Rom Lineage os mi6 Official

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Arkadaslar yeni surumleri yayinsagit
lineage os gelismeye ve yakinda official olmaya dogru yol aliyor stabillik konusunda cok yol kat etti ben kullaniyorm ve gayet stabil. Pil tasarruf modunda kullanilirsa hizindan gozle gorulur kayip vermeden miui romlardan daha fazla ekran suresi veriyor.
Son guncelleme ile de artik project treble destegi geldi artik android guncellemeleri guvenlik guncellemeleri dahil daha hizli verilebilecek.
Yukleme asamasina gecmeden twrp full yedek alin.
Rom yukleme asamasinda format data yapilmasi gerekmektedir. Asama asama soylemem gerekirse.
Oncelikle bu islemler icin farkli bir twrp flashlamaniz lazim. Yoksa sifreli gozukecektir cihaziniz. Bu twrp ilede sifre isterse ilerde cihazi acip kurulum yaptiginizda, parmak izi ve ekran kilidini devredisi birakip twrpye girdiginizde sifre istemeyecektir.

Twrp link=

1) 4wipe+ vendoru da silmeniz gerekmekte, bu verdigm twrpde vendor da gozukuyor onuda silmelisiniz
2)flash firmware latest mi6 global ( )
3)romu flashla
4)gapps flashla (sitesi var open gapps) android 8.1 arm64 pico olani secerseniz gereksiz google uygulamalarinin cogu gelmez
4)format data
5)reboot system
7)ayarlarinizi yaptiktan sonra kurtarma modda yeniden baslatin ve addonsu arm64 15.1 fashlayin daha sonra verdigim magiski flashlayin. Eger cihaz acilinca root yok gozukurse normal official magisk 16 ile deneyin. Birde magisk manager apksi indirmeniz gerekiyor onuda apk mirror sitesinde bulabilirsiniz.

Magisk:

18 nisan 2018 guncellemesi

Nfc kapali tutun. Romda bu ufak hatalar var ama hizli guncelleniyor ve gelistirici ilgili bu sorunlar bir onceki surumde yoktu fakat treble destegi gelince ortaya cikti bunlarda giderilecektir destek kesilmezse...

İyi forumlar

Ekli dosyalar

• Screenshot_Ayarlar_20180319-095929.png
    Screenshot_Ayarlar_20180319-095929.png
    125,1 KB · Görüntüleme: 326
Son düzenleme:

alibgc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mi telefon
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
10
Arkadaslar yeni surumleri yayinlanan lineage os gelismeye ve yakinda official olmaya dogru yol aliyor stabillik konusunda cok yol kat etti ben kullaniyorm ve gayet stabil. Pil tasarruf modunda kullanilirsa hizindan gozle gorulur kayip vermeden miui romlardan daha fazla ekran suresi veriyor.
Son guncelleme ile de artik project treble destegi geldi artik android guncellemeleri guvenlik guncellemeleri dahil daha hizli verilebilecek.
Yukleme asamasina gecmeden twrp full yedek alin.
Rom yukleme asamasinda format data yapilmasi gerekmektedir. Asama asama soylemem gerekirse.
Oncelikle bu islemler icin farkli bir twrp flashlamaniz lazim. Yoksa sifreli gozukecektir cihaziniz. Bu twrp ilede sifre isterse ilerde cihazi acip kurulum yaptiginizda, parmak izi ve ekran kilidini devredisi birakip twrpye girdiginizde sifre istemeyecektir.

Twrp link=

1) 4wipe
2)flash firmware latest mi6 global( forum xda da konusu mevcut yenileri ekleniyor hep)
3)romu flashla
4)gapps flashla (sitesi var open gapps) android 8.1 arm64 pico olani secerseniz gereksiz google uygulamalarinin cogu gelmez
4)format data
5)reboot system
6)sistem acilinca bir hata gibi birsey vericek ona tamam diyin sorun yaratmiyor gelistiricinin degimiyle
7)ayarlarinizi yaptiktan sonra kurtarma modda yeniden baslatin ve bu magiski flashlayin normal surum kabul edilmiyor.

Simdi root da edildigine gore istediginiz sekilde cihazi kurcalamaya devam edebilirsiniz :)
Rom link=

LineageOS 15.1 | 17th March

Changelog:
  • Lineage Upstream
  • 8.3.15 blobs
  • Treble is now enabled
  • Wahoo (Pixel 2) Power HAL
  • Wahoo (Pixel 2) perf stack
  • Minor kernel tweaks
  • MIUI Camera
  • Few audio and display updates from cheeseburger (OnePlus 5)
Issues:
  • VoLTE
  • Vendor mismatch on boot, doesn't mean anything. Just press "OK".
  • DT2W needs to be enabled in kernel adiutor.
  • SELinux is Permissive
  • NFC Drain
Nfc kapali tutun. Romda bu ufak hatalar var ama hizli guncelleniyor ve gelistirici ilgili bu sorunlar bir onceki surumde yoktu fakat treble destegi gelince ortaya cikti bunlarda giderilecektir destek kesilmezse...

İyi forumlar
hayla kullanıyormusunuz romu??

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
hayla kullanıyormusunuz romu??
Evet yeni surumunu paylasicam birazdan onu deneyin
[doublepost=1522433568,1522433475][/doublepost]LineageOS 15.1 | 29th March

• Back to Xiaomi graphics blobs (better performance)
  • Fix LiveDisplay
  • Clean up init scripts
  • Fix interaction boost
  • Fix headphones
  • Fix vendor mismatch/internal problem on boot
  • Kernel tweaks
  • Use Demon000's Power Changes
  • Lineage upstream

Download:

Magisk:

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Bu rom treble destekli oldugu icin normal magisk flashlanmiyor bu magiski flashlamaniz lazim.
Pil performansi olarak iyidir rom deneyin begenirsiniz cok eksigi yok
[doublepost=1522433670,1522433619][/doublepost]
abi kamera işini nasıl çözeriz malum portre modu yok bi çok romda:(
Camera2api destegi var google camera kurarsiniz direk orjinal kameradan daha iyidir

alibgc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mi telefon
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
10
Bu rom treble destekli oldugu icin normal magisk flashlanmiyor bu magiski flashlamaniz lazim.
Pil performansi olarak iyidir rom deneyin begenirsiniz cok eksigi yok
[doublepost=1522433670,1522433619][/doublepost]
Camera2api destegi var google camera kurarsiniz direk orjinal kameradan daha iyidir
mi 6 da ekran süresi kaç saat aldın abi?

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
mi 6 da ekran süresi kaç saat aldın abi?
Pil tasarruf modu ile 8saat verdi 100 den 3e kadar. Oyun oynamadan, oyun oynarsaniz duser daha.
Yani miui romlardan eksigi yok bence deneyin gorursunuz temiz kurulum yapın ve konuda belirtilen adimlari tek tek uygulayim

alibgc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mi telefon
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
10
Pil tasarruf modu ile 8saat verdi 100 den 3e kadar. Oyun oynamadan, oyun oynarsaniz duser daha.
Yani miui romlardan eksigi yok bence deneyin gorursunuz temiz kurulum yapın ve konuda belirtilen adimlari tek tek uygulayim
yeni sürümdemi aldınız bu süreyi?

alibgc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mi telefon
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
10