Yardım Mhl Desteği Varmıdır

ReYaLs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf Özgür
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4
Merhaba arkadaşlar kablolu bir şekilde görüntü aktarımı yapmak istiyorum böyle bir adaptör Alıcam almadan önce xioami cihazlarda böyle bir özellik varmıdır veya deneyen oldu mu aranızda sormak istedim kablosuz olarak yanistma yapmak istemiyorum
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hiçbir Xiaomi cihazda MHL,HDMI desteği yok. Ancak geliştirici arayüzü üzerinden çalışan bazı adaptörler satılıyor internette. Ancak yorumların çoğu düşük fps, lag, gecikme vs. olduğu yönünde. Hatta wifi yansıtmanın dahi daha işlevsel olduğu söyleniyor.

Oyla:

ReYaLs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf Özgür
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4
Hiçbir Xiaomi cihazda MHL,HDMI desteği yok. Ancak geliştirici arayüzü üzerinden çalışan bazı adaptörler satılıyor internette. Ancak yorumların çoğu düşük fps, lag, gecikme vs. olduğu yönünde. Hatta wifi yansıtmanın dahi daha işlevsel olduğu söyleniyor.
Peki hocam elgto HD 60s cihaza chromecast bağlayıp kablosuz olarak görüntü aktarımı yapabilirmiyiz ? Veya telefonu satıcagiz

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Peki hocam elgto HD 60s cihaza chromecast bağlayıp kablosuz olarak görüntü aktarımı yapabilirmiyiz ? Veya telefonu satıcagiz

Bu cihazı tanımıyorum ancak küçük bir bakış yaptım internetten ve anladığım kadarıyla sadece düz HDMI çıkışını destekliyor.
Önceki bazı Samsung modellerinde usb-HDMI desteği mevcut.

Birde bu cihaz sadece düz çıkışları destekliyormuş(Ps, Pc,Xbox vs.) şifreleri yayınları akramıyormuş bilgi olarak not düşeyim.

Bu cihaz telefonlarda kullanmak için tasarlanmamış, daha çok Oyun kutuları ve bilgisarlar için tasarlanmış bir cihaz. Bu cihazı her hangi bir telefonda kullanabilen birini biliyormusunuz? Bence hangi marka olursa olsun bu cihaz işlevini yerine getiremeyecektir.

Oyla:

ReYaLs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yusuf Özgür
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
4
Bu cihazı tanımıyorum ancak küçük bir bakış yaptım internetten ve anladığım kadarıyla sadece düz HDMI çıkışını destekliyor.
Önceki bazı Samsung modellerinde usb-HDMI desteği mevcut.

Birde bu cihaz sadece düz çıkışları destekliyormuş(Ps, Pc,Xbox vs.) şifreleri yayınları akramıyormuş bilgi olarak not düşeyim.

Bu cihaz telefonlarda kullanmak için tasarlanmamış, daha çok Oyun kutuları ve bilgisarlar için tasarlanmış bir cihaz. Bu cihazı her hangi bir telefonda kullanabilen birini biliyormusunuz? Bence hangi marka olursa olsun bu cihaz işlevini yerine getiremeyecektir.
Apple cihazlarda baglana biliyor görüntüyü kusursuz bir şekilde pcye aktarma yapabiliyor ama android tarafı baya sıkıntılı

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Apple cihazlarda baglana biliyor görüntüyü kusursuz bir şekilde pcye aktarma yapabiliyor ama android tarafı baya sıkıntılı

Apple cihazlarda doğrudan görüntü aktarımı mevcut. Uydu alıcısı bağlar gibi herhangi bir cihaza bağlanabilir.
Ancak android cihazlarda donanımsal olarak desteklese dahi bazı patent kullanım ücretlerinden kar etmek amaçlı sisteme böyle bir destek eklenmiyor.

Dediğim gibi samsun'un eski cihazlarınsa vardı bu özellik ve bazı tabletlerde de doğrudan hdmi çıkışı mevcut ancak bu cihazlar eskidi artık.

Oyla:

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Mhl protokolu donanımsal mı arkadaşlar konu hortluyor ama yani telefonlara konmuyo bi çözümü yokmu bu işin

Oyla:
Üst Alt