Yardım Mi 10 5G 10X Zoom saçmalığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şayomie bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elyesâ
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
India 13.0.4
Telefon Modeli
Mi 10 5G (umi)
Bootloader Kilidi
Açık
Bundan daha önce konu açmıştım kimseden cevap gelmedi tekrar sorayım Mi 10 5G gibi giriş amiral gemisi sınıfı cihazda 10X zoom varken Mi 10T Pro gibi cihazda 30x zoom olma saçmalığı nedir çok merak ediyorum ikisinde de optik yakınlaştırma lensi yok telefoto lens yok ikiside aynı sensörü kullanıyor ikiside aynı işlemciyi kullanıyor neden Mi 10 üvey evlat gibi? Mi 10T Pro nun kamera şeyini Mi 10 a yapabilirmiyiz bu konu canımı çok sıkıyor 10x hiçbir işime yaramıyor şimdi 30x de bulanık oluyor demeyin yapay zeka ile azda olsa düzeltiyor yeterli seviyeye geliyor.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Şimdi bu açıdan bakarsanız kameraya gelene kadar bulabileceğiniz bir sürü şey var, batarya kapasiteleri farklı, ekranlar farklı, şarj özellikleri farklı, depolama birimleri bile farklı, Mi 10 Ufs 3.0 kullanırken, T Pro modeli 3.1 kullanıyor. Pazarlama mantığı ile bakıyorlar ve firmalar bunu hep yaparlar. Bunun için yapacağınız birşey yok ne yazık ki ve kamera için de yapabileceğiniz bir şey yok. Ekstra kamera aparatı alarak zoom özelliğini yükseltebilirsiniz, ben 10 T Pro cihazım için kullanıyorum ve çok da güzel sonuçlar veriyor.

Oyla:

Şayomie bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Elyesâ
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi bu açıdan bakarsanız kameraya gelene kadar bulabileceğiniz bir sürü şey var, batarya kapasiteleri farklı, ekranlar farklı, şarj özellikleri farklı, depolama birimleri bile farklı, Mi 10 Ufs 3.0 kullanırken, T Pro modeli 3.1 kullanıyor. Pazarlama mantığı ile bakıyorlar ve firmalar bunu hep yaparlar. Bunun için yapacağınız birşey yok ne yazık ki ve kamera için de yapabileceğiniz bir şey yok. Ekstra kamera aparatı alarak zoom özelliğini yükseltebilirsiniz, ben 10 T Pro cihazım için kullanıyorum ve çok da güzel sonuçlar veriyor.
Bu forumdaki kimse okuduğunu anlayamıyor galiba neyse soru sormam kabahat böyle pazarlama stratejisi olmaz ama neyse.

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Bu konunun muhatabı biz değiliz, varsa bir sıkıntınız üretici firmaya yazarsınız. Okudum, anladım, cevap yazdım, yazdığınızı kim okusa benim yazdığıma benzer birşey yazacaktı zaten. Mi10 T Pro kamerasını Mi 10 cihaza yapabilir miyim demişsiniz, bende size olmaz demişim. Daha önce açtığınız konulara da cevap gelmedi demişsiniz, cevap yazılmış yine tatmin olmamışsınız. Bu konu kilit.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt