Rom Lineage OS 16 Xiaomi Cihazlar İçin [Offical-Unoffical]

Can1gulle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren can
Cihazım
Mİ9-Mİ9T-Mİ9SE
Konular
29
Daha fazla cihaz desteği için, microg eklentili google servislerinden arındırılmış lineage os sürümü var;

Yani Google play servisleri olmadan Google uygulamalarını kullanabiliyorsu :) öyle mi doğru anlamışmıyım

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Yani Google play servisleri olmadan Google uygulamalarını kullanabiliyorsu :) öyle mi doğru anlamışmıyım

Kesinlikle, böylece hem google'ın takip mekanizmasından kurtulmuş oluyorsun, hemde play servislerinin yüklü gelme zorbalığı olmadan android deneyimi yaşıyorsun.

Mesela örnek vereyim, youtube kullanmak istiyorsun, youtube vanced'i rootsuz olarak direk o sistemde kullanabilirsin microg eklentisi işletim sistemine gömülüdür çünkü.

Can1gulle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren can
Cihazım
Mİ9-Mİ9T-Mİ9SE
Konular
29
Kesinlikle, böylece hem google'ın takip mekanizmasından kurtulmuş oluyorsun, hemde play servislerinin yüklü gelme zorbalığı olmadan android deneyimi yaşıyorsun.

Mesela örnek vereyim, youtube kullanmak istiyorsun, youtube vanced'i rootsuz olarak direk o sistemde kullanabilirsin microg eklentisi işletim sistemine gömülüdür çünkü.
güzelmiş aslında

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
Merhaba, bu rom'da çift uygulama (klon) yapabilmek mümkün mü?

Can1gulle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren can
Cihazım
Mİ9-Mİ9T-Mİ9SE
Konular
29
Merhaba, bu rom'da çift uygulama (klon) yapabilmek mümkün mü?
mıuı gıbı kendı ozellıgı yok aosp romların ama yanlış hatırlamıyorsam paralel scape diye bir uygulama vardı onunla yapabilirsiniz.

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13

Muratzeynep

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
5
Mi 8 lite de şebeke problemi var mı bu roomda?

iyeser35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
Dostlar wifi kopma problemi yaşayan oldu mu aranızda? Zaman zaman telefon elimdeyken wifi bağlantıyı kesiyor. Ancak interneti kullanmadığım mesela facebookta yorumları okuduğum zaman oluyor youtubeda video izlerken sorun yok. Aynı şekilde telefon kapalı dururken de sorun yok. Sanırım wifi güç tasarrufuna giriyor ayarlardan geliştirici seçeneklerinden vs aradım ama güç tasarrufuyla ilgili bir şey bulamadım.

klaviqula

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhsin
Cihazım
Mi5S
Konular
3
Uzun süredir mi5s cihazımda LineageOs 16.0 kullanıyorum.Bence başarılı bir rom, memnunum.Yaşadığım bir problem var.Mesela Chrome'dayım, ana ekran tuşuna basıyorum.Ya hiçbir şey olmuyor ya da aynı parmak izi okur gibi kısa bir titreşim alıyorum.4-5 tıklamanın ardından ana ekrana dönebiliyorum.Parmak izlerini cihazdan tamamen silince bu problem de ortadan kalkıyor.Yani cihaz kilitli değilken de parmak izi okumaya çalışıyor.Bu hatayla karşılaşan başkası var mı?

Üst Alt