Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

KirkLee' Alıntı:
undefined pid=3815 dateline=1403415262' Alıntı:
KirkLee pid=3815 dateline=1403415262' Alıntı:
@chatin_62 mi3'de atabileceğiniz tek yer var bu neden ile farklı bir yere atamam. ilgili yanıtınız için teşekkürler eminim küçük bir yeri atlıyorumdur.
 Es dosya yönetici ile aynı ama ben aynı zamanda Es dosya yöneticisini'de kuruyorum. Kendi dosya yöneticisi, tek farkı es dosya yöneticisi sistem için ayrılan bölümü görebiliyorken kendi dosya yöneticisi (Explorer) onu göstermiyor onun harici aynı program. Nasrettin hoca misali bana "Damdan düşen biri lazım" daha önce mi3 kurulum yapmış biri yardımcı olabilir, normal bir andorid kurulumunda Root ve Recovery işleminden sonra sıkıntısız rom kurulabiliyor ama MIUI sistem biraz farklı çalışıyor ve sistemi kurabilecegim 2 bölüm çıkıyor boot menü biraz değişik şimdilik damdan düşen birini bulacagız.:yorumsuz:

Görüldüğü kadarıyla damdan düşen başka bir arkadaş yok. :)
Kusura bakmayın sanki siz çözümü aramıyorsunuz, ben zorla size birşeyler yaptırmak istiyormuşum gibi bir duruma döndü. Ben de durumu anlamaya çalışıyorum. Benim anlayabildiğim kadarıyla, 4 yıllık bildiklerimin üstünü çizmek zorunda kalıyorum. Bu nedenle de sizin özelinizde kendimi sorguluyorum. Bu kadar basit bir durumun bu haddeye gelmesini ben anlayamıyorum.
Es File Explorer'ı biliyorum. Ama zaten sistem, data v.b. Partisyonlarla bir işimiz yok. Kendi dosya yöneticisi de yeterli zaten. Şu anda mesaj yazdığım Tablette de MIUI yüklü ve sdkart'ı kendi dosya yöneticisi ile çok basit görebiliyorum ki zaten böyle olmalı. Ayrıca binlerce dosya yöneticisinden hangisi olursa olsun hepsiyle birkaç saniyede bu dosyayı sdkart'a kopyalayabilmeniz gerekir. Benim yukarda resmini paylaştığım gibi bir dosya yöneticisi değil mi? Hoş EsFile Explorer da olsa birşey farketmiyor. İşte sdkart denen yer burası. Program açıldığında ilk burası geliyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Lütfen dosya yöneticisinin bir görüntüsünü koyabilir misiniz?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4
Cvp: Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

Normal dosya yöneticisi farklı birşey yok ama yukarda da belirttiğim gibi hata mesajı alıyorum, sistem kurmak istediğim de üst üste kuruyor, system update bölümünde dosya secerek güncelleyebiliyorum ondada üstüne kuruyor ve sadece stabil romları kuruyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

KirkLee' Alıntı:
Normal dosya yöneticisi farklı birşey yok ama yukarda da belirttiğim gibi hata mesajı alıyorum, sistem kurmak istediğim de üst üste kuruyor, system update bölümünde dosya secerek güncelleyebiliyorum ondada üstüne kuruyor ve sadece stabil romları kuruyor.

Evet burası işte sdcard denen yer. Update.zip dosyası buradaysa sorun olmaması gerekir. Aşağı doğru inince Update.zip dosyasını görüyorsunuz değil mi?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

chatin_62 pid=3871 dateline=1403469508' Alıntı:
KirkLee pid=3864 dateline=1403452671' Alıntı:

Evet burası işte sdcard denen yer. Update.zip dosyası buradaysa sorun olmaması gerekir. Aşağı doğru inince Update.zip dosyasını görüyorsunuz değil mi?

Evet ama kurulumda bahsettiğim hata mesajını alıyorum, aşagıdaki linke bakarsanız multi dil secenegi olan bir rom kurdum ve bu rom'u "mi" sitesinden indirdim "wiui" olarak geçiyordu şuan sorunsuz sıkıntısız multi dil secenegi kullanıyorum ama aynı başlık altında verilen 4.6.20 güncellemesini kuramadım bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-Yardim-Mi3-multilanguage-rom-kurmak.html
 Bu arada telefon geldi 2 gün kullandım abime kaptırdım :+_+: kısmet Türkiyeye gelene kadar bu telefon ile imtihanım sürecek gibi neyse 4 gün daha bende hevesimi alayim iyice.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

KirkLee' Alıntı:
chatin_62 pid=3871 dateline=1403469508' Alıntı:
KirkLee pid=3864 dateline=1403452671' Alıntı:

....... bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum.....

Daha önce de dediğim gibi, telefonu hiç görmedim. Ben yalnızca yazdığınız hata mesajına istinaden, güncelleme dosyasının isminin doğru şekilde değiştirmiş olduğunuza ve doğru yere kopyaladığınıza emin olmanız için yardımcı olmaya çalıştım. Bundan sonrası beni aşıyor.

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4
@chatin_62 Alâkalı mesajlarınız için teşekkür ederim.  İmgilizcem pek olmadığı için sordum olmaz ise biraz daha kurcalarim tecrübe ile öğreniyorum. Boza yapa tecrübe kazanıyorum. :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

KirkLee' Alıntı:
@chatin_62 Alâkalı mesajlarınız için teşekkür ederim.  İmgilizcem pek olmadığı için sordum olmaz ise biraz daha kurcalarim tecrübe ile öğreniyorum. Boza yapa tecrübe kazanıyorum. :)

Kolay gelsin. Keşke elimizde mi3 olsaydı.

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4
@chatin_62 inşallah en kısa zamanda olur.

yükselmetin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
yüksel
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
4

Ugrasiyorum bende ismini değiştirdiğim ana dizine kopyaladigim update.zip dosyasını bulamiyor .nereyi yanlış yapıyorum bulamadim . yardim edermisiniz .

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Ynt: RE: Cvp: Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

yükselmetin' Alıntı:
Ugrasiyorum bende ismini değiştirdiğim ana dizine kopyaladigim update.zip dosyasını bulamiyor .nereyi yanlış yapıyorum bulamadim . yardim edermisiniz .
Recovery ile kurmaya calışıyorsanız update.zip dosyasını downloaded_rom klasörüne kopyalayıp deneyin.

Üst Alt