LG P880 de MIUI ROM NEDEN YAVAŞ ?

DreDroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
31
Merhaba telefonum LG Optimus 4X HD (P880) MIUI ROM kullanıyorum fakat aşırı miktarda kasmalar yaşıyorum. iodak v9.5 kernel le kullanıyorum ve AnTuTu skoru 16k civarlarında yani normalden daha iyi ama menü geçişlerinde olsun uygulama açılışlarında olsun birçok yerde kasma ve donma yaşıyorum bunun nedenini ve eğer varsa çözümünü bilen varsa söyleyebilir mi ???

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Cvp: LG P880 de MIUI ROM NEDEN YAVAŞ ?

Uzun süredir eğer temiz bir kurulum yapmadıysan o yüzden olabilir. Birde kullanmış olduğunuz temalarda bu tür sorunlara sebep olabiliyor.

DreDroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Tıp Öğrencisi
Konular
31

Yeni rom yüklemeden önce telefon hafızasını temizlerim Wipe data, cache, dalvik Format system, cache, data yaparım temiz olsa gerek.Çok fazla tema da denemiyorum genelde orjinal temasıyla devam ediyorum ama yine de kasmalar oluyor.Ya galiba Ram yetersiz geliyor bilemiyorum.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: LG P880 de MIUI ROM NEDEN YAVAŞ ?

DreDroid' Alıntı:
Merhaba telefonum LG Optimus 4X HD (P880) MIUI ROM kullanıyorum fakat aşırı miktarda kasmalar yaşıyorum. iodak v9.5 kernel le kullanıyorum ve AnTuTu skoru 16k civarlarında yani normalden daha iyi ama menü geçişlerinde olsun uygulama açılışlarında olsun birçok yerde kasma ve donma yaşıyorum bunun nedenini ve eğer varsa çözümünü bilen varsa söyleyebilir mi ???

Her zaman, her yeri geldiğinde Antutu, Quadrant v.b. Benchmark skorlarının hiçbir şey ifade etmediğini yazıyoruz. Sizler de yazdıklarınızla bunu doğruluyorsunuz.
P880, zaten Tegra yüzünden çok sorunlu bir cihaz. Fazla birşey beklemeyin.

Bu arada yazıyoruz, doğruluyorsunuz derken kişileri kastetmedim. Skorların birşey ifade etmediğini savunanlar ve önemli olduğunu düşünenleri kastettim. Yanlış anlama olmasın.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

erhan23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
5

Kardeş bende lg optimus 4xHD P880 kullanıyorum. Kasma ve donma bende de oluyor. İnternete bağlanınca kökten ... :) Telefon modelimiz için her sürümünü yükledim. Türkçeye çevirdim, ingilizce kullandım, gaapss yüklemeden denedim, program yüklemeden denedim, yükledim denedim yok kasıyor. Galiba ram yetmiyor ve arkadaşın dediği gibi nvidia tegra3 yüzünden.. Nerden aldık bela resmen bu telefon :)

Üst Alt