Mod [Magisk]MIUI Debloater v1.2 [Pie/Q]

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Merhaba!

Öncelikle bu muhteşem modül için XDA'daki "AL_IRAQI" kullanıcısına teşekkür ederim.

MIUI kullanmaktan oldukça keyif alıyorum. Temalarla istediğim gibi telefonumu özelleştiriyorum. Yalnız canımı sıkan bir nokta var ki o da sistemde çok fazla uygulamanın yüklü olması ve bunların telefonumu yavaşlatması. Magisk modülleri arasında gezinirken gözüme bir modül çarptı : MIUI Debloater.

Bu modül sayesinde istediğiniz tarzda (geliştirici tarafından belirlenmiş) sistem uygulamalarını kaldırma işlemini yapabiliyorsunuz. Hem de çok kolay. Sadece Magisk modülünü yüklüyorsunuz ve telefonunuzu yeniden başlatıyorsunuz. Üstelik uygulamalarınızı tekrar yüklemek isterseniz sadece modülü kaldırmanız yeterli oluyor.

Xiaomi.eu Stabil 11.0.2.0 sürümünde Minimal ve Full sürümlerini test ettim. Her ikisi de gayet iyi çalışıyor.

Şimdi yukarıda bahsettiğim sistem uygulamalarını kaldırma tarzlarına geçelim:

1. Gapps Debloat: Play Store ve Play Store Services dışındaki tüm Xiaomi ve Google uygulamalarını kaldırıyor.​
  2. Gapps-Only-Keep: Xiaomi uygulamalarının pek çoğunu kaldırırken Google uygulamalarını tutuyor.​
  3. Gapps-Only: Xiaomi Başlatıcı'yı Lean Başlatıcı ile değiştirirken Google uygulamalarını da tutuyor.​
  4. Minimal: Ekstra Xiaomi ve Google uygulamalarını kaldırıyor ancak bazı Xiaomi uygulamalarını tutuyor. Örneğin; Güvenlik ve Ses Kaydedici uygulamalarını kaldırmıyor.​
  5. Full: Xiaomi ve Google uygulamalarını kaldırıyor ancak Xiaomi Başlatıcı'yı kaldırmıyor.​
  6. Full+: Xiaomi ve Google uygulamalarını kaldırıyor ve Xiaomi Başlatıcı'yı Lean Başlatıcı ile değiştiriyor.​
  7. Minimal+Notes+MiVideo: Minimal paketine ek olarak "Notlar" uygulamasını ve videoları oynatabilmek için gerekli olan "MiVideo" uygulamasını da tutuyor. Bunu da kendim yaptım. :)

Birkaç tanesinin uygulandıktan sonraki hallerini görmek için spoylerlara tıklayabilirsiniz!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pie Sürümü İçin Linkler:
Q Sürümü İçin Linkler:
Pie Sürümü İçin "Minimal+Notes+MiVideo":
Q Sürümü İçin "Minimal+Notes+MiVideo":

XDA Konusuna Gitmek İçin:

Son düzenleme:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Vay be en full u yaptığımız zaman telefonda uygulama kalmıyor resmen :)

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Merhaba!

Öncelikle bu muhteşem modül için XDA'daki "AL_IRAQI" kullanıcısına teşekkür ederim.

MIUI kullanmaktan oldukça keyif alıyorum. Temalarla istediğim gibi telefonumu özelleştiriyorum. Yalnız canımı sıkan bir nokta var ki o da sistemde çok fazla uygulamanın yüklü olması ve bunların telefonumu yavaşlatması. Magisk modülleri arasında gezinirken gözüme bir modül çarptı : MIUI Debloater.

Bu modül sayesinde istediğiniz tarzda (geliştirici tarafından belirlenmiş) sistem uygulamalarını kaldırma işlemini yapabiliyorsunuz. Hem de çok kolay. Sadece Magisk modülünü yüklüyorsunuz ve telefonunuzu yeniden başlatıyorsunuz. Üstelik tekrar yüklemek isterseniz sadece modülü kaldırmanız yeterli oluyor.

Xiaomi.eu Stabil 11.0.2.0 sürümünde Minimal ve Full sürümlerini test ettim. Her ikisi de gayet iyi çalışıyor.

Şimdi yukarıda bahsettiğim sistem uygulamalarını kaldırma tarzlarına geçelim:

1. Gapps Debloat: Play Store ve Play Store Services dışındaki tüm Xiaomi ve Google uygulamalarını kaldırıyor.​
  2. Gapps-Only-Keep: Xiaomi uygulamalarının pek çoğunu kaldırırken Google uygulamalarını tutuyor.​
  3. Gapps-Only: Xiaomi Başlatıcı'yı Lean Başlatıcı ile değiştirirken Google uygulamalarını da tutuyor.​
  4. Minimal: Ekstra Xiaomi ve Google uygulamalarını kaldırıyor ancak bazı Xiaomi uygulamalarını tutuyor. Örneğin; Güvenlik ve Ses Kaydedici uygulamalarını kaldırmıyor.​
  5. Full: Xiaomi ve Google uygulamalarını kaldırıyor ancak Xiaomi Başlatıcı'yı kaldırmıyor.​
  6. Full+: Xiaomi ve Google uygulamalarını kaldırıyor ve Xiaomi Başlatıcı'yı Lean Başlatıcı ile değiştiriyor.​
  7. Minimal+Notes: Minimal paketine ek olarak "Notlar" uygulamasını da tutuyor. Bunu da kendim yaptım. Notlar uygulaması işime yarıyor. :)

Birkaç tanesinin uygulandıktan sonraki hallerini görmek için spoylerlara tıklayabilirsiniz!

Pie Sürümü İçin Linkler:
Q Sürümü İçin Linkler:

XDA Konusuna Gitmek İçin:

Teşekkürler
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yüklerken seçenek sunuyor mu yoksa işini yapıp çıkıyor mu

Son düzenleme:

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
"Minimal+Notes" paketi ilk mesaja eklendi.
Minimal+Notes sürümü Minimal+Notes+MiVideo olarak güncellendi.

O değil de geçen sefer Minimal+Notes paketi için link de koymamışım. Hiç haber vermiyorsunuz arkadaşlar. haha--

Bu sefer unutmadım, merak etmeyin. giggle~~

Üst Alt