Uygulama [ Kararlı sürüm ] Magisk v20 [ 12.10.2019 ]

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
Ben dede Eu rom 9.5.30 yükleyince bootlop hatası verdi 18.1 flasladim

Alicandk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
15

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
Önce magisk Uninstaller ve magisk 18.1 indirin. Sonra twrp ye girip Uninstaller flaş layin ardından magisk 18.1

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
MagSt Official v18.0 @topjohnwu tarafından

Yapım Tarihi: 08/12/2018

Magisk v18.0- için Changelog:
- [Genel] Tüm kod tabanını C ++’ya taşı
- [Genel] Magisk Manager'dan geçmek yerine veritabanını doğal olarak değiştirin
- [Genel] /sbin/.core yolunu geçersiz kılın, lütfen /sbin/.magisk dosyasını kullanmaya başlayın.
- [Genel] Önyükleme komut dosyaları <magisk_img> /. Core / <stage> .d - /data/adb/<stage>.d dizinine taşınır.
- [Genel] Yerel sistemsiz ana bilgisayarları kaldırın (Magisk Manager, yerleşik sistemsiz ana bilgisayar modülü ile güncelleştirilir)
- [Genel] modülleri devre dışı bırakmak / kaldırmak için post -fs-data.sh komut dosyalarına izin ver
- [MagiskHide] İşlem isimleri yerine bileşen adlarını hedef olarak kullanın
- [MagiskHide] SDK 24+ (Nougat) üzerinde procfs koruması ekleyin
- [MagiskHide] Algılamayı önlemek için /.backup klasörünü kaldırın.
- [MagiskHide] Gizleme listesi artık resimlerde ham metin dosyası yerine veritabanında saklanıyor
- [MagiskHide] CLI'ya "--status" seçeneği ekle
- [MagiskHide] Özel olmayan ilgili bağlama noktalarının bağlantısını kesmeyi durdur
- [MagiskSU] Wisk Magisk Manager'ı zorlamak için yayınlarda FLAG_INCLUDE_STOPPED_PACKAGES ekle
- [MagiskSU] SIGWINCH'in uygun şekilde algılanmamasına neden olan bir hatayı düzeltin
- [MagiskPolicy] Yeni av kurallarını destekle: type_change, type_member
- [MagiskPolicy] Hata ayıklama için tüm inkarları günlüğe kaydetmek için sepolicy düzeltme ekledikten sonra tüm AUDITDENY kurallarını kaldırın
- [MagiskBoot] Önyükleme başlıklarında extra_cmdline desteği
- [MagiskBoot] Bozuk v1 önyükleme görüntü başlıklarını onarmaya çalışın
- [MagiskBoot] Yeni CPIO komutu ekle: "var"

Magisk Manager için Changelog
v6.1.0-:
- Yeni indirme yöntemlerini tanıtın: artık buggy sistemini kullanmıyor İndirme Yöneticisi
- Daha iyi kullanıcı deneyimi için birçok yeni bildirim sunun
- Magisk v18.0 için destek ekle
- Uygulama adını algılamasını önlemek için uygulama adını "Yönetici" olarak değiştirdikten sonra (yeniden paketleme)
- Yerleşik sistemsiz ana modül ekleme (ayarlarda erişim)
- Yeni yüklenen uygulamayı gizleyip (yeniden paketleme) ve Magisk Manager'ı geri yükledikten sonra otomatik başlat
- Yanlış UI olması için modüllerdeki tamamlanmamış module.prop'a neden olan hatayı düzeltin

İndirme linki

Değerli üstadım mümkünse bir sorum olacak. Yardımcı olabilirsniz memnun olurum.
özel rom kullanmak istiyorsunuz ve rom zipten çıkarıp içine istediğiniz bazı farklı uygulamaları sistem > data-app attınız. Hatta priv-app ve app de de değişimler yaptınız bunlar sorun olmuyor tekrar toplayıp atıyorsunuz romu cihaz boot oluyor.
Peki aynı zamanda magisk i de rom a dahil etmek istesiniz ve rom kurulumda bu da yüklense yani rom magisk ile rootlanmış olarak boot olsa bunu nasıl yapardınız?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Değerli üstadım mümkünse bir sorum olacak. Yardımcı olabilirsniz memnun olurum.
özel rom kullanmak istiyorsunuz ve rom zipten çıkarıp içine istediğiniz bazı farklı uygulamaları sistem > data-app attınız. Hatta priv-app ve app de de değişimler yaptınız bunlar sorun olmuyor tekrar toplayıp atıyorsunuz romu cihaz boot oluyor.
Peki aynı zamanda magisk i de rom a dahil etmek istesiniz ve rom kurulumda bu da yüklense yani rom magisk ile rootlanmış olarak boot olsa bunu nasıl yapardınız?
Bunu zaten yapıyorum hocam. MIUI CT rom kurulurken Magisk te kuruluyor. İlk önce Magisk kurulumu için gerekli kodları "Meta-inf" dosyasina yazmak gerekli. Sonra Magisk'i Rom içerisine en ön dizine Magisk klasörü açıp Magisk.zip şeklinde ekliyoruz.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Tamam işte bunu ben nasıl yaparımı arıyordum bilirsiniz acemi tarzı bir anlatım lazım bana :) Bir şablonu anlatımı varmı? devamlı kullanabileceğimiz.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Yani kodları yazmak usta işi. Ben de o kadar ileride değilim. Yardım aldığım yerler var. Mesela Miroom un Meta dosyasını alıp kendime göre düzenliyorum. Siz de öyle yapabilirsiniz. Eğer Android 8.0 ise cihazınız şuan CT rom meta-inf dosyası size Uygun olabilir. "gemini" yazan yerlere kendi cihazınızın adını yazın bir deneyin. Veya MiRoom un cihazınıza uygun Rom u nu indirip orda ki meta dosyasında düzenleme yapabilirsiniz
META-İNF/com/Google/android/updater script

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
TMM TEŞEKKÜRLER. Benim üzerinde oynayacağım rom MiuiPro N hidrogen den port. Evet bir tane magisk gömülü bir N rom bulabilirsem magisk updater kodlarını alıp eklemeyi deneyeceğim. Tabi magisk.zip dosyasını da rom açtığımızda ilk dizine atıcam.
MiRoom dan da magisk gömülü hiç rom a denk gelemedim aslında ama bakıcam. Taktım kafaya:)

Üst Alt