Anket KVK mı? Delta mı? Hangi Garantiyi Tercih Edersiniz?

Hangi yetkili servis firmasının güvencesinde bulunan cihazları almayı tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    459

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Daha önce kvk ile ilgili sıkıntım olmuştu tamir edildi dendi edilmedi gene aynı sorun yaşandı gitti geldi derken ben bezdim anlayacağınız isme o kadar para ödemem nede olsa bu biraz şans işi selametle kıymetli hazirunlar

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Ben 7 senedir aldığım tüm cihazlara garantisiz gözüyle bakıyorum. Çünkü Telpa ile hiç hoş olmayan anılarım var ki TELPA'nın Samsung'un resmi servisi olduğu zamanlardan. 2 Samsung telefon haricinde 1 de General Mobile ile çok sorun yaşadım ve bundan sonra paralel ithalat yada yolcu beraberinde gelen cihaz alırım diye kendimi şartladım. Hiç olmazsa param cebimde kalır dedim. 7 yıldır aldığım cihazlar hep bu şekilde. Henüz hiçbir sorun da yaşamadım ve aynen param cebimde kaldı. Çevremde yaşadığım sorunlarda da Delta kullanıcı hatası olduğu halde 1 tane Mi5 telefonun ekranını değiştirdi. Sağolsunlar çok ilgilendiler. Bir sorun yüzünden tekrar değiştirdiler ama halen daha geri tuşuyla sorun yaşanıyor. Sorun sadece cam koruyucu varken yaşandığı için bir daha yollamadı arkadaşım. Camsız kullanmak istemediği için Mi Pop ile geri işlemlerini yapıyor.
Velhasıl kelam bu iki seçenek haricinde bir de garantisiz diye bir seçenek olsaydı kesin onu seçerdim. :D

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

Dogankara54

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
11
Merhaba arkadaşlar,

Pek çok Xiaomi kullanıcısının -ve Xiaomi kullanıcısı olmayı düşünen kişinin- aklında en büyük sorulardan bir tanesi cihazların garantisi. Gerek bizlere gelen sorulardan, gerekse forum içerisindeki yazışmalarımız sonucunda kullanıcılarımıza sadece model olarak değil farklı garanti firmalarına ait seçeneklerin de sunulması gerektiğine kanaat getirdik.

Bugüne kadar sitemiz üzerinde satılan telefonlarımızın servis işlemleri Delta firması tarafından yapılmaktaydı. Ancak sizlerden gelen yoğun talepler sonrasında başka bir firma ile daha çalışmanın herkes için daha olumlu bir sonuç doğuracağını düşünerek KVK ile de anlaşma yapıldı ve artık dileyen arkadaşlarımız KVK Yetkili Servisleri garantili olarak Xiaomi modellerini alabilecekler. Ancak KVK ve Delta arasında bir miktar maliyet farkı var ve bizler de mecburen bu farkı fiyatlarımıza yansıtmak zorunda kaldık.

KVK Garantili Mi6 : 2.199 TL ( KVK Garantili Xiaomi Mi6 (64 GB - Siyah))
Delta Garantili Mi 6 : 1.965 TL (Xiaomi Mi6 (64 GB - Siyah) (Delta Garantili))

Başlangıç olarak Xiaomi Mi6 modelinde KVK ve Delta servis olmak üzere iki seçeneğimiz mevcut. Diğer modeller ise sizlerden gelen talebe göre şekillenecek. Bu nedenle sizlerden yardımcı olmanızı ve hangi garanti firmasını neden tercih ettiğinizi bizlere yazmanızı istiyoruz. (Konu altına yorumlarını yazan arkadaşlarımız bir Mi6 madalyası kazanacaklar.)

Şimdiden hepinize teşekkürler.
Hocam evo ile devam etmeyi düşünmez misiniz delta yerine evo bence daha mantıklı ?

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
kusura bakmayın beyler ancak kvk varken delta kesinlikle seçmem 200 lira daha verir kvk olsun derim çünkü yılların tecrübesi var ve teknik serviselerde xiaomi yi seçince tam 7 yerde teknik hizmet verebiliyorlar sadece xiaomi için.

kikiemre61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
mi Note 2
Konular
6
Ufkunuzu genişleteyim ben EVO derim ^^

mudur1998

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
note3 pro
Konular
4
yani zaman zaman al birini vur ötekine durumu oluyorda ,mecburen KVK

mehmet1

Hayat, senle yaşanırsa hayattır.
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
MEHMET
Cihazım
MI4 LTE
Meslek
Xioami Kullanıcı
Konular
8
Telefonlarda garanti çoğu şeyi karşılamıyor.Telefonun bozulma riskide çok düşük. o halde neden fazla para vereyim ki. Aradaki fark da azımsanacak bir fark değil. Tabiki DELTA.

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
Çok seçenekli olması yerinde bir karar olmuş, neden delta sorusunun ve opsiyonlu alımların önü açılmış olur. Hem insanlar neyi daha çok tercih ediyor görmüş oluruz.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Ben Delta diyorum, çünkü KVK ne olduğunu bundan önceki 3 telefonda nasıl burnumdan geldiğini ve garanti kapsamında beni nasıl delirttiklerini aklıma geldikçe DELTA diyorum.Hemde cihaz donanım ve yazılım sorunları yüzünden.:@ Bu arada Delta babamın oğlu değil.
Delta ile Sony için muhatap olmuştum hata benim minik 3 yaşındaki oğlumun Sonynin su almaz reklamının etkisiyle su dolu temizlik kovasındaki T.E.S.T giggle~~ sonucu cihaz uçmuştu (Tabi cihaz su geçirmez değildi) Deltadaki arkadaşlar sağolsunlar durum tespitinde kullanıcı hatası dediler ve garanti iptali yapıp 1 kereye mahsus onarım ve güncelleme ile kargo parası almadan tarafımıza çalışır bir şekilde gönderdiler.clap~~
Ben bu memnuniyetimi bu ortamlarda hep anlatırım. Eğer KVK olsaydı 1 aya yakın cihaza ipotek koyar ve neredeyse benden 1 cihaz parası almadan yapmazdı. Yaptırmadığımda da + kargo parasını da bana bonus yaparlardı.
Evet fiyat konuşlanması ve memnuniyet önceliği benim açıdan Delta tercihi için, tabi bu başkaları için baz olmayabilir|(
Ama genel itibari ile hangi servis olursa olsun sorun yaşamayan yok denilecek kadar az.
Neticede elektronik cihaz olayı hem kısmet ve hemde arızalandığında serviste hangi uzmanın elinde ve yeteneğinde olması etkili yani göreceli mesele...

Son düzenleme:
Üst Alt