Soru M2003J6B2G model numaralı rn9 pronun orjinal romunu nasıl öğrenebilirim ?

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Endonezya 12.0.5
Telefon Modeli
Redmi note 9 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Baya oldu cihazı kullanıyorum. 2. El olarak almıştım. Cihazı elime alır almaz bı telefoncu arkadasa bootloader açıldıktan sonra en güncel romu yüklemesi için götürdüm. O global yüklemişti. O zamanlar anlamıyordum bu işlerden. Şimdi olay şu arkadaşlar. Ben en son kendim Endonezya romu yükledim kullanıyorum şuan. Cihaz çok fazla ısınıyor. Telefonun fabrika çıkışlı orjinal romu hangisi bilmiyorum. Global var Türkiye var Endonezya var yani bu cihazın fabrika çıkışlı romunu nasıl öğrenebilirim ? Aldığım kişi yanında bizim prizlere uymayan orjinal dediği bı şarj vermişti. O yüzden kafam karıştı. Cihazın arkasındaki numarayı başlığa yazdım ve arkasında CE yazıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-11-17-31-00-966_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2021-06-11-17-31-00-966_com.android.settings.jpg
    221,9 KB · Görüntüleme: 8

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
Büyük ihtimalle fabrikadan global romla çıktı model adının son harfi global olduğunu gösteriyor. Rom konusuna gelirsek forumdaki Android 11 rom konusunda bir çok kez size belirtmiştim son çıkan global kararlı rom Android 11 ve v12. 0. 1 sürümünde onu kurabilirsiniz.

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimalle fabrikadan global romla çıktı model adının son harfi global olduğunu gösteriyor. Rom konusuna gelirsek forumdaki Android 11 rom konusunda bir çok kez size belirtmiştim son çıkan global kararlı rom Android 11 ve v12. 0. 1 sürümünde onu kurabilirsiniz.
Üstadım. Global düz yükleyeceğim o halde. Biri paylaşmıştı buradan baktım ama paylaştığı linkte açıklamaya android 11 beta yazmıştı. Ben c.mi resmi sitesiydi sanırım baktığımda normal stabile android 11 paylaşılmıştı. Oradan indirebilir miyim ?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Global romla gelmiştir, cihaz Global cihaz çünkü. Ancak ısınma rom kaynaklı olmayabilir. Kullandığınız uygulamalar yapmış olabilir. Ya da rom kaynaklı ise bu global yerine başka bir rom kurduğunuz için değil, bu durumun MIUI 12 olmasından dolayı olabilir. MIUI 12, tüm cihazlarda çeşitli sıkıntılar yaratıp duruyor çünkü. Globale geçseniz de çözüm olmayabilir.

Size tavsiyem MIUI 11 romlarından güzel bir custom rom bulup onu yükleyin. Stok romlar (Çin romu dışında) her daim custom romlardan çok daha sorunlu oluyor çünkü.

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Global romla gelmiştir, cihaz Global cihaz çünkü. Ancak ısınma rom kaynaklı olmayabilir. Kullandığınız uygulamalar yapmış olabilir. Ya da rom kaynaklı ise bu global yerine başka bir rom kurduğunuz için değil, bu durumun MIUI 12 olmasından dolayı olabilir. MIUI 12, tüm cihazlarda çeşitli sıkıntılar yaratıp duruyor çünkü. Globale geçseniz de çözüm olmayabilir.

Size tavsiyem MIUI 11 romlarından güzel bir custom rom bulup onu yükleyin. Stok romlar (Çin romu dışında) her daim custom romlardan çok daha sorunlu oluyor çünkü.
Daha önce yoktu sorun. Endonezya ya gectikten sonra oldu evet çok stabil çok akıcı bir rom ama ısınma problemi üzdü. CPU monitör diye bı uygulama indirdim CPU sıcaklığı ölçmek biçin herkes bunu öneriyordu. Normal kullanımda şuan size cevap yazarken cpu 43 derece. Bu sıcaklık normal mi ?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Daha önce yoktu sorun. Endonezya ya gectikten sonra oldu evet çok stabil çok akıcı bir rom ama ısınma problemi üzdü. CPU monitör diye bı uygulama indirdim CPU sıcaklığı ölçmek biçin herkes bunu öneriyordu. Normal kullanımda şuan size cevap yazarken cpu 43 derece. Bu sıcaklık normal mi ?
İşte hocam yazdım zaten. Ya bir uygulama yapıyordur ya da MIUI 12 olduğu içindir. Pil istatistikleri kısmında gereğinden fazla şarj yiyen bir uygulama görürseniz onu kaldırın.

Misal Microsoft'un Edge tarayıcısı bende şarjı sömürüyor, doğal olarak ısınmaya da yol açıyor. :)

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
İşte hocam yazdım zaten. Ya bir uygulama yapıyordur ya da MIUI 12 olduğu içindir. Pil istatistikleri kısmında gereğinden fazla şarj yiyen bir uygulama görürseniz onu kaldırın.

Misal Microsoft'un Edge tarayıcısı bende şarjı sömürüyor, doğal olarak ısınmaya da yol açıyor. :)
Çok teşekkürler üstadım. Son olarak bir şey sormak istiyorum. Az önce MIUI 12.0.2 global yükledim. Anında Android 11 MIUI 12.1 geldi. Yorumlara bakıyorum güncelle diyen var güncelleme diyen var. Ne yapmalıyım guncellersem IMEI kilitlenip siliniyor falan diye gördüm. Redmi note 9 pro cihaz

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Çok teşekkürler üstadım. Son olarak bir şey sormak istiyorum. Az önce MIUI 12.0.2 global yükledim. Anında Android 11 MIUI 12.1 geldi. Yorumlara bakıyorum güncelle diyen var güncelleme diyen var. Ne yapmalıyım guncellersem IMEI kilitlenip siliniyor falan diye gördüm. Redmi note 9 pro cihaz
Note 9 Pro'da güncelleme ile bir sıkıntı olmuyor. Onu yazanlar Poco M3 ve Redmi 9T sahipleri, onlarda sıkıntı oldu gelen bir güncelleme. Bir dosya yükleyerek çözülüyordu o da.

Güncelleme yapmak size kalmış ama bence en azından birkaç güncelleme gelsin üstüne, öyle yapın yapacaksanız. Android 11 gelmiş, biraz sorunlu olabilir.

Oyla:

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Note 9 Pro'da güncelleme ile bir sıkıntı olmuyor. Onu yazanlar Poco M3 ve Redmi 9T sahipleri, onlarda sıkıntı oldu gelen bir güncelleme. Bir dosya yükleyerek çözülüyordu o da.

Güncelleme yapmak size kalmış ama bence en azından birkaç güncelleme gelsin üstüne, öyle yapın yapacaksanız. Android 11 gelmiş, biraz sorunlu olabilir.
Hocam dayanamadım verdim coşkuyu şuan iniyor. Umarım bir sorunla karsilasmam. Sizin önceki yazdığınız gördüm. Yüklüyorum. Yalnız bir konu hakkında görüş belirteyim. Forumda çok fazla farklı görüş fikir var. Daha yalın daha açıklayıcı ve hızlı ulaşılabilir cozumle bir site haline getirilse daha sağlıklı olur. Ama Xiaominin çalışmaları da biraz kaotik sizide suçlamıyorum.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
Hocam dayanamadım verdim coşkuyu şuan iniyor. Umarım bir sorunla karsilasmam. Sizin önceki yazdığınız gördüm. Yüklüyorum. Yalnız bir konu hakkında görüş belirteyim. Forumda çok fazla farklı görüş fikir var. Daha yalın daha açıklayıcı ve hızlı ulaşılabilir cozumle bir site haline getirilse daha sağlıklı olur. Ama Xiaominin çalışmaları da biraz kaotik sizide suçlamıyorum.
Her güncelleme, her kullanıcıya aynı deneyimi vermiyor. Ayrıca güncellemeler ile gelen değişimler insanlar tarafından farklı beğeniler gösterilmesine neden oluyor.

Bu nedenle insanlardan yorum isterken onların görüşlerini alıyorsunuz, romun sizin cihazınızda nasıl olacağını öğrenmiyorsunuz. Gerçekten öğrenmek istiyorsanız romu sizin denemeniz lazım. Sizin cihazda farklı bir deneyim sunabilir herkesten. :)

Zaten forumun amaçlarından biri farklı görüşleri bir araya getirmek. MIUI 12'den memnun olan da var, olmayan da var; Android 11'den memnun olan da var, olmayan da var. Zorla herkesi aynı düşünceye getiremeyiz. :)

Oyla:
Üst Alt