Soru magisk modülleri güvenilir midir?

brkkkkk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
brk
Cihazım
mi9t pro
Konular
18
merhaba arkadaşlar yurtdışı 9tpro aldım magisk var içinde. pek anlamıyorum bu konuları ama youtube vanced modülünü yüklemek istiyorum ancak mobil bankacılık kullanımında riski olur mu?

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Suana kadar sorun yasayan (banka hesabi ele gecirilme,soyulma vs) olmadı. %100 güvenli diyemeyiz çünkü bunlar kurumsal firmalar değil Apple, Xaoimi, Samsung vs gibi. İlk cümlemdeki gibi soeun yasayn da duymadim,gormedim.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
merhaba arkadaşlar yurtdışı 9tpro aldım magisk var içinde. pek anlamıyorum bu konuları ama youtube vanced modülünü yüklemek istiyorum ancak mobil bankacılık kullanımında riski olur mu?
Bugüne kadar hiç bir sorun yaşamadım. Ama ileride olmayacak anlamına gelmez tabi. ;)

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Arka planda veri akışına onay veriyorsunuz.
Arka planda değişken zamanlı güncellemeler de yapabilir buna da onay veriyorsunuz. ( İndirdiğiniz bir modül siz fakında olmadan yeni işlemler yapabilecek hale gelebilir )
Bunların ikisinden biri bile sizin tüm bilgilerinizin çalınmasına yeter kaldı ki siz ikisine de onay vermiş olursunuz.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Arka planda veri akışına onay veriyorsunuz.
Arka planda değişken zamanlı güncellemeler de yapabilir buna da onay veriyorsunuz. ( İndirdiğiniz bir modül siz fakında olmadan yeni işlemler yapabilecek hale gelebilir )
Bunların ikisinden biri bile sizin tüm bilgilerinizin çalınmasına yeter kaldı ki siz ikisine de onay vermiş olursunuz.

Katılıyorum fakat tüm verileri ele geçiremez bir modül.

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Bu güvenlik açıklarını duymak zordur.. Kimse babasının hayrı için bu denli uzmanlık gerektiren programcılığı size ücretsiz sunmaz.
Reklam geliri dahi olmadan size sürdürülebilir bir hizmeti hiçbir marka veya ürün vermez. Bir gece hesabınız boşaltılır bankacılığa girerken girdiğiniz sms 3.şahıslara da aynı anda gider hesabınızdan yurt dışındaki sitelerden alışveriş yapılır sonrasında da yine neden olduğunu anlayamazsınız.

Üst Alt