Soru Mİ NOTE PRO GLOBAL ROM GELDİ Mİ?

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
33
Arkadaşlar mi note pro kullanıp ota üzerinden global rom güncellemesi gelip yükleyen var mı ? telde eu multi rom var bi sürü program kurulu heba olmasın diye riske atmak istemiyorum . deneyen varsa yazabilir mi ? teşekkürler

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
Hocam bildiğim kadarıyla global rom yok

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
33
nasıl bir saçmalıktır . Alt modeli Mi Note a global rom geliyor MTK işlemci olmasına rağmen SN810 işlemcili cihaza adam gibi güncelleme gelmiyor . Hala daha 5.1 de . Napıyor bu xiaomi...

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
33
burdaki rom u indirip deneyen oldu mu ? miui v8 rom

Oyla:

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
burdaki rom u indirip deneyen oldu mu ? miui v8 rom

Global değil bu rom China stabil çoklu dil yok herhalde...

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
33
china rom kardeşim global değil %99.9 da global rom gelmeyecek.
sence de saçma değil mi ? daha alt model cihazlara android 6.0 güncellemesi global romlar gelirken SN810 işlemcili DDR4 4gb ramli bir cihaza hala daha adam akıllı bir güncelleme gelmemesi ? aklı başında birisi bunu kesin düşünür ama demekki XİAOMİ üreticileri henüz bunu düşünememiş

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
sence de saçma değil mi ? daha alt model cihazlara android 6.0 güncellemesi global romlar gelirken SN810 işlemcili DDR4 4gb ramli bir cihaza hala daha adam akıllı bir güncelleme gelmemesi ? aklı başında birisi bunu kesin düşünür ama demekki XİAOMİ üreticileri henüz bunu düşünememiş

Cihaza verilen destek sadece bağlı değil, satışa çıkarıldığı pazarla da alakalı. Note Pro sadece Çin'de satılan bir model olduğu için sadece Çin romları yayınlanıyor. Uluslararası satışa sunulan cihazların ise global romları da mevcuttur.

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
33
Cihaza verilen destek sadece bağlı değil, satışa çıkarıldığı pazarla da alakalı. Note Pro sadece Çin'de satılan bir model olduğu için sadece Çin romları yayınlanıyor. Uluslararası satışa sunulan cihazların ise global romları da mevcuttur.
Miui nin MTK işlemcili çıkardığı cihazların asıl kullanım yeri ÇİN . Snapdragonları ise global olarak satmak için çıkarıyor . İşte bu yüzden Mİ NOTE ve Mİ NOTE PRO diye farklı işlemcilerde iki cihaz çıkarıp satmaya başladı . Bence mevuzuyu biraz daha iyi araştırmalısın...

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Miui nin MTK işlemcili çıkardığı cihazların asıl kullanım yeri ÇİN . Snapdragonları ise global olarak satmak için çıkarıyor . İşte bu yüzden Mİ NOTE ve Mİ NOTE PRO diye farklı işlemcilerde iki cihaz çıkarıp satmaya başladı . Bence mevuzuyu biraz daha iyi araştırmalısın...

Aydınlattığınız için çok teşekkürler hocam :) Fakat modellerin kullandıkları işlemciler ve satış yapılan pazarlar arasında kesin sonuçlara ulaşabileceğiniz bir bağlantı bulunmuyor. Xiaomi her ne kadar Global pazarda Snapdragon işlemcili cihazları satışa sunmayı tercih etse de her Snapdraon işlemcili cihaz Global olarak satılıyor demek son derece yanlış bir tabir olacaktır. Aslında bu tarz basit konularda çok fazla araştırıp, bilgilenmeye de gerek yok. Resmi Forum olan sitemizi biraz takip etmeniz eğer zor geliyorsa mi.com adresine girip satış yapılan ülkelerdeki modellere bir göz atmanız doğru bilgiye ulaşmanız için yeterli olacaktır.

Bir başka hatalı bilginiz ise verdiğiniz örnekte yer alıyor. Mi Note ve Mi Note Pro cihazlarının her ikisi de Snapdragon işlemcilidir. Her iki cihaz da 2015 Ocak ayında tanıtımını ülkemizde benim yapmış olduğum etkinlikle tanıtıldı ve Note tanıtımı izleyen bir kaç gün içerisinde satışa sunuldu. Note Pro modeli ise oldukça sıkıntı bir süreç sonrasında aynı yılın Mayıs ayında satışa sunulmuştu. İlerleyen dönemde ise Note modeli global pazarda da görülürken Note Pro sadece Çin içerisinde kaldı.

Zannediyorum hatalı kaynaklardan almış olduğunuz eksik bilgiler sonucunda Mi Note Pro'ya Global Rom yayınlanacağı izlenimine kapılmış ve bu cihazı satın almışsınız. Keşke almadan önce sitemize gelerek konuya hakim ve daha tecrübeli birilerine danışmış olsaydınız... Hem siz bu hayal kırıklığını yaşamamış hem de açmış olduğunuz konularla forumumuzu gereksiz meşgul etmemiş olurdunuz...

Oyla:
Üst Alt