Soru Magisk Yükledikten sonra Bootloader kapatmak Cihazın Açılmasını Engeller mi ?

multex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HAKAN
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Arkadaşlar ben telefonu daha yeni aldım garantisi 23 ay hala duruyor garantiyi sağlıyan firma : Genpa , Garanti bozma şartlarından "Yazılımın başka yollarla güncellenmesi cihaza zarar verebilir veya veri kaybına, güvenlik sorunlarına ve diğer risklere neden olabilir. " Bu madde bir tek dikkatimizi çekiyor güncellemekle root atmak aynı katarogiye girermi bu tartışılır.

Bende sıkıntı çıkmasın diye bootloader kilidini açıp magisk root yazılımını kuracam ardından bootloader kilidini tekrar kapatacam ama yanlış hatırlamıyorsam samsungda böyle birşey yaptığımda cihaz açılmamıstı aynı durumda bu cihazdada gerçekleşir mi ?
Ayrıca bu yöntem garantiyi bozar mı bunuda söylerseniz sevinirim kolay gelsin

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

multex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HAKAN
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2

Farkettimde kilidi açmak için xiaomi " " sitesine hemde veri bağlantısını kurarak bilgisayar yardımını kullanarak kilit açma işlemini gerçekleştirmeni istiyor. Yani anladığım kadarıyla bu şekilde kilidi açtığımız onların sunucusuna yazılmış oluyor. Başka yolu yokmu farkettirmeden kilidi açmanın ?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Farkettimde kilidi açmak için xiaomi " " sitesine hemde veri bağlantısını kurarak bilgisayar yardımını kullanarak kilit açma işlemini gerçekleştirmeni istiyor. Yani anladığım kadarıyla bu şekilde kilidi açtığımız onların sunucusuna yazılmış oluyor. Başka yolu yokmu farkettirmeden kilidi açmanın ?

Ben bilmiyorum, bulursanız mutlaka haber edin Yes~~

Oyla:

multex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HAKAN
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Ben bilmiyorum, bulursanız mutlaka haber edin Yes~~

Xiaomi Mi Max 2, Xiaomi Mi Max 3, Xiaomi Mi 4c, Xiaomi Mi 8 Lite, Xiaomi Mi 9 Se, Xiaomi Note 3, Xiaomi Note 3Pro, Xiaomi Redmi Note 5a, Xiaomi Redmi S2, Xiaomi Redmi 3, Xiaomi Redmi 3 Pro , Xiaomi Redmi 3, Xiaomi Redmi 3x , Xiaomi Redmi 4 Prime, Xiaomi Note 7, Xiaomi Redmi Note 5a Prime, Xiaomi Mi A1, Xiaomi Mi A2, Xiaomi Mi A2 Lite, Xiaomi Redmi Go, Xiaomi PocoPHONE f1, Xiaomi Redmi 3s

Sadece bu sürümleri buldum malasef Mi 9T için herhangi bir bypass methodu yok

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
A

Böyle bir kaynak buldum bootloader açmak garantiyi bozmuyor muş ?
Türkiye de yaşamıyormusunuz?

BL kilidini açmak Xiaomi markasında garantiyi bozmuyor zaten, Türkiye'deki teknik servis firmalarında garantiyi bozuyor.

Oyla:

multex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HAKAN
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
2
Xiaomi garantili cihaz yanlız servis firması genta olsa bile ürünü yapmak zorunda yoksa tüketici hakları mahkemesine taşınır olay
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Firmanın kendisi garantiyi bozmaz diyor garanti belgesindede kullanım kılavuzuna uyulmazsa garanti dısıdır diyor bu yeterli heralde

Oyla:
Üst Alt