Soru Magisk ve root ne kadar güvenli ?

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.0.7 Endonezya
Telefon Modeli
X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Evet soru basit millet. Magisk kullanmak, telefonu rootlamak ne kadar güvenli ? Bankacılık işlemlerini halletmek, oyunlarda ban yememek vs. Ne kadar güvenli cihazda magisk ve root varken?

ekotin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ekrem
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
6
Bilmediğin uygulamalara root erişimi vermezsen sorun olmaz sanırım, ek olarak oyunlarda ban yememek için MagiskHide kullanabilirsin.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
148
Evet soru basit millet. Magisk kullanmak, telefonu rootlamak ne kadar güvenli ? Bankacılık işlemlerini halletmek, oyunlarda ban yememek vs. Ne kadar güvenli cihazda magisk ve root varken?
Bankacılık uygulamaları Magisk hide ile gizleyebilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz Androidi bildim bileli rootlu kullanırım Hiç bir güvenlik virüs vs gibi sorunlarım olmadı. Oyunlarda da ban almadım oyunlarıda gizleyebilirsiniz
Bu konuyada bakabilirsiniz.

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilmediğin uygulamalara root erişimi vermezsen sorun olmaz sanırım, ek olarak oyunlarda ban yememek için MagiskHide kullanabilirsin.
Evet hocam magiskhide kullanıyorum teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bankacılık uygulamaları Magisk hide ile gizleyebilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz Androidi bildim bileli rootlu kullanırım Hiç bir güvenlik virüs vs gibi sorunlarım olmadı. Oyunlarda da ban almadım oyunlarıda gizleyebilirsiniz
Bu konuyada bakabilirsiniz.
Link için sağolun bakıyorum. Tam olarak emin olmaya çalıştığım şey bankacılık uygulamalarında hırsızlık vs gibi açığa sebep olur mu root. Bunun dışında hangi uygulamara root izni verdiğimize ve güvendigimiz kaynaklardan modül kullanmaya dikkat edersek sorun olmaz, doğru mu hocam ?

Oyla:

Decidueye

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan Savcı
Cihazım
Poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Sıkıntı olmaz ama en önemlisi önünüze gelen her uygulamaya kök erişimi izni vermemek yoksa telefonu tamamen silip tekrar kursanız bile gitmeyen virüsler vardır

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıkıntı olmaz ama en önemlisi önünüze gelen her uygulamaya kök erişimi izni vermemek yoksa telefonu tamamen silip tekrar kursanız bile gitmeyen virüsler vardır
Sadece root check ve Franco FPS uygulamasına izin vermiştim. Ancak telefon oyunla alakalı bı kernel yukledikten sonra çok kasıyor. Kaldırdım ama hala devam ediyor sorun

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
148
Evet hocam magiskhide kullanıyorum teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Link için sağolun bakıyorum. Tam olarak emin olmaya çalıştığım şey bankacılık uygulamalarında hırsızlık vs gibi açığa sebep olur mu root. Bunun dışında hangi uygulamara root izni verdiğimize ve güvendigimiz kaynaklardan modül kullanmaya dikkat edersek sorun olmaz, doğru mu hocam ?
Evet modülleri kurarken dikkatli olmak gerek.

Oyla:
Üst Alt