Yardım Marisa kernel hangi romda çalışır ?

UzunLafınKısası

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 10T
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI
Telefon Modeli
Mi 9T Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba hocalarım. Mi 9T Pro cihazımda ekranı yüksek tazeleme hızlarına çıkarmak istiyorum. 60 üstü olsun yeterli yani 81hz veya 72 hz falan farketmez.
1. sorum bu kernel(son sürümü) hangi romda çalışır?
2. sorum bu kerneli nasıl yüklerim.
Root ve twrp var.

Kernelin telegram grubu bu ama nasıl yükleyeceğim veya hangi romda çalıştığı hakkında bir bilgi verilmemiş yada ben körüm

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Merhaba hocalarım. Mi 9T Pro cihazımda ekranı yüksek tazeleme hızlarına çıkarmak istiyorum. 60 üstü olsun yeterli yani 81hz veya 72 hz falan farketmez.
1. sorum bu kernel(son sürümü) hangi romda çalışır?
2. sorum bu kerneli nasıl yüklerim.
Root ve twrp var.

Kernelin telegram grubu bu ama nasıl yükleyeceğim veya hangi romda çalıştığı hakkında bir bilgi verilmemiş yada ben körüm
V23 versiyonu çıkmış ve MIUI romlarda çalıştığı belirtilmiş. MIUI tabanlı bir rom yüklüyse dosyayı indirip twrp'den yükleyeceksiniz direkt.

Oyla:

UzunLafınKısası

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 10T
Konular
15
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
V23 versiyonu çıkmış ve MIUI romlarda çalıştığı belirtilmiş. MIUI tabanlı bir rom yüklüyse dosyayı indirip twrp'den yükleyeceksiniz direkt.
hocam global son sürüm rom yüklü. Marisa kerneli twrpden flashladıktan sonra telefon miui ekranında kalıyor sonra twrpye atıyor tekrar

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Oyla:

UzunLafınKısası

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 10T
Konular
15
Hangi versiyonu yüklüyorsun hocam? V23 mü?
Her sürümü denedim hocam. R23 de denedim evet.
Şu an R17 sürümünü denedim cihaz açıldı ve aida64 uygulamasında 90hz görünüyor. Fakat ekran 60hz.
Terminalden yüksek hz geçme komutunu yani "service call SurfaceFlinger 1035 i32 1" yazınca ekran bir anda kırılmış gibi saçma sapan bir görüntüyle bozuluyor. Sonra twrpye geçip yeni rom atınca düzeliyor.

Ben bu yüksek hz işini bir türlü beceremedim. Başkaları nasıl yapıyor aklım almıyor açıkçası.
Belkide benim cihazımda bir sorun vardır.

Telegram grubunda paylaştıkları yöntem için bile bir indirme bağlantısını eksik vermişler. Hz seçebilmek için bir uygulama lazımmış.
Ekran hz seçebilme uygulamasını bile çince sitelerden bulmaya uğraştım en az 2 saatim gitti ama şöyle bir çince sitede bir uygulama buldum.
Bulduğum uygulamanında işe yaramamasıda cabası oldu.

Youtubeda bu yöntemi paylaşanların neredeyse hepsinin indirme bağlantıları çalışmıyor.
Fakirliğin gözü kör olsun bu kadar uğraştım. En son evi tarlayı tüm mal varlığımı satıp 240hz bir Sharp Aquos R7 alıcam.

Telegram gurubunda sormaya çalıştım ama telegramdan durduk yere ban yemişim kimseye birşey yazamıyorum sadece okuyabiliyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Her sürümü denedim hocam. R23 de denedim evet.
Şu an R17 sürümünü denedim cihaz açıldı ve aida64 uygulamasında 90hz görünüyor. Fakat ekran 60hz.
Terminalden yüksek hz geçme komutunu yani "service call SurfaceFlinger 1035 i32 1" yazınca ekran bir anda kırılmış gibi saçma sapan bir görüntüyle bozuluyor. Sonra twrpye geçip yeni rom atınca düzeliyor.

Ben bu yüksek hz işini bir türlü beceremedim. Başkaları nasıl yapıyor aklım almıyor açıkçası.
Belkide benim cihazımda bir sorun vardır.

Telegram grubunda paylaştıkları yöntem için bile bir indirme bağlantısını eksik vermişler. Hz seçebilmek için bir uygulama lazımmış.
Ekran hz seçebilme uygulamasını bile çince sitelerden bulmaya uğraştım en az 2 saatim gitti ama şöyle bir çince sitede bir uygulama buldum.
Bulduğum uygulamanında işe yaramamasıda cabası oldu.

Youtubeda bu yöntemi paylaşanların neredeyse hepsinin indirme bağlantıları çalışmıyor.
Fakirliğin gözü kör olsun bu kadar uğraştım. En son evi tarlayı tüm mal varlığımı satıp 240hz bir Sharp Aquos R7 alıcam.

Telegram gurubunda sormaya çalıştım ama telegramdan durduk yere ban yemişim kimseye birşey yazamıyorum sadece okuyabiliyorum.
Hz artırmak için dtbo.img dosyasının düzenlenmiş halinin de yüklenmesi gerekir.
Hatta ne kadar olacağını o dosya üzerinden yapıyordunuz hatırladığım kadarıyla

Oyla:

UzunLafınKısası

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 10T
Konular
15
Hz artırmak için dtbo.img dosyasının düzenlenmiş halinin de yüklenmesi gerekir.
Hatta ne kadar olacağını o dosya üzerinden yapıyordunuz hatırladığım kadarıyla
Evet hocam yaptım hatta normal rom dosyasındaki dtbo yu yüksek tazeleme hızı olan dosyayla değiştirip modlanmış rom yüklemeyi de denedim o da olmadı.
En iyisi tarlayı satıp sharp aquos almak hocam :D

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Evet hocam yaptım hatta normal rom dosyasındaki dtbo yu yüksek tazeleme hızı olan dosyayla değiştirip modlanmış rom yüklemeyi de denedim o da olmadı.
En iyisi tarlayı satıp sharp aquos almak hocam :D

Bu konuda anlatılanları yaptınız mı?

Oyla:
Üst Alt