İpucu Lineageos Treble Twrp Recovery'de 0mb internal storage hatası çözümü

mustang34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa Seve
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2
Öncelikle herkese selamlar. Malum herkese karın ağrısı yaşatan Treble Oreo Lineageos yazılımındaki sorunu yaşıyorsanız yapmanız gerekenler:

1. Öncelikle bu linkten treble modifiyesi yapılmış twrp'yi indirin (official twrp ile treble rom yüklemesi yapılamıyor, herhangi bir treble rom kurmak istiyorsanız bu twrp'yi kullanmanız gerekir.)

2. recovery flashlamasını adb ile yaptım o yüzden bu anlatımı yapacağım. Bunun için şu exe dosyasını da indirmeniz gerekmekte.

a)Yönetici olarak çalıştırın
b)adb ve fastboot'u kurmak istiyor musunuz? sorusuna Y yazıp enter'a basın
c)2. soruda bilgisayarınızdaki geçerli kullanıcıya mı yoksa hepsine mi kurulsun diye soruyor ister Y ister N yazıp enter'a basın
d)Driver'ı kurmak ister misiniz sorusuna Y yazıp enter'a basın işlem tamamlandı.

3. bu işlemden sonra recovery.img dosyası hangi klasörde bulunuyorsa o klasöre girin, shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklayın klasöre, gelen menüden (windows 10'da powershell menüsünü burada açın yazıyor, malesef diğer windows sürümlerinde ne yazdığını bilmiyorum belki komut istemini burada açın yazıyordur) seçin

4. telefonunuzda ayarlar/geliştirici seçenekleri bölümünden USB DEBUGGING'i aktif edin. Geliştirici seçeneklerini açmadıysanız sürüm numarasına tekrar tekrar tıklayın tebrikler artık geliştiricisiniz yazısı gelene kadar

5. 3. işlemde açtığınız pencereye
adb reboot bootloader
komutunu yazın ya da telefonunuzu elle fastboot'ta başlatın.
Not: eğer telefonunuzda onay kutucuğu gelirse evet'i seçin

6. fastboot ekranı geldikten sonra
fastboot flash recovery recovery.img (eğer başka bir twrp flashlamak istiyorsanız recovery.img kısmını dosyanın adına göre değiştirin) yazıp enter'a basın

7. İşlem tamamlandıktan sonra
fastboot reboot
yazıp enter'a basın. Telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Açıldıktan sonra yeniden recovery mode'da başlatıp kontrol edebilirsiniz.

Recovery mode'da açtığınızda sizden şifrenizi isteyecektir. Girdiğinizde şifreleme problemi ortadan kalkıp dahili hafızanız erişilebilir durumda olacaktır. Eğer hala gelmediyse Mount bölümüne girerek oradan da decyription yapabilirsiniz.

doomtrap

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
3
Teşekkürler.

dds25

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K6 Note
Konular
11
Reis bende bu recovery kullanılamıyor acaba telefona özel mi? Bir de ben Lineageos'un Ağustostan sonraki güncellemesini yükleyemiyorum sorun nedir sence?

Üst Alt