MIUI 12 Mi 8 SE Masik™ P Android 10 MIUI 12

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38
Rom diğer romlara göre çok iyi. Ama eksik yanları var. Umarım biran önce stabili gelir. Çünkü artık sıktı sürekli değiştirmek
Neyi sürekli değişiyoruz anlamadım ben eksik bir yanını da görmedim çok önceden planliyorlardi baya ileri attılar bu sürüm de 6 Haziran'da çıktı zaten.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende bi denicem bakalim nasilmis
twrp hangi surumu kullaniyoruz bunda?
Bu romda yenisi ciktiginda pc olmadan guncelleme yapabiliyor muyuz twrp uzerinden
Her zaman twrp güncelleme yapıyorum ben sonuçta custom rom otomatiğe bırakmak fastboot ta kalmamıza sebep olabilir. Ve bildiğim kadarıyla internal storage silmeden twrp den güncelleme yapılabiliyor EU rom konusunda anlatılmıştı.

KayzerSoze

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
16
Neyi sürekli değişiyoruz anlamadım ben eksik bir yanını da görmedim çok önceden planliyorlardi baya ileri attılar bu sürüm de 6 Haziran'da çıktı zaten.

Her zaman twrp güncelleme yapıyorum ben sonuçta custom rom otomatiğe bırakmak fastboot ta kalmamıza sebep olabilir. Ve bildiğim kadarıyla internal storage silmeden twrp den güncelleme yapılabiliyor EU rom konusunda anlatılmıştı.
Şöyle ki ; Ben şahsen sürekli değiştirmek zorunda kalıyorum. Biri akıcı oluyor ama farklı hatası bulunuyor. Diğeri hatasız oluyor ama kasma mevcut oluyor. Yani akıcı hatasız stabil bir rom görmedim ben bu cihazı aldım alalı. Mecburen birşeylerden ödün vermek zorunda kalıyoruz. Bu benim için bu şekilde başkası alo desin yeter der bilemem. Ama bana göre bu şekilde yani. Bu romdada var mesela diğerleri kadar yok evet ama ara sıra animasyonlarsa kasma oluyor. Onun harici gayet iyi güzel

Raistlin53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Poco F5
Konular
9
Şöyle ki ; Ben şahsen sürekli değiştirmek zorunda kalıyorum. Biri akıcı oluyor ama farklı hatası bulunuyor. Diğeri hatasız oluyor ama kasma mevcut oluyor. Yani akıcı hatasız stabil bir rom görmedim ben bu cihazı aldım alalı. Mecburen birşeylerden ödün vermek zorunda kalıyoruz. Bu benim için bu şekilde başkası alo desin yeter der bilemem. Ama bana göre bu şekilde yani. Bu romdada var mesela diğerleri kadar yok evet ama ara sıra animasyonlarsa kasma oluyor. Onun harici gayet iyi güzel

Eksik yanlarini soylerseniz kuracak olanlara rehber olur ayrıca geliştirilmesi içinde faydaniz olmuş olur.

KayzerSoze

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
16
Tabi ki söyleyeyim ; Rom şarj yönünden gayet iyi. Eu stabilden geçtim bu roma. Diğer miui 12 romlarla kıyaslarsak (diğerlerinide kurdum denedim) onlara istinaden gayet akıcı, stabil evet. Ama mesela ara sıra ekran kilitliyken açtığımda animasyonda böyle kasma oluyor, uygulamada geziniyorum mesela uygulama çekmecesindeki animasyonda bazen kasma oluyor. Miui 12 nin canlı duvar kağıtları meşhur ama bunda göremedim, bulamadım ben. Dahada görürsem yazarım

Raistlin53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Poco F5
Konular
9
Tabi ki söyleyeyim ; Rom şarj yönünden gayet iyi. Eu stabilden geçtim bu roma. Diğer miui 12 romlarla kıyaslarsak (diğerlerinide kurdum denedim) onlara istinaden gayet akıcı, stabil evet. Ama mesela ara sıra ekran kilitliyken açtığımda animasyonda böyle kasma oluyor, uygulamada geziniyorum mesela uygulama çekmecesindeki animasyonda bazen kasma oluyor. Miui 12 nin canlı duvar kağıtları meşhur ama bunda göremedim, bulamadım ben. Dahada görürsem yazarım

Öyle ara sıra kasma oluyor diyorsun özellikle kilit ekranı açarken hemen hemen her sürümde karşına çıkar hocam o dediğin kasmalar miui 10.3.2 de bile olabilen şeyler ayrıca miui 12 canlı duvar kağıdı eu betadan da kaldırıldı. Bu rom a has bir durum değil yani. Kısacası bu rom a has bir sorun yok yani genel olarak miui 12 tam anlamıyla stabil cikana dek ki çıksa da onda da olacaktır dediğin sorunlar zaman zaman.

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Dediğiniz kasmalar system launcher uygulamasını son sürüme güncelleyince düzeliyor.

KayzerSoze

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
16
Aynen yükledim. Faydası oldu. Teşekkürler.

Peki diğer gömülü uygulamalarıda böyle tek tek elle mi güncelleyeceğiz ?

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38
App Vault ( uygulama çekmecesi ) açınca duvar kağıdının kaybolması siyah olması sorunu vardı çözümünü konuya ekledim.

Üst Alt