Anket KVK mı? Delta mı? Hangi Garantiyi Tercih Edersiniz?

Hangi yetkili servis firmasının güvencesinde bulunan cihazları almayı tercih edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    459

erdogan666

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
mi mix 256/6
Meslek
boş gezenin kalfasının çırağı
Konular
0
Sağda solda okuduğumuza ve kullanıcı yorumlarına göre ithalatçını çalıştığı servisler (Delta,Evo vb.) hep bi garanti dışına çıkarma meraklısı gözüküyor o yüzden tabikide KVK seçilebilir.Ancak durduk yere anakart yanmıosa yada ekran sararmıo dokunmatik bozulmuosa hertürlü 300 lira aşağısına ithalatçı seçilebilir çünkü sıvı teması ekran kırılması gibi durumlarda ithalatçıda diğer servisde aynı konuma geliyor aradaki farka en azından ekranı temin edip takma ihtimalim oluyor yoksa hoş iki serviste benden kullanıcı hatası diyerek 2 katı para isteyecek

KARAER

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 +
Meslek
PTT
Konular
14
İthalatçı garantisi nedir alacağım yerde öyle yazıyorda ?

dekor67

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tanju
Cihazım
Mi 6
Meslek
Memur
Konular
28
2 firmayla da işim olmadı ama detayı 1 Allah'ın kuluna iyi demiyor KVK Nokia zamanında iyi idi ama şimdi bilemem en iyisi kasko galiba

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Her müşterinin servislerle iyi yada kötü tecrübeleri olmuştur. Telpa, lg , teleservice, kvk , samsung bütün bu servislerle de tecrubelerim oldu. Aynı servise bazen helal olsun dedim bazen illallah ettirdiler. Yani durumun niteliğine, bazen servis elemanının keyfine göre bile değişebiliyor. Muğlak bir durum yani. Fakat 989 TL ye satılan bir XİAOMİ ürünü sırf KVK diye 1200 e satılacak ise ben kesinlikle ve de kesinlikle DELTA derim. Mevzu KVK firması cihazın fiyatını fahiş düzeye çıkarmadan hizmet verebiliyor mu? bunu tartışmak olmalı ki, pek öyle gözükmüyor. Ayrıca sadece servis hizmeti verdiği halde, distribütör olmadığı halde, sanki distribütör müş algısı yaratıp 200_300 tl farkla cihaz satılması da bana pek etik gelmiyor ki bu benim kişisel görüşüm dür. SAYGI VE DE SELAMLARIMLA....

Siz sözde Xiaomi Türkiye'yiz diye ortalıkta dolaşanları boşverin. Bizden böyle bir söylem duydunuz mu? Nerede "biz distribütörüz" sözünü duydunuz? Aksine kullanıcıların yanılgıya düşmemesi için elimizden geleni yapmıyor muyuz? Onca romanları boşuna mı yazdık? Biraz insaf lütfen.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Siz sözde Xiaomi Türkiye'yiz diye ortalıkta dolaşanları boşverin. Bizden böyle bir söylem duydunuz mu? Nerede "biz distribütörüz" sözünü duydunuz? Aksine kullanıcıların yanılgıya düşmemesi için elimizden geleni yapmıyor muyuz? Onca romanları boşuna mı yazdık? Biraz insaf lütfen.

Çetin hocam öncelikle LG 4X HD Ana konusundan yıllar sonra burada karşılaşmamız çok hoş bir tesadüf. Sorunuza gelince konunun devamında ki yorumlarıma dikkat ederseniz delta ile kvk arasında ki fiyat farkı, benim yorumum a göre çok fahiş ve sadece bu bile, kendi başına bir distribütör algısı oluşturuyor.... Çünkü delta garanti ile kvk garantili arasında 250 bazen 300 tl fark var. Sadece servis hizmeti için bu çok fazla bu benim yorumum katılan olabilir ve pek tabi katılmayanda.....

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Çetin hocam öncelikle LG 4X HD Ana konusundan yıllar sonra burada karşılaşmamız çok hoş bir tesadüf. Sorunuza gelince konunun devamında ki yorumlarıma dikkat ederseniz delta ile kvk arasında ki fiyat farkı, benim yorumum a göre çok fahiş ve sadece bu bile, kendi başına bir distribütör algısı oluşturuyor.... Çünkü delta garanti ile kvk garantili arasında 250 bazen 300 tl fark var. Sadece servis hizmeti için bu çok fazla bu benim yorumum katılan olabilir ve pek tabi katılmayanda.....
Ben neredeyse 4 yıldır buradayım :) :) :)
Fiyat farkı konusunda herkes hemfikir. Kullanıcılar olduğu gibi, ithalatçılar da istemiyorlar bunu. Ancak KVK'nın cihaz başına fiyatları da ortada. Zaten bu yüzden ithalatçılar genelde Delta, Evo gibi servislerle anlaşmak zorunda kalıyorlar. Bu yüzden söylediğiniz gibi böyle bir algı oluşmuş durumda. Geçtiğimiz sene Doğa Mobil de ben distribütörüm diye ortaya çıkıp, KVK ile de anlaşarak bu algıyı kullanıp bunu desteklemek istedi. Bizler de başta ben olmak üzere, defalarca sayfa sayfa yazarak bu algının önüne geçmeye çalıştık, onların da sadece bir ithalatçı olduklarını anlatmaya çalıştık. İsteyen herkesin aslında KVK da dahil olmak üzere istediği servisle anlaşıp garanti hizmetini onlara verebileceğini söyledik. Sonunda da bunu göstermek adına Cepport ta KVK ile anlaştı. Ancak maliyetler ortada. Delta cihaz başına atıyorum 50TL alıyorsa, KVK 350TL alıyor. Bu da ister istemez cihazların fiyatlarına yansıyor.
Bu söylediğiniz durum "ben distribütörüm" diyerek cihazlarını KVK garantili satan sözde distribütör firmalar için geçerli. Ancak burada bizim konumuz Cepport'un cihazları, sözde distribütörüz diyenlerin değil. Cepport, sırf bu algıyı yıkmak üzere KVK ile anlaşmışken böyle bir algı yaratmak ile suçlanması çok yanlış. Umarım durumu daha net anlatmışızdır.

by_colakoglu

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Ben neredeyse 4 yıldır buradayım :) :) :)
Fiyat farkı konusunda herkes hemfikir. Kullanıcılar olduğu gibi, ithalatçılar da istemiyorlar bunu. Ancak KVK'nın cihaz başına fiyatları da ortada. Zaten bu yüzden ithalatçılar genelde Delta, Evo gibi servislerle anlaşmak zorunda kalıyorlar. Bu yüzden söylediğiniz gibi böyle bir algı oluşmuş durumda. Geçtiğimiz sene Doğa Mobil de ben distribütörüm diye ortaya çıkıp, KVK ile de anlaşarak bu algıyı kullanıp bunu desteklemek istedi. Bizler de başta ben olmak üzere, defalarca sayfa sayfa yazarak bu algının önüne geçmeye çalıştık, onların da sadece bir ithalatçı olduklarını anlatmaya çalıştık. İsteyen herkesin aslında KVK da dahil olmak üzere istediği servisle anlaşıp garanti hizmetini onlara verebileceğini söyledik. Sonunda da bunu göstermek adına Cepport ta KVK ile anlaştı. Ancak maliyetler ortada. Delta cihaz başına atıyorum 50TL alıyorsa, KVK 350TL alıyor. Bu da ister istemez cihazların fiyatlarına yansıyor.
Bu söylediğiniz durum "ben distribütörüm" diyerek cihazlarını KVK garantili satan sözde distribütör firmalar için geçerli. Ancak burada bizim konumuz Cepport'un cihazları, sözde distribütörüz diyenlerin değil. Cepport, sırf bu algıyı yıkmak üzere KVK ile anlaşmışken böyle bir algı yaratmak ile suçlanması çok yanlış. Umarım durumu daha net anlatmışızdır.

Hocam bugün bu forumda olmama neden olan husus CEPPORT ile yaptığım ilk alışveriş deneyimidir ve sırf bu memnuniyetimden dolayı, ispata mukabil 10 dan fazla cihaz aldırmışımdir etrafima ve hiçte mahçup etmedi beni çok şükür...Sebebi ise zihnimdeki paralel ithalat negatif algıyı CEPPORT sayesinde attım ve bu benim için önemliydi fakat CEPPORT a olan düşüncelerim bile 1000 tl ye satılabilen bir cihazın KVK garantisi ile 1250 tl lere çıkmasına olan elestirimi haksız çıkarmaz diye düşünüyorum. Bana göre CEPPORT u CEPPORT yapan çok iyi donanımlı cihazları çok iyi fiyatlarla satmasidir ki bu sevgiyi bu sayede kazanmış tir bence. Eger KVK anlaşması fiyatları distribütör seviyesine çıkarırsa bu CEPPORT u çizgisinden çıkarır ve zarar verir diye düşünüyorum... Son bir ayda CEPPORT tan 3 cihaz aldım keza aynı cihazlar TEKNOSA da da satılıyor du ama aradaki fiyat farkı, Teknosa bile olsa insanı irite ediyor. Korkum CEPPORT un çizgisinden sapması....!

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam bugün bu forumda olmama neden olan husus CEPPORT ile yaptığım ilk alışveriş deneyimidir ve sırf bu memnuniyetimden dolayı, ispata mukabil 10 dan fazla cihaz aldırmışımdir etrafima ve hiçte mahçup etmedi beni çok şükür...Sebebi ise zihnimdeki paralel ithalat negatif algıyı CEPPORT sayesinde attım ve bu benim için önemliydi fakat CEPPORT a olan düşüncelerim bile 1000 tl ye satılabilen bir cihazın KVK garantisi ile 1250 tl lere çıkmasına olan elestirimi haksız çıkarmaz diye düşünüyorum. Bana göre CEPPORT u CEPPORT yapan çok iyi donanımlı cihazları çok iyi fiyatlarla satmasidir ki bu sevgiyi bu sayede kazanmış tir bence. Eger KVK anlaşması fiyatları distribütör seviyesine çıkarırsa bu CEPPORT u çizgisinden çıkarır ve zarar verir diye düşünüyorum... Son bir ayda CEPPORT tan 3 cihaz aldım keza aynı cihazlar TEKNOSA da da satılıyor du ama aradaki fiyat farkı, Teknosa bile olsa insanı irite ediyor. Korkum CEPPORT un çizgisinden sapması....!
Bugün bu durumun oluşmasının sebebi sadece ve sadece kullanıcıların KVK olsun 300TL fazla olsun demeleridir. Çünkü Doğa Mobil'in ortaya bu şekilde çıkması ve KVK ile anlaşmış olması, kullanıcıları 2'ye böldü. Bu konuda da okunduğu üzere kimi KVK olsun da ben fazla vermeye razıyım derken kimi de (benim gibi, sizin gibi) mecburen (bundan maalesef kaçış mümkün değil) ödenecek olan extra fiyat farkına değmeyeceğine olan inançlarını dile getiriyoruz.
Kısaca aslen aynı fikirdeyiz. Benim itirazım sadece "distribütör algısı yaratılmak istenmiş" sözünüzedir. Bizlerin ve Cepport'un, bu algıyı yıkmaya çalışırken bu ithamla karşılaşmız olmamızadır.

dekor67

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tanju
Cihazım
Mi 6
Meslek
Memur
Konular
28
Bende şunu merak ettim neden cepport un KVK li cihazlarında dispirator garantili yazıyor mesala N11

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-01-07-00-41-03-538_com.dmall.mfandroid.png
    Screenshot_2018-01-07-00-41-03-538_com.dmall.mfandroid.png
    107,4 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:

by_colakoglu

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Bende şunu merak ettim neden cepport un KVK li cihazlarında dispirator garantili yazıyor mesajla gittigidiyorda
Hocam konuya bambaşka bir boyut getirdiniz.... Şimdi bende kontrol ettiğimde aynı şeyi gördüm.... İlginç bir detay oysa ki Çetin hocam aksini şiddetle savunuyordu....
[doublepost=1515275100,1515274951][/doublepost]

Çetin hocam biraz insaf demiştiniz ya aşağıda arkadaş bir detay paylaşmış GG da kvk garantili CEPPORT satışlarında ürün özelliklerinde distribütör garantili yazıyor. Biraz insaf siteminize binaen bir yorumunuz varmı....?

Üst Alt