Sohbet Merhabalar

EviLDoeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi mi (
Meslek
Tekniker
Konular
1
Arkadaşlar hepinize merhaba,

5-6 yıllık bir xperia kullanıcısıyım. Güzel bir F/P telefon bakarken bu forma kadar geldim. Uzun süredir bende Xiaomi telefonlara bakıyordum ama bir türlü karar veremiyordum. 2 gündür formu baya kolaçan ettim ve sanırım mi8 geldiğinde bende xiaomi fanları arasında resmi olarak yer alacağım angel~~

Bu arada kabul etmek gerekir formu takip ettikçe telefonlar hakkında hiç birşey bilmediğimi ve burada çok güzel paylaşımlar yaptığınız gördüm. Umarım bende azıcık bilgimle size faydalı olabilirim. Şuan okuduklarımla bile bir sürü yeni şey öğrendim.

Merak ettiğim konu ise neden xiaomi telefonlara bu kadar çok ROM atılıyor. Neredeyse bütün form telefona ROM atmış durumda. Bilgi verirseniz sevinirim.

Formdaki herkese keyifli vakitler dilerim.

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Öncelikle hoş geldin, Xiaomi'yi seçmen gerçekten güzel olmuş, tam dediğin gibi, F/P konusunda en iyi firmadır.

Rom konusuna gelecek olursak nacizane fikirlerim,

1)MIUI'dan sıkılıp yenilik arayanlar.

2)Farklı sistemsel özellikler kazanmak isteyenler.

3)Batarya, oyun veya farklı bir şeyin özelliğini rom ile arttırmak, daha stabil yapmak isteyenler.

4)MIUI'ın verdiği güncellemede sorun yaşayanlar, batarya performansında kayıp, sistemsel hatalar ve diğer farklı sebeplerin kullanıcıları MIUI'dan soğutması.

Bu 4 neden rom değişikliği için gayet geçerli sebeplerdir, tabi bu listeyi çoğaltabiliriz de.

İyi forumlar.

EviLDoeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi mi (
Meslek
Tekniker
Konular
1
Sanırım kısa sürede bende ROM atmaya başlayacağım :)

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Sanırım kısa sürede bende ROM atmaya başlayacağım :)

Size kalmış, lakin bu tür konularda iyi bir araştırma yapmanızı öneririm, zira rom atma durumlarında bir çok kişinin cihazı brick olmuş veyahut mi hesabı kilitlenmiştir, oluşturduğunuz mi hesabını asla tarayıcı üzerinden silmeyin ve şifresini unutmayın, aksi halde cihazını garantiye göndermek veya farklı bir şekilde açmak zorunda kalabilirsiniz.

EviLDoeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi mi (
Meslek
Tekniker
Konular
1
ilk olarak elimdeki eski z2 telefonda denemeyi (tabi ona uygun ROM ile) planlıyorum. :)

Üst Alt