Soru Masik VS MiRoom

Sizce hangisi?

• Masik

Oy: 19 47,5%
  • MiRoom

Oy: 21 52,5%

• Kullanılan toplam oy
    40

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
İyi akşamlar forumun güzel insanları. Başlıkta belirttiğim gibi iki rom arasında kaldım ve artık bir seçim yapmam gerekiyor. İki romu da kullanan kişilerimiz mevcutsa bi karşılaştırma yapabilir mi? Eğer yoksa da bu iki romdan birini kullanan diğer romlara nazaran öne çıkan özellikleri sayabilir mi? Ha bu arada ek olarak bir kaç sorum daha olacak, hemen aşağıda belirtiyorum.

•Romlar arası stock kameralarda kalite farkı var mı?
•Sosyal medya uygulamalarındaki kamera kalitesini kullanılan romlar etkiler mi?
•Masik roma güncelleme geliyor mu, geliyorsa ne sıklıkta geliyor?
•Ve son olarak "Masik mi, MiRoom mu?"

Cevaplayarak, beni ve bu sorulardan en az birini merak edenleri aydınlatırsanız çok makbule geçer...

-Mi 9T kullanıyorum-

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
ağırlık olarak gelecek cevabı söylim kendin deneyip öğrenmen gerekecek

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
ağırlık olarak gelecek cevabı söylim kendin deneyip öğrenmen gerekecek
Hocam çok fazla rom denedim ve benim fark edemediğim onlarca farklılık vardır illaki. Her ne kadar deneyimlesemde dışarıdan görüş almak daha faydalı olacaktır.

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Hocam masik baya özelliği olan bir rom ama sıkıntılı bir rom yani karşılaştırmak saçma mi room buna karşın daha sade

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
masik benim cihazıma çıkmadığı için deneyimleyemedim ama sanırım haftalık güncellemeleri olan bir rom değil, daha çok stabil gibi rom yayınlıyorlar sanırım. mi room beta kullanıyorum genel itibariyle memnunum ama beta sürümlerin biri iyi biri kötü etkileyebiliyor. her hafta bir kumar yani. :)

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
masik benim cihazıma çıkmadığı için deneyimleyemedim ama sanırım haftalık güncellemeleri olan bir rom değil, daha çok stabil gibi rom yayınlıyorlar sanırım. mi room beta kullanıyorum genel itibariyle memnunum ama beta sürümlerin biri iyi biri kötü etkileyebiliyor. her hafta bir kumar yani. :)
Yani öyle denebilir masik ağır rom çünkü bir iki ayar çekip yayınlamıyorlar kendine has ses motoru var romun kendisinde.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Mi room stabil kurun rahat edin. Masik güzel rom ama denizi geçip derede boğuluyor. Çok basit ama çok önemli hatalar çıkabiliyor. Masik zaten miroom tabanlı, eski sürümleri sırra kadem basıyor bulunamıyor bir yerde. Yenileri ise hatalarla dolu. Mi9 se cihazımda akıllı ağ kullanırken kapandı ve yeniden başlama döngüsüne girdi. Hastanede çok mağdur etti beni. Sırf akıllı ağ için kullanıyordum halbuki, neyse ki miroomda da var o özellik.

Üst Alt