İpucu Magisk kurulmuyor kesin çözüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
Öncelikle bu yöntemin sadece magisk kurulumunda karşılaştığınız installation failed/unsupported image format hatasının çözümü olduğunu belirtmek isterim eğer farklı hata alıyorsanız aşağıdaki makale işinize yaramıyacaktır diğer hataların da çözümü var tabi ama kurulum sırasında en yaygın olan hata bu ve bende bu hatanın çözümünü anlatıcam:

1.Yöntem:(twpr kullanıcıları için)

Kullanmakta olduğunuz romun boot.img dosyasını buluyoruz(Custom rom kullanıyorsanız boot.img kurmadan önceki rom dosyasının içinde olur).Dosyayı bulduktan sonra cihazda herhangi bi yere çıkartın.Çıkartma işleminden sonra magisk uygulamasını yüklüyoruz.Uygulamaya girip Magisk Yükle kısmından boot.imgyi flashlıyoruz.Flashlanan dosya ismi magisk_patched_..._.img olucak ve download kısmında buluncak ! Sonra twprı açıp installa tıklıyoruz.Install kısmına girdikten sonra sağ alttaki install imageye tıklıyoruz sonrasında magiskden flashladığımız dosyayı seçiyoruz,kurmadan öncede sadece boot kutucuğunu işaretleyip kuruyoruz ve bitti artık cihazınında root ve magisk kurulmuş oldu.

2.Yöntem:(twpr olmayanlar için fakat bu yöntemde pc olması şart ve pcde adb kurulu olması gerekir)

Yukarda yazdığım metindeki "!" olan yere kadar aynı işlemleri yapıyoruz sonrasında magiskin oluşturduğu img dosyasını pcye atıyoruz pcye attıktan sonra telefonu fastboot moduna alıp usb kablo ile pcye bağlıyoruz.Pcye attığımız img dosyasını adb uygulaması ile telefona flashlıyoruz ve artık magisk kurulmuş oldu.

Arkadaşlar ben bu sorun ile ilgili 3-4 saat araştırdım ve malesef bi çok yerde soruna çözüm bulamamıştım hatta bulduklarımda ya baştan rom kurulumunu ya da yukarıda yazdığım 2.yöntemi söylüyorlardı fazla araştırdığım için daha çok zaman kaybetmek istemedim ve aklıma yukarda yazdığım 1.yöntem geldi ve sıkıntısız bir şekilde sorun halloldu.Eğer bu sorunla karşılaşıyorsanız veya karşılaşırsanız umarım bu makale size zaman kazandırır.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
TRAlcatraz35, Videolu anlatım var, sorunu doğru aramamissiniz yoksa çözümü mevcut...

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
TRAlcatraz35, Videolu anlatım var, sorunu doğru aramamissiniz yoksa çözümü mevcut...

Valla ben magisk installisation fail olarak googleladığım bu sayfayı hiç görmedim zaten senin başlık ile benim başlık aynı değil ayrıca twpr yüklü iken gidip niye pcde uğraşayım

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
TRAlcatraz35, Konuyu videoyu izlemeden yorum yapmak ne demek yazından belli oluyor. Konu başlığı içerik ile aynı yani konu da twrp üzerinden root atma olayı yok. İngilizce yerine Türkçe arama yapsaydın mutlaka bulurdun neyse sorun çözüldüğüne göre geçmiş olsun diyelim...

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
TRAlcatraz35, Konuyu videoyu izlemeden yorum yapmak ne demek yazından belli oluyor. Konu başlığı içerik ile aynı yani konu da twrp üzerinden root atma olayı yok. İngilizce yerine Türkçe arama yapsaydın mutlaka bulurdun neyse sorun çözüldüğüne göre geçmiş olsun diyelim...
Usta haklısın sende en azından burdaki makale adb twpr vb kullanmayı bilenler için olur

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Flashlama kodları ile yapsanız daha iyi olurdu ama Stoya hocamın videosu vardı bu konuda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt