Tema Masaüstü düzenini 4x6 ya da 5x6 olarak değiştirme

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba arkadaşlar,
Bugün size haqanguven arkadaşımızın hazırladığı bir fix dosyasını paylaşmak istiyorum. Miui 9 romlar için çok kullanışlı bir fix. Ben global stable romda denedim ve çalıştı. Global Developer romlarda deneyenler yazarsa ekleriz.
Fix dosyasının yaptığı işlem, ekran düzenini 4x6 ya da 5x6 olarak ayarlamamıza izin vermek. Normalde ekran ayarlarında ekran düzeni değiştirme seçeneği gelmiyor. Bu fixi twrp üzerinden yüklediğinizde ayarlara 4x6 ve 5x6 seçenekleri gelecek. Default olarak cihaz açıldığında 5x6 olarak geliyor.
Normalde system dosyaları ile oynama gerektiren bu işlemi bu kadar basit hale getiren haqanguven arkadaşımıza çok teşekkür ederiz.

İşlem adımları:
  1. Telefonunuz Unlock yapılmış, Twrp yüklenmiş ve root yapılmış (bende Magisk ile root yapılmıştı) olmalıdır.
  2. Ekteki dosyayı telefona indirin.
  3. Cihazı Kurtarma moduna alıp Twrp ile açın.
  4. Install menüsünden indirdiğiniz bu dosyayı gösterip yükleyin.
  5. Telefonu restart edin.

Varsayılan olarak 5x6 ekran düzeni ile açılacaktır. Eğer değiştirmek isterseniz masaüstündeyken menü tuşuna basarak wallpaper ve widget seçimi yapabildiğimiz menüye girip ayarları seçerek ekran düzeninden 4x6 ya da 5x6 olarak değiştirebilirsiniz.

Not: Kurtarma moduna girmek için, ses açma+power tuş kombinasyonu kullanabileceğiniz gibi daha basit olarak güncelleyici uygulamasını açıp menüden "Kurtarma modunda başlat" seçeneği ile ya da Magisk uygulamasını açarak sol menüden modülleri seçip, gelen ekrandan da sağ üst köşedeki menüden yine "Kurtarma modunda başlat" seçeneğini seçebiliriz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• ANA EKRAN DÜZENİNİ ETKİNLEŞTİRME.zip
    160,7 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
elinize sağlık haqanguven hocam
paylaşim için teşekkürler chatin_62 hocam
benim gibi 6x7 cilar temadan devam :)
[doublepost=1524835588,1524835524][/doublepost]chatin_62 hocam tema problemine çözüm var mı global de?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
elinize sağlık haqanguven hocam
paylaşim için teşekkürler chatin_62 hocam
benim gibi 6x7 cilar temadan devam :)
[doublepost=1524835588,1524835524][/doublepost]chatin_62 hocam tema problemine çözüm var mı global de?

Dün akşama kadar çözüm yoktu. Akşam üstü Mi Appstore bazı uygulamalara güncelleme var dedi ve içinde Tema uygulaması da vardı. 1.2.7.0 versiyondan 1.2.7.5'e yükseldi ve tema mağazasından yükleme yaparken artık hata vermiyor. Daha önce kullandığınız ve offline bölümde görünen temaları uygularken de sorun yok. Ancak bir yerden mtz dosya bulup onu içe aktararak uygularsanız 3.party hatasını veriyor.
Ayrıca, Mi Note 2'de global developer rom var ve onda hiç 3.party hatası almamıştım. Mix 2'de global stable var ve sadece mağazadan yüklemeye izin veriyor.
Not: dün o kadar çok denemeler yaptım ki, kafa çorbaya döndü. Ben mağazadan da bazı temaları uygularken hata veriyor diye hatırlıyordum ama, Ottoman hocamıza linklerini vereyim derken hangisi olduğunu hatırlayamadım ve rastgele bir sürü tema yükledim hepsi yüklendi. Yani hata veren temayı bulamadım. Bu not ta bir köşede dursun.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Dün akşama kadar çözüm yoktu. Akşam üstü Mi Appstore bazı uygulamalara güncelleme var dedi ve içinde Tema uygulaması da vardı. 1.2.7.0 versiyondan 1.2.7.5'e yükseldi ve tema mağazasından yükleme yaparken artık hata vermiyor. Daha önce kullandığınız ve offline bölümde görünen temaları uygularken de sorun yok. Ancak bir yerden mtz dosya bulup onu içe aktararak uygularsanız 3.party hatasını veriyor.
Ayrıca, Mi Note 2'de global developer rom var ve onda hiç 3.party hatası almamıştım. Mix 2'de global stable var ve sadece mağazadan yüklemeye izin veriyor.
Not: dün o kadar çok denemeler yaptım ki, kafa çorbaya döndü. Ben mağazadan da bazı temaları uygularken hata veriyor diye hatırlıyordum ama, Ottoman hocamıza linklerini vereyim derken hangisi olduğunu hatırlayamadım ve rastgele bir sürü tema yükledim hepsi yüklendi. Yani hata veren temayı bulamadım. Bu not ta bir köşede dursun.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
hocam hâlâ 3.parti hatası veriyor
öbürlerini de sildik yeniden yüklemek için
şu an mağaza hariç yükleme yapılamıyor
inşallah çökme falan yapmaz

smhyksl

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
semih
Cihazım
mi6
Konular
0
mi6 global stable 10.3.4.0 için ekran düzenini nasıl 4x6 yapabilirim root olmadan başka bir yolu varmıdır

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
mi6 global stable 10.3.4.0 için ekran düzenini nasıl 4x6 yapabilirim root olmadan başka bir yolu varmıdır
Tema geliştiricisi olup mtz olarak tema yuklemelisiniz başka yolu yok

husmer22

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
hüsnü
Cihazım
mi9se
Konular
21
Arkadaşlar geliştirici seçeneklersen işaretlediğim ayarı 392 ye yükselttiğini de ana ekran ayarlrından 5x7 ye kadar yapabiliyorsunız
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Uygulama ikonlarını büyütmenin bir yolu var mı acaba?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Uygulama ikonlarını büyütmenin bir yolu var mı acaba?
Var, miui theme editör indirin, pick A theme butonuna tıklayıp büyütmek istediğiniz ikonların olduğu temayı seçin start-app icons-extra bölümüne girin sırayla. Edit icons tikleyip DP değerini yükseltip. Done back next next diyerek temayı kaydedin. Dahili depolama miui themes klasörüne kaydolacaktır, ayarlar içeri aktar diyerek kullanın

Üst Alt