Soru Merhaba bir sorum olacak?

tixif

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
galaxy s6
Konular
2
Herkese merhaba forumunuza yeni kaydoldum,sanırım burası özellikle xiaomi markası için kurulu bir forum.Ancak ben şuanda xiaomi markalı bir cihaz kullanmıyorum ama ileride düşünüyorum.Benim sorum anneler gününde anneme bir telefon almak istiyorum. Biraz araştırma yapınca piyasada f/p oranı açısından alabileceğim en iyi markanın xiaomi olduğunu gördüm bu yüzden bu markaya ait bir model istiyorum. Bütçem 1000-1100 arası bu fiyat aralığında baktığım zaman Mi a1,Mi 5x ve redmi note 4 modelleri var. Biraz baktım Mi a1 ile Mi 5x aynı telefonlar sadece Mi 5x ''miui'' arayüzü ile geliyor.Benim sorum hangi modeli seçmeliyim bunlar arasında, miui arayüzünün saf android'e karşı getirisi ne olur,telefonların birbirlerine karşı artıları ve eksileri var mıdır varsa nelerdir.

İnternette 1-2 tane karşılaştırma videosu izledim. Birisinde Mi 5x'i önerirlerken diğerinde çok azda olsa Mi a1'in daha hızlı olduğunu gördüm.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam paraya biraz daha kıyıp mi note3 almanı tavsiye ederim almışken iyisini al bence

Telefon

tixif

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
galaxy s6
Konular
2
Hocam paraya biraz daha kıyıp mi note3 almanı tavsiye ederim almışken iyisini al bence

Telefon
Hocam haklısınız ancak mevcut bütçeyi şu anda aşmam pek mümkün değil. Belki 13 mayısa özel bir indirim olursa yorumunuzu dikkate alırım.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Artısını eksisini boşver hocam,hangisi miui arayüzüne sahipse onu al derim ben.miui candır pişman etmez asla

Erdinçer

Xiaomi Mi Max 2™
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferdi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
90
Annelerin hakkı ödenmez gönül isterdi en iyisini almanız yaşadığımız şartlar düşünüldüğünde elimizden gelen kadar benim naçizane tavsiyem öncelikle annenizin nasıl bir telefon kullanabileceği yada isteklerine göre değerlendirmeniz.
Xiaomi kullanan çoğu insanın tercihi Miui arayüzüne olan hayranlığı vede özelleştirmenin daha kolay olması bahsettiğiniz iki telefon arasında çoğu kişi Miui arayüzüne sahip olanı tercih edecektir.

miui candır pişman etmez asla
Kesinlikle...

yasotastan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin Taştan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
39
Herkese merhaba forumunuza yeni kaydoldum,sanırım burası özellikle xiaomi markası için kurulu bir forum.Ancak ben şuanda xiaomi markalı bir cihaz kullanmıyorum ama ileride düşünüyorum.Benim sorum anneler gününde anneme bir telefon almak istiyorum. Biraz araştırma yapınca piyasada f/p oranı açısından alabileceğim en iyi markanın xiaomi olduğunu gördüm bu yüzden bu markaya ait bir model istiyorum. Bütçem 1000-1100 arası bu fiyat aralığında baktığım zaman Mi a1,Mi 5x ve redmi note 4 modelleri var. Biraz baktım Mi a1 ile Mi 5x aynı telefonlar sadece Mi 5x ''miui'' arayüzü ile geliyor.Benim sorum hangi modeli seçmeliyim bunlar arasında, miui arayüzünün saf android'e karşı getirisi ne olur,telefonların birbirlerine karşı artıları ve eksileri var mıdır varsa nelerdir.

İnternette 1-2 tane karşılaştırma videosu izledim. Birisinde Mi 5x'i önerirlerken diğerinde çok azda olsa Mi a1'in daha hızlı olduğunu gördüm.

Bu telefonlarda mi a1 tavsiye ederim ama bütçe artasa mi note 3 alin

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22

A1 google saf arayüzü kullandığı için olabilir. Geliştirici yada sürekli rom atan birisi değilseniz saf arayüz çoğu kişiye sıkıcı ve banal gelebilir :) Saf arayüzlü nexus kullanmıştım. Allah'ın hergünü rom atıyordum :)

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Redmi note 4 alın bence. Hem fiyatı biraz daha ucuz, hem performansı iyi, hem kullanımı bir bayan için zor olmaz,hemde pili 2-3 gün gider

Mi A1,miui arayüzü yanında çok sade ve sıkıcı kalıyor. Mi 5x'te bildiğim kadarıyla garantili satışı yok ancak ikinci el veya garantisiz şahıslar üzerinden bulabilirsiniz.
Bence bu dediğiniz telefonlar içerisinden Redmi note 4 en iyisi :)
Ha büyük kullanabiliyorsa note 4'ün bi üstü olan Redmi 5 Plus(Redmi note 5) de olabilir :)
Gönül isterdi ki annelerimize hep daya iyisini alabilmeyi bir Mi Mix 2S almayı falan ama ekonomik açıdan hepimiz istediğimiz kadar şanslı değiliz :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Hocam annenize alacaksanız kesinlikle A1 alın bende öyle yaptım daha geçen hafta aldık. En büyük sebebi güncelleme derdi yok ve saf android miui gör le çok daha stabil ve arayüzü olarak da çok daha basit. Yalnız anneniz aktif bir telefon kullanıcı ise (benim annem alo alo der) miui tabanlı bir cihaz bakın öbür türlü A1 kesinlikle.
Ekleme 6 gündür de cihazı şarja takmadık daha yüzde 45 var

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt