Anket KVK mı? Delta mı? Hangi Garantiyi Tercih Edersiniz?

Hangi yetkili servis firmasının güvencesinde bulunan cihazları almayı tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    459

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
hayirlisi hocam herseyin. kvk ile digerleri aras8nda cok fark yok kvk alinabilir ama kvk yada cok guvenmemek lazim onlarinda bazen kullaniciya attigi durumlar oluyor ama daha kurunsal bi yapisi oldugu icin bi adim onde isim olarak

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
hayirlisi hocam herseyin. kvk ile digerleri aras8nda cok fark yok kvk alinabilir ama kvk yada cok guvenmemek lazim onlarinda bazen kullaniciya attigi durumlar oluyor ama daha kurunsal bi yapisi oldugu icin bi adim onde isim olarak
Haklı olabilirsin M35 hocam. Şu an kullandığım ve mi6 ile değiştirmeyi düşündüğüm telefon Galaxy A5. Güya Samsung Türkiye garantili, üç kez servise verdim. Donma problemini bir türlü çözemediler. Sözde en yaygın servis ağına sahip dünyanın bir numaralı telefon üreticisi.Yaptıkları tek şey yazılım atmak. Senin anlayacağın servis falan hikaye. Elektronik işi biraz da şans meselesi. Delta yı ilk kez Xiaomi yi incelerken nette öğrendim. KVK ya gelince... tuşlu Nokia yıllarından beri kendisiyle hemhal olduğumuz için biraz güvenimiz var. Neticede dediğim gibi hiç biri tam manasıyla güvenilir değil. Galiba bizim yaptığımız sadece kafamızda oluşan şüphe tohumlarının yüreğimize verdiği sıkletten kurtulmaya çalışmak. Mıuı Türkiye gibi forumlar ve başta Cantara hocam olmak üzere sizin gibi yüce gönüllü arkadaşlar bir nebze olsun bu sıkıntıları gidermemize vesile oluyorsunuz.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
gayet güzel yazmıssın hocam bence şüpeleri yenmek lazım bu forum oldugu sürece deltadan korkmaya gerek yok. birde şu var inş. türkiyeye giriş yaptıgında global garanti sunarsa xiaomi ozaman resmi distribütördende yararlanabiliriz.
ki girdiği zaman sunacagını düşünüyorum.
ama bu şartlar altında kvk daha öncelikli
deltanın avantajıda su para iadesi kolay kolay yapmıyor ancak bi sıkıntı oldugu zamanda mi4 cihaza mi6 dahi teklif ediyor hatta markadan memnun degilsen baska marka bi telefon dahi veriyorlar o konuda deltada daha iyi. baska hiç bir firma bunu yapmıyor mesela ne aldıysan o yada bi üst modeli.

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
Allah hiçbir garanti firmasına mecbur etmesin kimseyi...

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
gayet güzel yazmıssın hocam bence şüpeleri yenmek lazım bu forum oldugu sürece deltadan korkmaya gerek yok. birde şu var inş. türkiyeye giriş yaptıgında global garanti sunarsa xiaomi ozaman resmi distribütördende yararlanabiliriz.
ki girdiği zaman sunacagını düşünüyorum.
ama bu şartlar altında kvk daha öncelikli
deltanın avantajıda su para iadesi kolay kolay yapmıyor ancak bi sıkıntı oldugu zamanda mi4 cihaza mi6 dahi teklif ediyor hatta markadan memnun degilsen baska marka bi telefon dahi veriyorlar o konuda deltada daha iyi. baska hiç bir firma bunu yapmıyor mesela ne aldıysan o yada bi üst modeli.
M35 hocam, telefonu bugün itibarıyla alıyorum. Yalnız size bir sorum olacak. Siz benim almayı düşündüğüm mi 6 cihazı anladığım kadarıyla daha önce kullanmışsınız. Cihazı ilk elime aldığımda sanırım miui 8 güncellemesiyle gelmiş olacak ve en son 9.5.3.0 güncellemesine yükseltebileceğiz. Fakat forumda gördüğüm bir kaç yorum ve youtube ta izlediğim videolardan en stabil çalışanın 9.2.2.0 olduğunu anladım. Şimdi bir cihazı ayarlardan girip güncelleme yapmak istediğimizde en son sürüme mi güncelliyor, yoksa istediğimiz sürüme güncelleme yapabiliyor muyuz? Mesela ben 9.2.2.0 kullanmak istiyorum. Cahilliğimi hoş görün ama benim gibi xiaomi mi 6 yı sadece internet sitelerindeki görsellerinden tanımak zorunda kalmış birinin durumu da ortada olsa gerek.
[doublepost=1524039594,1524039369][/doublepost]
M35 hocam, telefonu bugün itibarıyla alıyorum. Yalnız size bir sorum olacak. Siz benim almayı düşündüğüm mi 6 cihazı anladığım kadarıyla daha önce kullanmışsınız. Cihazı ilk elime aldığımda sanırım miui 8 güncellemesiyle gelmiş olacak ve en son 9.5.3.0 güncellemesine yükseltebileceğiz. Fakat forumda gördüğüm bir kaç yorum ve youtube ta izlediğim videolardan en stabil çalışanın 9.2.2.0 olduğunu anladım. Şimdi bir cihazı ayarlardan girip güncelleme yapmak istediğimizde en son sürüme mi güncelliyor, yoksa istediğimiz sürüme güncelleme yapabiliyor muyuz? Mesela ben 9.2.2.0 kullanmak istiyorum. Cahilliğimi hoş görün ama benim gibi xiaomi mi 6 yı sadece internet sitelerindeki görsellerinden tanımak zorunda kalmış birinin durumu da ortada olsa gerek.
Bu arada almayı düşündüğünüz yada aldığınız mi mix 2 nin 64 gb olanı 2069 tlye kadar düşmüş görünüyor. Eğer bilginiz yoksa diyorum...

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
[doublepost=1524039594,1524039369][/doublepost]
Bu arada almayı düşündüğünüz yada aldığınız mi mix 2 nin 64 gb olanı 2069 tlye kadar düşmüş görünüyor. Eğer bilginiz yoksa diyorum...

9.5.3.0 hatali oldugu icin kaldirildi 9.2.3.0 var oda kaldirilmisti suan guncellesen 9.2.2.0 a guncellicek gence miui 8 ile kullan ama kulaklik sesinin yuksekligi onemli degilse direk guncelle gitsin.
benim mix 2 suan 7.1.1 yuklu kulaklik sesi inanilmaz iyi ama mi6 guncelleyince ses seviyesi dusmustu rootlayip con romunun ses dosyasini telefona atinca yukseliyordu ben ugrasmaya useniyorum suan bunlarla:)

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
9.5.3.0 hatali oldugu icin kaldirildi 9.2.3.0 var oda kaldirilmisti suan guncellesen 9.2.2.0 a guncellicek gence miui 8 ile kullan ama kulaklik sesinin yuksekligi onemli degilse direk guncelle gitsin.
benim mix 2 suan 7.1.1 yuklu kulaklik sesi inanilmaz iyi ama mi6 guncelleyince ses seviyesi dusmustu rootlayip con romunun ses dosyasini telefona atinca yukseliyordu ben ugrasmaya useniyorum suan bunlarla:)
Eyvallah hocam

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
9.2.3.0 verildi tekrar. Otadan verilen son resmi sürüm 9.2.3.0 oreo.
Hataları giderilmiş 9.2.3.0 olabilir ama 9.2.2.0'da kalmanızı öneririm. Otomatik güncellemeyi de kapatmayı unutmayın.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bi ara sanki oda geri cekildi diye hatirliyorum ama 9.5.3.0 kullandigim icin net takip edemedim onu:)

cappa_tr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Konular
4
bi ara sanki oda geri cekildi diye hatirliyorum ama 9.5.3.0 kullandigim icin net takip edemedim onu:)
9.2.3.0 geri çekildi sonra tekrar verildi O yüzden dedim hataları giderilmiş olabilir diye. Ben denemedim ama.

Üst Alt