Mİ3 Fatsboot Modda Rom Kurma

12dyl1983

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Velid Kaya
Cihazım
Mİ 8 6/128
Meslek
Eczacı Teknisyeni
Konular
17
Merhabalar bu yazımızda sizlere fastboot mod üzerinden rom kurmayı anlatmaya çalışacağım.

Uyarı aşağıdaki işlemleri uygulamanız sonucu oluşacak sorunlardan şahsım ve miuitürkiye.net sorumlu tutulamaz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

1.Adım
Her zaman olduğu gibi öncelikle gerekli dosyaları indiriyoruz.
1-Rom flashing tool 
2-Fasboot rom dosyasını buradan indirebilirsiniz. Dikkat cihaza uygun rom indiriniz, emin olmadığınız durumda bu konu altında sorunuz.

2.Adım
Dosyaların indirme işlemi bittikten sonra flash tool uygulamasını zip'ten çıkarıp bilgisayarımıza kuruyoruz.Ancak bu uygulama windows 8 üzerinde sorun çıkarmaktadır.Eğer mümkün ise windows 7 veya daha alt bir sürüm kullanan bir bilgisayar kullanmalısınız.
Kurduğumuz MiFlash.exe uygulamsını çalıştırıp telefonumuzu kapattıktan sonra ses kısma ve güç tuşlarına basarak fastboot moduna alıyoruz.Cihazı usb kablo yardımı ile bilgisayara bağladıktan sonra eğer sürücüler kurulu değil ise kurulmalarını bekliyoruz.
Daha sonra indirdiğimiz rom dosyasının içindeki cancro_images isimli kalsörü dilediğiniz bir konuma çıkarıyoruz.Çıkardığımız klasörü açıp adres çubuğunda yazan dosya yolunu kopyalıyoruz.

3.Adım
Şimdi ise son aşamaya geldik.Kopyaladığımız adresi MiFlash tool'daki boş adres çubuğuna yapıştırıyoruz ve "Flash"butonuna tıklayark ilerleme çubuğunun yeşile dönmesini bekliyoruz.Bunun anlamı rom'un cihaza başarı ile kurulduğudur.

Saygılarımla..

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4
Cihazi normal Recover modda kurmaya çalıştım kurmadı bende ses kısma ve on/off tuşuna bastım şuan ilk resimdeki fastboot yazısı var ne yaptıysam gitmedi ekran,  normal moda gecmek mumkun mu yoksa bu moda geçtikten sonra kurulumu illede tamamlamak mı gerekiyor, öyle ise eve gidince yapmam gerekecek aksama kadar bekleyecegim. Heyecan ile acele ettim sanırım :)

Not: fastboot ekrani sizin yöntem ile yazılım yükleyene kadar düzelmedi ekran yazılımı bilgisayardan yüklenince düzeldi.

ready

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ready
Cihazım
Mİ3
Konular
0
Cvp: Mİ3 Fatsboot Modda Rom Kurma

Bu metodla sadece devoloper romları mı kurabiliyoruz? 
Fastboot Rom dosyası olarak verilen cancro_images_4.4.25_4.3_28e0c18555.tgz yerine KXDMIBF23.0 Stabil romu koyup kurabiliyor muyuz? Teşekkürler

Edit: Stabil romun fastboot için olanı yüklenebiliyormuş

yenersiir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0

12dyl1983 pid=201 dateline=1399284326' Alıntı:
Merhabalar bu yazımızda sizlere fastboot mod üzerinden rom kurmayı anlatmaya çalışacağım.

Uyarı aşağıdaki işlemleri uygulamanız sonucu oluşacak sorunlardan şahsım ve miuitürkiye.net sorumlu tutulamaz.

1.Adım
Her zaman olduğu gibi öncelikle gerekli dosyaları indiriyoruz.
1-Rom flashing tool
2-Fasboot rom dosyası

2.Adım
Dosyaların indirme işlemi bittikten sonra flash tool uygulamasını zip'ten çıkarıp bilgisayarımıza kuruyoruz.Ancak bu uygulama windows 8 üzerinde sorun çıkarmaktadır.Eğer mümkün ise windows 7 veya daha alt bir sürüm kullanan bir bilgisayar kullanmalısınız.
Kurduğumuz MiFlash.exe uygulamsını çalıştırıp telefonumuzu kapattıktan sonra ses kısma ve güç tuşlarına basarak fastboot moduna alıyoruz.Cihazı usb kablo yardımı ile bilgisayara bağladıktan sonra eğer sürücüler kurulu değil ise kurulmalarını bekliyoruz.
Daha sonra indirdiğimiz rom dosyasının içindeki cancro_images isimli kalsörü dilediğiniz bir konuma çıkarıyoruz.Çıkardığımız klasörü açıp adres çubuğunda yazan dosya yolunu kopyalıyoruz.

3.Adım
Şimdi ise son aşamaya geldik.Kopyaladığımız adresi MiFlash tool'daki boş adres çubuğuna yapıştırıyoruz ve "Flash"butonuna tıklayark ilerleme çubuğunun yeşile dönmesini bekliyoruz.Bunun anlamı rom'un cihaza başarı ile kurulduğudur.

Saygılarımla..

iyi günler hocam,anlattığınız şekilde telefonuma (mi3) fast boot yöntemiyle rom atmaya çalıştım ancak başarılı olamadım,ekte gönderdiğim hatayla karşılaştım,nedeni ne olabilir,yardımcı olabilir misiniz...

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
@yenersiir, indirdiğiniz rom dosyasının fastboot room olduğuna eminmisiniz ? Program bazı dosyaları bulamamış, hangileri olduğu resimden belli olmuyor. İndirdiğiniz rom ya hasarlı/eksik inmiş yada recovery rom indirmişsiniz.

Kararlı veya haftalık fastboot romlarından birini deneyiniz.
Mi3 WCDMA Kararlı sürüm
Mİ3 WCDMA Haftalık sürüm

Miflash tool uygulaması güncellenmiştir yeni sürümü indirip deneyiniz.

yenersiir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0

proton252 pid=8058 dateline=1408623449' Alıntı:
@yenersiir, indirdiğiniz rom dosyasının fastboot room olduğuna eminmisiniz ? Program bazı dosyaları bulamamış, hangileri olduğu resimden belli olmuyor. İndirdiğiniz rom ya hasarlı/eksik inmiş yada recovery rom indirmişsiniz.

Mi3 WCDMA Kararlı sürüm
Mİ3 WCDMA Haftalık sürüm

anladım,romu doğru yerden indirdiğimi düşünüyorum,ama tavsiyeniz üzere tekrar indiriyorum,daha detaylı bir screenshot koyuyorum

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

yenersiir pid=8071 dateline=1408630511' Alıntı:

Mi3 WCDMA Kararlı sürüm
Mİ3 WCDMA Haftalık sürüm

anladım,romu doğru yerden indirdiğimi düşünüyorum,ama tavsiyeniz üzere tekrar indiriyorum,daha detaylı bir screenshot koyuyorum

Bat dosyasını bulamamış, daha önce dediğim gibi muhtemelen recovery rom indirmişsiniz.
Mi flash uygulamasının yeni sürümünü indirmeyi unutmayınız, ilk mesaja ekledim.

yenersiir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0

proton252 pid=8073 dateline=1408630969' Alıntı:
yenersiir pid=8071 dateline=1408630511' Alıntı:

Mi3 WCDMA Kararlı sürüm
Mİ3 WCDMA Haftalık sürüm

Bat dosyasını bulamamış, daha önce dediğim gibi muhtemelen recovery rom indirmişsiniz.
Mi flash uygulamasının yeni sürümünü indirmeyi unutmayınız, ilk mesaja ekledim.
ilginize teşekkürler,ancak ne vermiş olduğunuz linkten ne de resmi sitedeki linklerden indiremedim fastboot için olan romu,miflash programının da "MiPhone20140509" olan versiyonunu kullandım

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Fastboot romların olduğu sunucudan rom indirmek epey zor biliyorum. Saat farkından dolayı 20:00 den sonra indirmeyi deneyin.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124

proton252 pid=8151 dateline=1408706999' Alıntı:
Fastboot romların olduğu sunucudan rom indirmek epey zor biliyorum. Saat farkından dolayı 20:00 den sonra indirmeyi deneyin.
 170 mb romu 2,5 saatte indirdiğimi biliyorum.. :)

Üst Alt