Lolipop üzerine yüklesem ?

• Konbuyu başlatan osnnN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 2K

osnnN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
2
Arkadaşlar merhaba bir konuda kafam karıştı, yardımlarınızı bekliyorum.

Ben note 3 n9000q model telefonuma rusyada dağıtıma açılan lolipop u kurdum bunun üzerine hangi miui sürümünü yüklemeliyim , fark eder mi ederse ne gibi farklar ?

Miui değil de başka rom yüklesem lolipop silinir mi? Ve romlar işletim sistemi sürümüne göre mi hazırlanır yoksa bi rom 4.22 veya 5.0 da çalışabilir mi ? (aynı rom)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
osnnN' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba bir konuda kafam karıştı, yardımlarınızı bekliyorum.

Ben note 3 n9000q model telefonuma rusyada dağıtıma açılan lolipop u kurdum bunun üzerine hangi miui sürümünü yüklemeliyim , fark eder mi ederse ne gibi farklar ?

Miui değil de başka rom yüklesem lolipop silinir mi? Ve romlar işletim sistemi sürümüne göre mi hazırlanır yoksa bi rom 4.22 veya 5.0 da çalışabilir mi ? (aynı rom)
Room dediğimiz şey, zaten işletim sistemidir. Siz hangi romu yüklerseniz, cihazınız da o işletim sistemi versiyonuna sahip olur.
Sizin bahsettiğiniz şey rom değil tema olur ancak. Tema sadece görselliktir. İkonları menüleri değiştirir sadece, Romun versiyonunu değiştirmez. Tabiki her tema da her şeye yüklenmez. Mevcut roma uygun tema bulup yüklemeniz gerekir.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
Kurululan miui rom kitkat tabanlı ise lollipop gider yerine kitkat tabanı gelir. Miui romun tabanı lollipop a taşınmadığı sürece hangi yazılımı kurarsan kur miui tabanı neyse ona döner

omercevirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi mi4
Meslek
Yönetici
Konular
21
Ayrıca arkadasım miui kurma sakın lollipop tan sonra sana güzel gelmez.Miui rom un daha 2-3 senesi var hazır olmaya.Sürekli güncellemelerine ragmen daha cok gerideler.Lollipop daha iyi.Keske mi4 e bende lolipop yükleyebilsem

meddah58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tayfun
Konular
12
Mi3 ve mi4 e lolipop gelecek mi peki?

osnnN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
2
Cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. Şimdi anladım rom işletim sistemi sürümünün editlenmiş hali bir bütünler rom ve işletim sistemi bir elmanın iki yarısı ayrı düşünülemez. Lolipop aşırı hızlı ve kaliteli olmasa çoktan başka rom yüklerdim ama bu kaliteden vaz geçmek inanın zor benim gibi rom meraklısı biri için bile olsa umarız miui lolipop ile güncelliğini korur bizleri sevindirir

Üst Alt