Anket KVK mı? Delta mı? Hangi Garantiyi Tercih Edersiniz?

Hangi yetkili servis firmasının güvencesinde bulunan cihazları almayı tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    459

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
bu forum oldugu sürece deltada korkma derim kvk nın forumda muhatabı varmı bilmiyorum ama illaki izliyorlardır özellikle bu konuyu ama deltanın en azından muhatabı mevcut
Hocam geçen gün görüştüğüm bilgisayarcı bir dostum Mi 6 cihazlarında anakart sıkıntısı var dedi. Eğer anakart bozulursa cihazın otomatikman çöp olduğunu söylüyor. Değişim konusunda da hayli müşkülât çıkarıyormuş teknik servis. Önce inanmadım ama ona bu bilgiyi veren arkadaşın daha önce Aksaray' daki bir ithalatçı firmada çalıştığını ve istersem kendisiyle görüştüreceğini söyledi. O arkadaşın söyledikleri de hemen hemen aynı. Bu durumda biraz kafam karıştı. Sizin bahsettiğim konuyla alakalı bir bilgi veya düşünceniz var mı? Bu forumda Berdush42 adlı bir arkadaşın sıkıntısını paylaştığı ve Çarşamba günü yazdığı Mi 6 açılmıyor başlıklı yazısını da tesadüfen görünce sanki biraz panik oldum. Neticede o da gittigidiyor üzerinden almış cihazını. Cepport' un aynı site üzerinden satış yaptığını düşünürsek...Benim gibi Mi 6 almak isteyen birinin bu sevdadan vazgeçmesi mi gerekecek?
[doublepost=1523882328,1523882283][/doublepost]
bu forum oldugu sürece deltada korkma derim kvk nın forumda muhatabı varmı bilmiyorum ama illaki izliyorlardır özellikle bu konuyu ama deltanın en azından muhatabı mevcut
Hocam geçen gün görüştüğüm bilgisayarcı bir dostum Mi 6 cihazlarında anakart sıkıntısı var dedi. Eğer anakart bozulursa cihazın otomatikman çöp olduğunu söylüyor. Değişim konusunda da hayli müşkülât çıkarıyormuş teknik servis. Önce inanmadım ama ona bu bilgiyi veren arkadaşın daha önce Aksaray' daki bir ithalatçı firmada çalıştığını ve istersem kendisiyle görüştüreceğini söyledi. O arkadaşın söyledikleri de hemen hemen aynı. Bu durumda biraz kafam karıştı. Sizin bahsettiğim konuyla alakalı bir bilgi veya düşünceniz var mı? Bu forumda Berdush42 adlı bir arkadaşın sıkıntısını paylaştığı ve Çarşamba günü yazdığı Mi 6 açılmıyor başlıklı yazısını da tesadüfen görünce sanki biraz panik oldum. Neticede o da gittigidiyor üzerinden almış cihazını. Cepport' un aynı site üzerinden satış yaptığını düşünürsek...Benim gibi Mi 6 almak isteyen birinin bu sevdadan vazgeçmesi mi gerekecek?

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
ben ilk kez duydum anakart sorunu olunca dogal olarak zaten her cihaz çöp olur ama mi6 da ben bi anakart sorunu duymadım hiç belki daha aktif kişiler duyduysa bilemicem. mi6 da donma sorunu 9.2.3.0 da vardı ben kurtuldum o güncellemeden :)
9,5,3,0 kullanıyorum suan arada bir uygulama kapndı hatası alıyorum okadar

hani benim için mi6 nın en büyük sorunu nedir dersen global romdaki ses kısıklıgı ve kendi yazılımındaki kamera sürücüsü başkada bi sıkıntısı yok

roottu b.l di hiç uğraşmak içimden gelmiyor eskiden olsa saatlerimi harcar yapardım ama şimdi gerek yok :D uyku daha tatlı :)

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
ben ilk kez duydum anakart sorunu olunca dogal olarak zaten her cihaz çöp olur ama mi6 da ben bi anakart sorunu duymadım hiç belki daha aktif kişiler duyduysa bilemicem. mi6 da donma sorunu 9.2.3.0 da vardı ben kurtuldum o güncellemeden :)
9,5,3,0 kullanıyorum suan arada bir uygulama kapndı hatası alıyorum okadar

hani benim için mi6 nın en büyük sorunu nedir dersen global romdaki ses kısıklıgı ve kendi yazılımındaki kamera sürücüsü başkada bi sıkıntısı yok

roottu b.l di hiç uğraşmak içimden gelmiyor eskiden olsa saatlerimi harcar yapardım ama şimdi gerek yok :D uyku daha tatlı :)
Yanı hocam ne diyorsun? Benim gibi bir acemi gönül rahatlığıyla alabilir mi? Neticede 2019 tl benim için büyük bir para. Sonra ben cihazı internetten değil cepport mağazasından alma niyetindeyim.Yorumlardan anladığım cepport çalışanları bu konuda bayağı ilgililer. Inşallah yanılmam.
.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
hocam 1600 küsüre 4-64 olanı var onu da değerlendirsene öyle çok üst düzey kullanmicaksan bende 128gb olanını almana gerek yok
yada 6-64 gb olanını

yada o paraya mi mix 2 al 6-64 gb ?

bende mi6 vardı mix 2 ile takas edicem ama mi6 dan son derece memnunum ha memnun kalmican noktalardan birisi belkide band 20 destegişnin olmaması olur oda vodafone ile bazı yerlerde sıkıntı yasarsın okadar diğer operatörler band 20 kullanmıyor zaten

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cepport ile ilgili soruma bir cevap alamadım satın abilerim. Eğer bu konuda beni aydınlatacak bilgisi olan birileri varsa cihazı alma sürecim hızlanacak. Sıkıntım şu... Mı 6 almak istiyorum. 6gb ram 64 gb depolama. Tabii kvk garantili olanı. Cihazı gittigidiyor üzerinden almakla cepport mağazasından almak arasında bir fark var mı? Diyelim ki mağazadan aldım ve iki gün sonra arıza yaptı. Internet alışverişlerinde olduğu gibi 14 gün içinde ürün iade ve cayma hakkım var mı? Bu bilgiyi cepport mağaza çalışanlarına da sorabilirim ama dürüst bir cevap alabileceğimi sanmıyorum. Miui türkiye ailesine katıldım zira en doğru ve sağlıklı bilgileri burada bulunabileceğine inandım. Umarım düşüncelerimde yanılmıyorumdur.
[doublepost=1523815204,1523814841][/doublepost]
Ben de migrostan almayı düşünüyordum. Fakat kutunun üstünde ritzyservis garantili olduğunu görünce vazgeçtim. Kvk mı delta mı sorusuna cevap aranan Bu günlerde adı sanı duyulmamış ritzy ile muhatap olmak pek akıl karı olmasa gerek diye düşünüyorum.

Sorunlu bir cihaz çıkarsa internet ya da mağaza satışı fark etmeyecektir hocam her halükarda değişim yapacaklardır. Ancak benim tavsiyem gittigidiyor üzerinden satın almanız yönünde, genellikle GG kampanyaları ile birlikte inetnet satışları daha uygun fiyatlı oluyor.

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Sorunlu bir cihaz çıkarsa internet ya da mağaza satışı fark etmeyecektir hocam her halükarda değişim yapacaklardır. Ancak benim tavsiyem gittigidiyor üzerinden satın almanız yönünde, genellikle GG kampanyaları ile birlikte inetnet satışları daha uygun fiyatlı oluyor.
Fiat konusunda bir tereddütüm yok cantara hocam. Bizzat cepport müşteri hizmetlerine sordum gg ile fiatlar aynı. Hatta dolar yükselince 6 ram olanı 1019 tl.ye çıkmış internette de aynı fiat. Kart kullanmadığım için nakit almak durumundayım. Fakat siz diyorsanız ki cepport mağaza internet üzerinden yapılan satış sonrası yapılan kolaylıkları aynen kendisi de uygulamaktadır. Bu benim için yeterlidir. Hemen yarın gider cihazı alırdım

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Fiat konusunda bir tereddütüm yok cantara hocam. Bizzat cepport müşteri hizmetlerine sordum gg ile fiatlar aynı. Hatta dolar yükselince 6 ram olanı 1019 tl.ye çıkmış internette de aynı fiat. Kart kullanmadığım için nakit almak durumundayım. Fakat siz diyorsanız ki cepport mağaza internet üzerinden yapılan satış sonrası yapılan kolaylıkları aynen kendisi de uygulamaktadır. Bu benim için yeterlidir. Hemen yarın gider cihazı alırdım

Hocam benim görebildiğim kadarıyla Cepport yasal zorunluluklar nedeniyle değil müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için bu kolaylıkları gösteriyor. Dolayısıyla internet üzerinden satın almış olmak ile elden satın almak arasında bu anlamda bir fark olmayacaktır. Hem yöneticileri hem de çalışanları fazlasıyla ilgililer. Her hangi bir sorun yaşamanız halinde de zaten bizler de buradayız elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya çalışırız. :)

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Hocam benim görebildiğim kadarıyla Cepport yasal zorunluluklar nedeniyle değil müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu için bu kolaylıkları gösteriyor. Dolayısıyla internet üzerinden satın almış olmak ile elden satın almak arasında bu anlamda bir fark olmayacaktır. Hem yöneticileri hem de çalışanları fazlasıyla ilgililer. Her hangi bir sorun yaşamanız halinde de zaten bizler de buradayız elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya çalışırız. :)
Allah razı olsun hocam. Iyi ki varsınız ve iyi ki miuiturkiye ailesine katılmışım. Gösterdiğiniz alaka bile tereddütlerimi ortadan kaldırmaya yetiyor. Öyle geliyor ki ben de bir kac gün icinde xiaomi ailesine katılmış olacağım ve emin olun bunda payınız büyük.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bendde deli cesaretiyle mix 2 ye geçtim hadi bakalım. ama arkadasa özellikle delta al fark etmez deltaya güveniyorum dedim gitmiş incehesaptan ritzy garantili almış bi kaç olumsuz yorum okudum ama inş. bi sıkıntı yaaşamam :)

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
bendde deli cesaretiyle mix 2 ye geçtim hadi bakalım. ama arkadasa özellikle delta al fark etmez deltaya güveniyorum dedim gitmiş incehesaptan ritzy garantili almış bi kaç olumsuz yorum okudum ama inş. bi sıkıntı yaaşamam :)
Hayırlı olsun hocam.Anlasilan o ki bendeki mi 6 sevdası sizde mi mix 2 olarak tezahür etmiş. Dilek ve temennilerinize sonuna kadar katılıyorum.
[doublepost=1524000101,1524000060][/doublepost]
Hayırlı olsun hocam.Anlasilan o ki bendeki mi 6 sevdası sizde mi mix 2 olarak tezahür etmiş. Dilek ve temennilerinize sonuna kadar katılıyorum.
[doublepost=1524000207][/doublepost]
[doublepost=1524000101,1524000060][/doublepost]
Yalnız benim ki mutlaka kvk garantili olacak. Inş ben de yanılmam.

Üst Alt