Anket [Madalya] KVK mı? Delta mı? Hangi Garantiyi Tercih Edersiniz?

'Forum Yarışmaları ve Etkinlikler' forumunda cantara tarafından 16 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
?

Hangi yetkili servis firmasının güvencesinde bulunan cihazları almayı tercih edersiniz?

Bu anket 31 Ekim 2017 tarihinde kapatılmış.
  1. KVK Yetkili Servisleri

82,1%
  2. Delta Yetkili Servisleri

24,3%
Birden fazla oya izin veriliyor.
  1. #1 cantara, 16 Ekim 2017
    Son düzenleme: 17 Ekim 2017
    Merhaba arkadaşlar,

Pek çok Xiaomi kullanıcısının -ve Xiaomi kullanıcısı olmayı düşünen kişinin- aklında en büyük sorulardan bir tanesi cihazların garantisi. Gerek bizlere gelen sorulardan, gerekse forum içerisindeki yazışmalarımız sonucunda kullanıcılarımıza sadece model olarak değil farklı garanti firmalarına ait seçeneklerin de sunulması gerektiğine kanaat getirdik.

Bugüne kadar sitemiz üzerinde satılan telefonlarımızın servis işlemleri Delta firması tarafından yapılmaktaydı. Ancak sizlerden gelen yoğun talepler sonrasında başka bir firma ile daha çalışmanın herkes için daha olumlu bir sonuç doğuracağını düşünerek KVK ile de anlaşma yapıldı ve artık dileyen arkadaşlarımız KVK Yetkili Servisleri garantili olarak Xiaomi modellerini alabilecekler. Ancak KVK ve Delta arasında bir miktar maliyet farkı var ve bizler de mecburen bu farkı fiyatlarımıza yansıtmak zorunda kaldık.

KVK Garantili Mi6 : 2.129 TL ( Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...)
    Delta Garantili Mi 6 : 1.965 TL (Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...)

Başlangıç olarak Xiaomi Mi6 modelinde KVK ve Delta servis olmak üzere iki seçeneğimiz mevcut. Diğer modeller ise sizlerden gelen talebe göre şekillenecek. Bu nedenle sizlerden yardımcı olmanızı ve hangi garanti firmasını neden tercih ettiğinizi bizlere yazmanızı istiyoruz. (Konu altına yorumlarını yazan arkadaşlarımız bir Mi6 madalyası kazanacaklar.)

Şimdiden hepinize teşekkürler.

2. çok iyi bir karar almışsınız tebrikler.

cantara bunu beğendi.
  3. Hocam paylaşımınız için teşekkür ederim, garantili Cihaz almak isteyenler için bu konu çok önemli....Tabiki herkesin bu bahsedilen firmalarla ilgili mutlaka yakından/uzaktan ya bir tecrübesi, yada bir duyumu vardır....Benim henüz böyle bir ihtiyacım olmadı vede olmaz inşallah

m_tezer, cantara, suatsari ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. Tarafsız gözle bakmak imkansız ama, aradaki ücret farkı her şeyi anlatıyor. :)

m_tezer, cantara, suatsari ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. tabiki KVK . Hem çoğu ilde mevcut hemde daha güvenilir.

m_tezer ve cantara bunu beğendi.
  6. KvK daha tecrübeli bir firma diye biliyorum ve daha yaygın bir servis ağı mevcut.Elbette ki bu fiyat farkı cihazın satışına yansıyacak. İnşallah benim gibi Xiaomi almayı düşünenlere ve siz değerli ustalarımıza hayrlı olur. ..

cantara bunu beğendi.
  7. Ben delta daha iyi diye düşünüyorum aradaki fark herşeyi anlatıyor ayrıca kvk yada delta ikiside sorun çıkartıyor tek fark kvk nın daha çok ilde faliyet göstermesi

8. Servis olarak KVK 'ya daha çok güveniyorum. Ama fiyat farkından dolayı Delta alırdım. Cep telefonlarına taksit olmuyor ve fiyat yükseldikçe alım zorlaşıyor...

9. çok güzel bir anket olmuş. ama şu eleştiriyide yapmadan duramayacağım: hangi garanti olursa olsun illa birilerini mağdur etmişlikleri veya memnun etmişlikleri vardır. burda kvk dedim fakat pek çok fark da yok sanırım

cantara bunu beğendi.
  10. Önemli olan servisin ismi değil, her arızaya "kullanıcı hatası" demiyecekse elbette kvk tercih edilebilir.Ancak anladığım kadarı ile cihazları dispiratör değil yine aynı şekilde ithal ediliyor.Çok şey değişeceğini sanmıyorum.

11. Kvk yi tercih etmeniz guzel olmuş. Arkadaşların dedigi gibi de kvk ya güven daha fazla ve daha cok ilde faliyet göstermesi dahada cekici. Teşekkürler.

cantara bunu beğendi.
  12. Saygı Değer Cantara Hocamın Hemen hemen Tüm Yazılarını Takip Ederim. Ve Bugüne Kadar Yazdığı Tüm Yazılar Genelde Forum Sitesinin Kullanıcılarına Yönelik Onlara En İyi Hizmeti Vermek ve En Mükemmel şekilde Yardımcı Olmaktır. Burada ki Yazısını da Okudum. Şimdi Günümüz Teknik Servisleri Artık İşi Kurnazlığa Döküyor. Eğer Cihaz Pahalı Bir Onarıma Sahipse Ya Kullanıcı Hatası Deyip Sıyrılılrlar Yada Fahiş Ücretler İsterler. Ama KVK Delta Garantiye Yönelik Bir Tık Daha Önde. Sonuçta Geçmişi Temiz ve Büyük Bir Şirket...

Bir Adet Mi5 Telefonum Var Delta Garantili Ama Henüz Garantilik Bir Durum Olmadı. Telefonu Alalı 1 Sene Oldu Ama Çevrem İyi Bilir Ben Malıma Gözbebeğim Gibi Bakarım. Halen Arka Kapağında ki Etiketleri Kaldırmadım.

Bu Arada Delta Garanti Bu Aralar İyileşti Diyorlar Ama Gönderim Süresi Çok Uzun Onu Kısaltmaları Gerekir...

by_colakoglu ve cantara bunu beğendi.
  13. Mİ 5s plus telefonum bugün deltadan geldi sorunu halledildi dendi ama sorun aynen devam ediyor

14. O Zaman Kvk Diyelim Hocam...

sacred07 ve İhaleci bunu beğendi.
  15. cantara
    Çok iyi bir karar olduğunu düşünüyorum.

cantara bunu beğendi.
  16. Ben KVK tercih ederdim en azından daha güven veriyor bana firma olarak. :)

17. Delta'dan mutlu mesut olanı görmedim, KVK'da tecrübem var diyor. Garantilik işim olmadı hiç ama güven konusunda KVK bir adım önde, parası olup cihazım garantili aslanlar gibi diyen için KVK, Xiaomi olsunda ne olursa olsun diyen için de Delta. Şu an için tercihim Delta...

ozguremek12, cantara ve İhaleci bunu beğendi.
  18. Bügün türkiye içi üründe alsanız türkiyede servislerin durumu malum ama yinede çok iyi bir karar alınmış ithalat ürünlerinde servis çeşitliligi iyidir.

cantara hocam

peki KVK daki fiyat farkı ne içindir bize ne sunuyorda deltadan daha pahalı

cantara bunu beğendi.
  19. Kvk isim olarak daha tanıdık ama fiyat farkı fazla geldi.

cantara bunu beğendi.
  20. deltaya 5 yıl önce pc yolladım sorunsuz yaptılar garantiden telefon için bilmiyorum ama aradaki fark kvk daha iyi demek değil fazla para verince daha iyi yapacak anlamına gelmez gibi geliyor xiaomi telefonlardan tecrubeli servis olamsı yeterli delta daha uzun süredir xiaomi ile çalışıyor delta daha mantıklı gibi benim fikrim

cantara ve Skorpi bunu beğendi.
  21. KVK daha tecrübeli diyorlar

Delta da sorun yaşayanları gördüm

KVK olması daha iyi olmuş

dellimavi ve cantara bunu beğendi.
  22. Daha önce kvk ile ilgili sıkıntım olmuştu tamir edildi dendi edilmedi gene aynı sorun yaşandı gitti geldi derken ben bezdim anlayacağınız isme o kadar para ödemem nede olsa bu biraz şans işi selametle kıymetli hazirunlar

suatsari bunu beğendi.
  23. Ben 7 senedir aldığım tüm cihazlara garantisiz gözüyle bakıyorum. Çünkü Telpa ile hiç hoş olmayan anılarım var ki TELPA'nın Samsung'un resmi servisi olduğu zamanlardan. 2 Samsung telefon haricinde 1 de General Mobile ile çok sorun yaşadım ve bundan sonra paralel ithalat yada yolcu beraberinde gelen cihaz alırım diye kendimi şartladım. Hiç olmazsa param cebimde kalır dedim. 7 yıldır aldığım cihazlar hep bu şekilde. Henüz hiçbir sorun da yaşamadım ve aynen param cebimde kaldı. Çevremde yaşadığım sorunlarda da Delta kullanıcı hatası olduğu halde 1 tane Mi5 telefonun ekranını değiştirdi. Sağolsunlar çok ilgilendiler. Bir sorun yüzünden tekrar değiştirdiler ama halen daha geri tuşuyla sorun yaşanıyor. Sorun sadece cam koruyucu varken yaşandığı için bir daha yollamadı arkadaşım. Camsız kullanmak istemediği için Mi Pop ile geri işlemlerini yapıyor.
    Velhasıl kelam bu iki seçenek haricinde bir de garantisiz diye bir seçenek olsaydı kesin onu seçerdim. :D

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

24. Hocam evo ile devam etmeyi düşünmez misiniz delta yerine evo bence daha mantıklı ?

25. kusura bakmayın beyler ancak kvk varken delta kesinlikle seçmem 200 lira daha verir kvk olsun derim çünkü yılların tecrübesi var ve teknik serviselerde xiaomi yi seçince tam 7 yerde teknik hizmet verebiliyorlar sadece xiaomi için.

cantara bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...