Yardım Magisk dosyasını Telefon Depolama Alanına Atma Sıkıntısı

kapo42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakkı
Cihazım
note 9 pro
Konular
1
Selam Arkadaşlar telefonumu imei repair olayı gerçekleştirmek için twrp uygulamasını başarılı bir şekilde yükledikten sonra magisk dosyasını rar olarak telefonun depolama hafızasına atmak isterken hatayla karşılaşıyorum.Telefon dosyaları sanki şifreli bir şekilde adlandırılmış.Daha önce bu durumla karşılasan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.İyi günler dilerim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Selam Arkadaşlar telefonumu imei repair olayı gerçekleştirmek için twrp uygulamasını başarılı bir şekilde yükledikten sonra magisk dosyasını rar olarak telefonun depolama hafızasına atmak isterken hatayla karşılaşıyorum.Telefon dosyaları sanki şifreli bir şekilde adlandırılmış.Daha önce bu durumla karşılasan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim.İyi günler dilerim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bunun sebebi twrp hafızaya ulaşamıyor hocam.
İki çeşit twrp benzeri custom recovery vardır.
Twrp ve orangefox.
Twrp; genelde flashlama sonrası cihaz hafızasını görmez bunun sebebi cihazda herhangi bir kilit varsa onu kaldırıp twrp üzerinden format data yapmanız gerekir bu işlem sonrası hafızayı görür ama cihaz içindeki tum dosyalar datalar vs silinir (temiz kurulumda bu yöntem tavsiye edilir bende ederim)
Orangefox; Görünüm olarak twrpden farklı olabilir ama ikisinde aynı işi görür. Orangefox genelde format (format data) atmadan çoğu zaman hafızayı normal şekilde görür ama bazende görmez aynı şekilde format Data yapılması gerekiyor.
Ek olarak; Format atmak istemeyen kişiler yüklemek istenen zip otg belleğe atılır i (twrpde) nstall kısmında sol altta "select stroge" seçeneği otg yapılır ve takılan belleği görür oradan kurulum yapabilir sorunsuz şekilde istenen zip kurulur

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
Xiaomi mi tool v2 ile tekrar root atmayı dene , bende de aynı sorunla karşılaştım, farklı twrpler ve tek tuşla yükleme vb. denedim yine şifreli olarak geldi dosyalar ama tool v2 ile aynı twrp yi yüklediğim halde düzgün çalışmıştı

eminguc1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Redmi 8
Meslek
Serbest
Konular
11
PitchBlack Recovery ya da Orangefox Recovery dene.

Canny1913

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Canny
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
Sideload yapın.

TWRP'den Advanced>ADB Sideload seçin ve alttaki barı sağa kaydırın.

Magisk'in APK'sını indirin ve .apk'yı .zip yapın.

Bilgisayardan ADB'yi açın ve adb sideload (Magisk dosya ismi).zip" komudunu girin kendi yükler.

Üst Alt