samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
Arkadaşlar Merhaba...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Forumun hiçbir yerinde LİNEAGE OS romları ile alakalı bir yazıyla karşılaşmadım. Rom hakkında bir konu açma ihtiyacı duydum. Xiaomi öncesi kullandığım cihazlarda telefonu jet hızıyla çalışır hale getiren bu romun daha fazla kullanılması en azından denenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mi 9 cihazımda stabil MİUİ 11 Global versiyon rom kullanıyorum hızdan yana sıkıntım yok fakat ufak tefek gözle görünmesi fark edilmesi zor olsa bile akılıcılıkta yaşadığım minik takılmalardan rahatsız olan birisiyim. Bu yüzden bir custom rom yükleme kararı verdim bundaki ilk seçeneğim ise LİNEAGE OS olarak görüyorum saf android seviyorum. İhtiyacımı karşılayacağını düşünüyorum sizlerinde denemenizi istiyorum.

Öncelikle büyük çapta bir arşivi olduğunu görmekteyim bir çok telefon markasının bir çok modeline sürekli hizmet veriyorlar. Çok eski cihazları bile bulmak mümkün. İhtiyacımız olan tabiki Bootloader kilidinin açık olması ve twrp yüklü olması. Romun nasıl yüklendiğiyle alakalı bir çok bilgiyi tabiki internet ortamında bulmak mümkün. Ben burada sadece Xiaomi modelleriyle alakalı Linkleri paylaşacağım bugün itibariyle kendimde kurup deneyeceğim. (180 saatlik bootloader kilidi açma süresine takılmıştım.)

Deneyen denemeyen, bilgisi olan olmayan, olumlu olumsuz tüm yanlarıyla bu konu hakkında bu başlık altında yazılarınızı bekliyorum. Herkese memnun kalacağı güzel bir rom bulmasını dilerim. angel~~

İşleme başlamadan önce tüm yedeklerinizi alın telefonunuzun başına gelebilecek her türlü sorundan siz sorumlusunuz.
Forum üyeleri ve MiuiTürkiye.net site sorumlu tutulamaz.

KURULUM

Twrp girin
Wipe- format data / yes deyin
Reboot recovery (twrp yeniden başlatın )
Tekrar wipe USB otg hariç herşeyi silin
PC den fw ve rom dosyasını cihaza atın
Önce fw flashlayın
Reboot recovery
Rom flashlayın
Reboot system

Mİ 9 için fw linki :

DENEYİM

+Çok akıcı hiçbir takılma yaşamadım.
+Tam ekran hareketleri çok daha kullanışlı ve akıcı

-Yüz tanıma yok
-NFC yok
-Parmak izi okurken ekran parlaklığı anlık yükseliyor kilit açıldığında normal seviyede açılıyor

LİNEAGE OS Genel İndirme Linki:

Mi 9 : (Monalte33 adlı kullanıcıdan alıntı.)
GAPPS yüklüdür.

Mi 8 :

Mi 9T Pro :

Diğer Modellere ait Romlar aşağıdaki linkte modelinizde göre bulabilirsiniz arkadaşlar...

Son düzenleme:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam bence emin olmadan forumda arama yapmadan forumun hiç bir yerinde Lineage OS raslamadım demeyin :D Paylaşım için teşekkürler

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hocam bence emin olmadan forumda arama yapmadan forumun hiç bir yerinde Lineage OS raslamadım demeyin :D Paylaşım için teşekkürler

Benimde var hocam unutmayalım. :D

Elinize sağlık.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Benimde var hocam unutmayalım. :D

Elinize sağlık.
Hocam ben sadece bir kaç örnek olarak paylaştım yoksa forumda çok fazla konusu var :)

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Arkadaşlar Merhaba...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Forumun hiçbir yerinde LİNEAGE OS romları ile alakalı bir yazıyla karşılaşmadım. Rom hakkında bir konu açma ihtiyacı duydum. Xiaomi öncesi kullandığım cihazlarda telefonu jet hızıyla çalışır hale getiren bu romun daha fazla kullanılması en azından denenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mi 9 cihazımda stabil MİUİ 11 Global versiyon rom kullanıyorum hızdan yana sıkıntım yok fakat ufak tefek gözle görünmesi fark edilmesi zor olsa bile akılıcılıkta yaşadığım minik takılmalardan rahatsız olan birisiyim. Bu yüzden bir custom rom yükleme kararı verdim bundaki ilk seçeneğim ise LİNEAGE OS olarak görüyorum saf android seviyorum. İhtiyacımı karşılayacağını düşünüyorum sizlerinde denemenizi istiyorum.

Öncelikle büyük çapta bir arşivi olduğunu görmekteyim bir çok telefon markasının bir çok modeline sürekli hizmet veriyorlar. Çok eski cihazları bile bulmak mümkün. İhtiyacımız olan tabiki Bootloader kilidinin açık olması ve twrp yüklü olması. Romun nasıl yüklendiğiyle alakalı bir çok bilgiyi tabiki internet ortamında bulmak mümkün. Ben burada sadece Xiaomi modelleriyle alakalı Linkleri paylaşacağım bugün itibariyle kendimde kurup deneyeceğim. (180 saatlik bootloader kilidi açma süresine takılmıştım.)

Deneyen denemeyen, bilgisi olan olmayan, olumlu olumsuz tüm yanlarıyla bu konu hakkında bu başlık altında yazılarınızı bekliyorum. Herkese memnun kalacağı güzel bir rom bulmasını dilerim. angel~~

İşleme başlamadan önce tüm yedeklerinizi alın telefonunuzun başına gelebilecek her türlü sorundan siz sorumlusunuz.
Forum üyeleri ve MiuiTürkiye.net site sorumlu tutulamaz.

Gapps kurulu gelmez. Romu flashladıktan sonra GAPPS flashlamayı unutmayınız...

LİNEAGE OS Genel İndirme Linki:

Mi 9 :
Mi 8 :

Mi 9T Pro :

Diğer Modellere ait Romlar aşağıdaki linkte modelinizde göre bulabilirsiniz arkadaşlar...
Mi 9 için konuyu açan benim nasıl nerede rastlamadın hocam :)

samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
Arkadaşlar hepiniz adamsınız hi~~ cihaz üzerinden ele alınan konular var fakat yorumlara baktığımda hatalar ve sorunlarla alakalı yeterince bilgi sahibi olamadım bunu genel başlık niyetiyle açtım. Cihazlarla birlikte bu konu altında LİNEAGE OS hakkında iyi ve kötü yanlarını okuğumda onu başlık altına taşıyacağım. Hepinizin eline sağlık seviyorum bu ortamı. Hepimizin katkısı olsun handshake~~

samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
arkadaşlar yeni yüklemeye çalıştım yanlız her yüklememde cihazım fastboot ekranında kaldı recovery kısmına bile geçmedi twrp de kurulmaz hale geldi neden böyle oluyor? cihazı ancak mi flash tool ile .tgz uzantılı romlarla kurtarabiliyorum. Aranızda deneyip başına gelen çözümünü bilen var mı acaba?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Hocam bu rehberleri inceleyip, sorununuz için yardım alabilirsiniz.

samettyyavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Bankacı
Konular
5
İlgili konularda soruma bir yanıt bulamadım buradan yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı ?

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Pek çok aosp rom lineage os üzerine yapıldığı için saten lineage os da olan özellikler oluyor genelde

Üst Alt