Soru Manyetik şarj kablosu

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Merhaba arkadaşlar. Manyetik adıyla satılan mıknatıslı şarj kabloları cihaza zarar verir mi sizce?
şarj girişinin sürekli kapalı kalacak olması hem tozlanma-kirlenme açısından hem de yağmurda yürürken cebimde telefonun ıslanma riski açısından çok avantajlı görünüyor.
Örnek kablo:
kabloyu arkadaşım samsung telefonu ile 4 aydır kullanıyor herhangi bir zararını görmedi, fakat ayfonlarda olan farklı marka kablo kullanınca telefonun sapıtması gibi bir durum olur mu diye merak ediyorum.

Hiparci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hiparci
Cihazım
Redmi note 4
Konular
6
Uzun zamandır Merak ettiğim bir konu hocam. Benim merak ettiğim şey, Kaliteli Kablo üreticileri (F/P konusunda), neden bu Manyetik şarj kablosu işine girmiyorlar. Aukey, Tronsmart, Blitzwolf, Ugreen, Anker gibi markaların bildiğim kadarı ile yok bu tarz kabloları. Bu sebeple bende hep çekimser bakıyorum.

Kullanan arkadaşlar yorumlarını, deneyimlerini, artılarını eksilerini paylaşırlar ise çok memnun kalırız.
biraz hort olacak ama konuyu açtığım sıralar aldım birkaç hafta kullandım ve attım. her marka için aynı mıdır bilemem ama linkteki ürün ekran dokunmatiğine kafayı yediriyor biraz, şarja bağlı olduğu esnada. direk cihazı kökten sapıtmıyor sadece şarja takılı iken galiba manyetik kısımdan biraz dışarı elektrik bırakıyor. o kayıp elektrik ele gelince parmakta olan dokunmatik için optimal elektrik dengesini bozuyor diye tahmin ediyorum

Oyla:

kural-13

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
şahabettin
Cihazım
huawei p20 pro
Konular
0
Selamünaleyküm AliExpress'ten dediğiniz manyetik uçlu şarj kablosunu aldım ve yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Type-C Markası TOPK
Oldukça kullanışlı hem telefonun şarj soket yuvasının arızalanmasının önüne geçiyor hem de toz pislik girmiyor mantıklı...
Telefonum Huawei p20 Pro
Tek bir sorunu var orijinal kablosundan Biraz daha geç şarj ediyor
Yani orijinal kablosu 1 saatte şarj ediyorsa bu manyetik uçlu şarj kablosu 2 saatte şarj ediyor..
Benim de aklıma takılan kısmı telefona zarar verir mi vermez mi?
Bir de manyetik ucu telefonda takılı kalıyor cebinize koyduğunuz zaman manyetik herhangi bir şey olmaması lazım anahtar metal para vs. Aksi takdirde kısa devre yapıp bataryayı yakabilir..

Ben Bildiklerimi yazdım
Her şeyin orijinali iyidir unutmayın...

Son düzenleme:
Oyla:

dj_wahwut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
note 4
Konular
0
Redmi note 4 Sd telefonumda 1 yıldır manyetik kablo kullanyıorum usams marka şarj aleti ile çok güzel performans alıyorum orjinalden daha iyi

Oyla:
Üst Alt