Yardım Merhaba. Redmi 5 Plus Bootloader için yardım lazım.

• Konbuyu başlatan Fonzz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 410

Fonzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şenol
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Herkese merhabalar. Redmi 5 Plus cihazım var. Bundan 2 ay önce cihaz kilitlenmişti. Bir telefoncuya yazılım attırmak için götürdüm fake rom atmış. Twrp yüklemek veya rom deiştirmek için bootloader kilidini açamıyorum ki Bootloader kilidi açık göründüğü halde heryerden kilit açık değil diye hata veriyor.

Telefon donanımından çok anlamıyorum bunu yazılım ile halledebilme şansımız var mı ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-03-08-11-52-10-791_com.android.settings[1].png
    Screenshot_2022-03-08-11-52-10-791_com.android.settings[1].png
    510,5 KB · Görüntüleme: 11

Halim66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halim
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
10
telefonu kapatın
açmaya çalıştığınızda miui yazısının üstünde kilit açık simgesi var mı ?

Fonzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şenol
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır kilit açık simgesi veya altta unblocked yazısı görünmüyor. Kilit açık göründüğü için tekrar açamıyorum da. Hesap ekleme seçeneği kilit açma durumu bölümünde görünmüyor.

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Eğer kilit açık ise, Mi Flash ile telefonunuza uygun bir Miui Rom kurabilirsiniz. Daha sonra eğer düşünüyorsanız kurduğunuz Rom' a twrp yükleyerek ve rootlayarak bir custom rom kurabilirsiniz.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Herkese merhabalar. Redmi 5 Plus cihazım var. Bundan 2 ay önce cihaz kilitlenmişti. Bir telefoncuya yazılım attırmak için götürdüm fake rom atmış. Twrp yüklemek veya rom deiştirmek için bootloader kilidini açamıyorum ki Bootloader kilidi açık göründüğü halde heryerden kilit açık değil diye hata veriyor.

Telefon donanımından çok anlamıyorum bunu yazılım ile halledebilme şansımız var mı ?
Fake rom diye bir şey yok hocam o bir dönemlerde replika cihazlarda olurdu olmayan özellikleri varmış gibi gösterirdi.
Hafıza ram vs.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Her yolu deneyip Çözüm bulamadıysanız tek çözüm arka kapak açılıp edl modda rom atmak Hocam.

Fonzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şenol
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
Eğer kilit açık ise, Mi Flash ile telefonunuza uygun bir Miui Rom kurabilirsiniz. Daha sonra eğer düşünüyorsanız kurduğunuz Rom' a twrp yükleyerek ve rootlayarak bir custom rom kurabilirsiniz.
Hocam kilit açma durumunda kilit açıldı yazıyor. Ancak mı flash veya mı unlock ile girince bl kapalı görünüyor. Ve ne yaptıysam açamadım.
Her yolu deneyip Çözüm bulamadıysanız tek çözüm arka kapak açılıp edl modda rom atmak Hocam.
Telefon donanimlarindan hiç anlamıyorum hocam. Edl modu daha önce duydum ancak arka kapağı açmayı beceremem diye düşünüyorum. İzmir / Tire veya İzmir / Ödemiş'te yapabilecek varsa goturebilirim telefonu.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Hocam kilit açma durumunda kilit açıldı yazıyor. Ancak mı flash veya mı unlock ile girince bl kapalı görünüyor. Ve ne yaptıysam açamadım.

Telefon donanimlarindan hiç anlamıyorum hocam. Edl modu daha önce duydum ancak arka kapağı açmayı beceremem diye düşünüyorum. İzmir / Tire veya İzmir / Ödemiş'te yapabilecek varsa goturebilirim telefonu.
Arka kapağı açtırın sadece gerisi kolay

Fonzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şenol
Cihazım
Xiaomi
Konular
1
19 günün sonunda hayatımda ilk defa video izleye izleye arka kapağı ve batarya soketini çıkararak edl mode alıp yazılım attım. Bu sizin için küçük ama benim için çok büyük bir adım. miuiturkiye ailesine çok teşekkür ederim :)

Sorun çözüldü.

Üst Alt