr ai felan denemişsinizdir zaten.

narkoz_39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 10
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ai modülü acin birde
AI mod hep açık kullanıyorum hocam , açık kapalı cihaz için pek bir şey fark etmiyor.Örnek fotoğraf da yükleyeceğim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

örnek fotoğraf var mı acaba. hdr ai felan denemişsinizdir zaten.
HDR + ai denedim pek birşey fark etmiyor.
Şu linkte normalde doğada çektiğim fotoğraf
Şu linkte ise insan çektiğimde kötü çekimi görebilirsiniz.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
AI mod hep açık kullanıyorum hocam , açık kapalı cihaz için pek bir şey fark etmiyor.Örnek fotoğraf da yükleyeceğim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

HDR + ai denedim pek birşey fark etmiyor.
Şu linkte normalde doğada çektiğim fotoğraf
Şu linkte ise insan çektiğimde kötü çekimi görebilirsiniz.
odakta sorun var diyeceğimde hiç bi yerede odaklamışa benzemiyor :D pro modda iso vs.. otomatik yaparak denediniz mi hiç.

sol alta odaklamış gibi ama yinede kötü fotoğraf

narkoz_39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 10
Konular
3
odakta sorun var diyeceğimde hiç bi yerede odaklamışa benzemiyor :D pro modda iso vs.. otomatik yaparak denediniz mi hiç.

sol alta odaklamış gibi ama yinede kötü fotoğraf
Doğrudur hocam defalarca denedim ve bu cihazla aylardır uğraşıyorum , fakat nafile.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Doğrudur hocam defalarca denedim ve bu cihazla aylardır uğraşıyorum , fakat nafile.
google kamera gibi alternatiflerle çözmeye çalışın birde. Bootloader açıksa farklı custom romlarda deneyebilirsiniz.

pro modda odağı manuel ayarlamada mı aynı sorunu yaratıyor ?

narkoz_39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi 10
Konular
3
google kamera gibi alternatiflerle çözmeye çalışın birde. Bootloader açıksa farklı custom romlarda deneyebilirsiniz.

pro modda odağı manuel ayarlamada mı aynı sorunu yaratıyor ?
Pro modda manuel odaklamayı da defalarca denedim , pek fark etmiyor açıkçası. Google kamerayı hiç kullanmadım deneyeceğim. Cihaz aldığım şekilde default romla duruyor, diğer romlara hiç bakmadım , onları da deneyebilirim. Öneriler için teşekkürler.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Pro modda manuel odaklamayı da defalarca denedim , pek fark etmiyor açıkçası. Google kamerayı hiç kullanmadım deneyeceğim. Cihaz aldığım şekilde default romla duruyor, diğer romlara hiç bakmadım , onları da deneyebilirim. Öneriler için teşekkürler.
sorun yazılımsaldır diğer fotoğraf gayet düzgün. alternatiflere yöneltmesi tabi kötü kimse telefonu rom atacağım gcam yükleyeceğim diye almıyor :) ön belleğiini temizleyip sıfırlayın uygulamayı rom değiştirmeden önce . belki bi umut farklı bişey yüklemenize gerek kalmaz :)

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
70
Merhaba arkadaşlar ;
Yaklaşık 10 senedir iphone kullanmaktaydım. Temmuz ayında kamerası 108 mp diye mi 10 aldım. Fakat aldım alalı bu cihazın kamerasından hiç memnun değilim.Aylardır her ayarı denememe rağmen istediğim kalitede fotoğraf çekemiyorum. Doğa ve dış çevre çekimlerinde cihaz fena sayılmaz fakat işin içine insan girince bu cihaz kesinlikle sapıtıyor. İnsan yüzlerini ya çok karanlık alıyor ya arkadan gelen ışığı bembeyaz gösteriyor. Ne yazık ki önceki cihazım olan iphone 8 plus bundan çok çok daha kaliteli fotoğraflar çekiyordu. Cihazımda mı sorun var yoksa bu cihaz böyle mi çalışıyor? Yapabileceğim yada önerebileceğiniz bir şey var mı? Şimdideden teşekkürler.
Hayret mi note 10 kullanıyorum kameradan aşırı memnunum. Kameranın sensöründe sıkıntı olabilir. Mi 10un kamerası sıralamada ilk 10a girer. Bu kadar kötü olması imkansız.

Üst Alt