Yardım Mediatek USB VCOM PORT sorunu

abdurrahmancan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.8 Global
Telefon Modeli
Redmi note 12 pro 5g
Bootloader Kilidi
Açık
Cümseletn selamün aleyküm abiler ablalar bilen kişiler yardımcı olursa mutlu olurum redmi note 12 pro 5g cihazım ses kısma açma ve power tusuna bastıgımda 1-2 saniyeliğine mediatek portu gelip geri gidiyor rom atabilmem için bu portun geri gitmemesı lazım ne yapmalıyım

ekleyeceğim resimdeki gibi kalması için

Ekli dosyalar

• IMG_20240311_002343.jpg
    IMG_20240311_002343.jpg
    29,8 KB · Görüntüleme: 8

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Cümseletn selamün aleyküm abiler ablalar bilen kişiler yardımcı olursa mutlu olurum redmi note 12 pro 5g cihazım ses kısma açma ve power tusuna bastıgımda 1-2 saniyeliğine mediatek portu gelip geri gidiyor rom atabilmem için bu portun geri gitmemesı lazım ne yapmalıyım

ekleyeceğim resimdeki gibi kalması için
auth programları denemelisin mediatek auth o zaman yazılım yükleyebilirsin

Oyla:

adam07

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Kullanıcı ücretli onarım forumu kurallarına aykırı davranış nedeni ile uyarı cezası almıştır.
Xiaomi bootloader kilidi açık tüm cihazlarına fastboot rom yüklemeniz için mi flash uygulamasını yazmış qcom ve mtk ikisi için de çalışıyor spflash tool auth ister download harici imei onarımı görmüş cihazlarda imei siler hiç bilmiyorsanız hiç bulaşmayın derim bu işleri çocuk oyuncağı sanan kişiler harıl harıl tamirci arar hale gelebiliyor. Uzak bağlantı Yetkili hesaba ihtiyacı olan dm den iletişime geçebilir..

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Xiaomi bootloader kilidi açık tüm cihazlarına fastboot rom yüklemeniz için mi flash uygulamasını yazmış qcom ve mtk ikisi için de çalışıyor spflash tool auth ister download harici imei onarımı görmüş cihazlarda imei siler hiç bilmiyorsanız hiç bulaşmayın derim bu işleri çocuk oyuncağı sanan kişiler harıl harıl tamirci arar hale gelebiliyor. Uzak bağlantı Yetkili hesaba ihtiyacı olan dm den iletişime geçebilir..
forumda bu şekilde çalışmak isterseniz hocam aynı H.kadioglu gibi yetkili olması gerekiyor bu forum kuralıdır eğer tamirciyim donanımdan yazılımdan anlarım diyosanız forum yetkilileriyle görüşün ben sadece üye olarak uyarmak istedim yöneticiler daha sert şekilde uyarabilir

Oyla:

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Amacınız rom yüklemekse spflash tool ile cihaz kapalı iken rom yükleyebiliyorsunuz. Ancak bu sadece MediaTek (MTK) cihazlar için geçerli. Download only seçeneğini kullanmak daha mantıklı. Format seçeneği ise cihazdaki her şeyi silecektir.

Oyla:

abdurrahmancan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Amacınız rom yüklemekse spflash tool ile cihaz kapalı iken rom yükleyebiliyorsunuz. Ancak bu sadece MediaTek (MTK) cihazlar için geçerli. Download only seçeneğini kullanmak daha mantıklı. Format seçeneği ise cihazdaki her şeyi silecektir.
Hocam sen anlıyo gibisin doğru rom yüklemek istiyorum ama dediğim gibi driver yüklü telefonu bilgisayara bağladigimda mediatek portu olarak birkaç saniyeliğine görüyor sonra görmüyor sıkıntı orada işte

Oyla:

burhan0660

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam sen anlıyo gibisin doğru rom yüklemek istiyorum ama dediğim gibi driver yüklü telefonu bilgisayara bağladigimda mediatek portu olarak birkaç saniyeliğine görüyor sonra görmüyor sıkıntı orada işte
yukarıda ki cevabımı tekrarlıyorum bu mod da kalabilmesi için programla auth yetki yani vermeniz lazım o zaman o port sürekli durur ve yükleme yapılır

Oyla:
Üst Alt