Yardım LineageOS Fan Edition Rom Konum Sorunu?

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Konum açık tüm her şeyi açık konum ayarlarının da yüksek doğruluk vs. WhatsApptan konum gönderemiyorum yine aynı şekilde haritalarda da hiçbir şekilde benim konumumu göstermiyor. Sorun ne olabilir bu benim için önemli bir şey sürekli gezdiğim için bilmediğim yerlerde illerde vs. vs. çok sıklıkla kullanıyorum konum hizmetini.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Haritalar uygulamasındayken konum işaretine tıklayın (sağ altta oluyor), eğer gerekli başka izinler varsa alacaktır. Sonrasında da konumu gösterecektir. Ancak ne yaparsanız yapın olmuyorsa herhangi bir fikrim yok, rom kaynaklı sorun olabilir. Rom konusunun altına da yazarsanız sorununuzu herkes görür ve kontrol edilir. Belki genel sorundur.

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Haritalar uygulamasındayken konum işaretine tıklayın (sağ altta oluyor), eğer gerekli başka izinler varsa alacaktır. Sonrasında da konumu gösterecektir. Ancak ne yaparsanız yapın olmuyorsa herhangi bir fikrim yok, rom kaynaklı sorun olabilir. Rom konusunun altına da yazarsanız sorununuzu herkes görür ve kontrol edilir. Belki genel sorundur.
Yazdım konunun altına ama yarına kadar çözmem gerektiği için bu sorunu fazla bekleyemeyeceğimden ötürü konunun altında cevap bekleyemem ne yazık ki :( Pazartesi iş başı malum :(

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Yazdım konunun altına ama yarına kadar çözmem gerektiği için bu sorunu fazla bekleyemeyeceğimden ötürü konunun altında cevap bekleyemem ne yazık ki :( Pazartesi iş başı malum :(
Son sürüm 17 Temmuz'da çıkmış hocam. Eylül'de yeni sürümü gelecekmiş ancak geliştirici birden fazla cihaza bakıyor ve ay sonuna anca gelir. İmkanınız varsa romunuzu değiştirin derim.

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Son sürüm 17 Temmuz'da çıkmış hocam. Eylül'de yeni sürümü gelecekmiş ancak geliştirici birden fazla cihaza bakıyor ve ay sonuna anca gelir. İmkanınız varsa romunuzu değiştirin derim.
Üzdü bu durum çok iyi bir rom halbuki şeyle alakalı olabilir mi acaba? Kurduğum nikkigapps sürümü ile alakalı? Sonuçta play hizmetleri vs. kendimiz ilave ediyoruz sonradan? Kaldırıp tekrar yükleyebilir miyim acaba bu nikkigapps'i onun yerine başka bir gapps sürümü kurarım.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Üzdü bu durum çok iyi bir rom halbuki şeyle alakalı olabilir mi acaba? Kurduğum nikkigapps sürümü ile alakalı? Sonuçta play hizmetleri vs. kendimiz ilave ediyoruz sonradan? Kaldırıp tekrar yükleyebilir miyim acaba bu nikkigapps'i onun yerine başka bir gapps sürümü kurarım.
GApps paketinden olabilir tabi ki ancak temiz kurulum yapmanız gerek GApps paketini değiştirmek için. OpenGApps Arm64 v11 Nano sürümünü tavsiye ederim. Genelde en sorunsuz çalışan sürüm bu.

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
GApps paketinden olabilir tabi ki ancak temiz kurulum yapmanız gerek GApps paketini değiştirmek için. OpenGApps Arm64 v11 Nano sürümünü tavsiye ederim. Genelde en sorunsuz çalışan sürüm bu.
Öyleyse öyle yapacağız hocam. Bir çözüm bulamazsam en son çözüm olarak onu saklayacağım :)

Serifcelik

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serif
Cihazım
Note 8 pro
Konular
15
Yok hocam çoğunda böyle bu yüzden global sürüme geçtim.
Aynı sorun bendede var hocam. Biraz farklı cfw romdayım garanti mobil Qr ile asla atm den para çekemiyorsun çünkü konum açık değil diyor. Halbuki açık izinleri vermişim kaç defa ayarı değiştirdim uygulamayı sildim kurdum yok olmuyor. Yüksek doğruluk açık konum ayarları açık ama kapalı diyor. Cfw rom dan dolayı mı acaba.

Üst Alt