Yardım Magisk modülü yüklendikten sonra bootloopa girdi

erentonkal55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
1
Magisk modülü kurmuştum, telefonu yeniden başlatınca bootloopa girdi. Normalde twrp üzerinden modülleri kaldırırdım ancak Android 12 olduğu için daha data decryptleyen twrp yok bu yüzden twrp üzerinden dosyalara erişemiyorum. Twrp veya fastboot ekranındayken telefondaki magisk modüllerini silmek mümkün mü acaba?

Miui 13
Android 12
Resmi Note 10 Pro
OrangeFox TWRP

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Bu durumu yaşamamak için Magisk Bootloop Saver modülünü kullanın, herhangi bir modül bootloop'a sebep olduğunda magisk bütün modülleri devre dışı bırakır Bootloop birkaç kez gerçekleştikten sonra.

Dosyalarınız sifreliyse root dizinine ulasamayacaginiz için silmeniz de pek mümkün değil. Cihaza baglayabileceginiz bir USB belleginiz ve ya hafıza kartiniz varsa bu harici depolamalar sifrelenmeyecegi için onlardann birisini kullanarak magiski silebilirsiniz

Magisk paketinin ismini uninstaller.zip olarak değiştirip hafıza kartına ve ya flash belleğinizi atıp twrp üzerinden flashlayin.

Olmazsa rom dosyasını yine USB ve ya hafıza kartı kullanarak yeniden flashlayin. Veri silme işlemi yapmadan.

Hafıza karti ve ya flash bellek kullanamıyorsanız ne yazık ki pekte başka bir seçeneğiniz yok, format Data atıp verileri silip sifrelemeyi kaldırmanız sonrasında da modülü twrp'den silmeniz gerekir.

Ayrıca twrp'de dosya sifrelenmesini istemiyorsanız DFE flashlayin, şifreleme devre dışı kalacaktır.

vili48

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
11 Lite 5G NE
Konular
3
Bu durumu yaşamamak için Magisk Bootloop Saver modülünü kullanın, herhangi bir modül bootloop'a sebep olduğunda magisk bütün modülleri devre dışı bırakır Bootloop birkaç kez gerçekleştikten sonra.

Dosyalarınız sifreliyse root dizinine ulasamayacaginiz için silmeniz de pek mümkün değil. Cihaza baglayabileceginiz bir USB belleginiz ve ya hafıza kartiniz varsa bu harici depolamalar sifrelenmeyecegi için onlardann birisini kullanarak magiski silebilirsiniz

Magisk paketinin ismini uninstaller.zip olarak değiştirip hafıza kartına ve ya flash belleğinizi atıp twrp üzerinden flashlayin.

Olmazsa rom dosyasını yine USB ve ya hafıza kartı kullanarak yeniden flashlayin. Veri silme işlemi yapmadan.

Hafıza karti ve ya flash bellek kullanamıyorsanız ne yazık ki pekte başka bir seçeneğiniz yok, format Data atıp verileri silip sifrelemeyi kaldırmanız sonrasında da modülü twrp'den silmeniz gerekir.

Ayrıca twrp'de dosya sifrelenmesini istemiyorsanız DFE flashlayin, şifreleme devre dışı kalacaktır.

Yazılanlara ek olarak ve veri kaybetmemek için fastboot moda alıp mevcut romun boot.img dosyasını tıpkı twrp yükler gibi komut verip yüklerseniz hem twrp hem de magisk kalkmış ve veriler silinmemiş olur...

Videoda anlatılan işlemin aynısını ama yama yapmadan yükleyin... erentonkal55

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

erentonkal55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazılanlara ek olarak ve veri kaybetmemek için fastboot moda alıp mevcut romun boot.img dosyasını tıpkı twrp yükler gibi komut verip yüklerseniz hem twrp hem de magisk kalkmış ve veriler silinmemiş olur...

Videoda anlatılan işlemin aynısını ama yama yapmadan yükleyin... erentonkal55

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Mevcut romu twrpdeyken öğrenebilir miyim acaba? Hatırlamıyorum çünkü

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Bilinen twrp de giriliyor dosya yöneticisinden magisk modülü siliniyor..twrp a12 sürümü kullanıp deneyin.orenge foxu değiştirin normal twrp deneyin..
Bugün bende de açılmadı aosp romda bir modül twrp den sildim.

M2101K6G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt