Rehber LG OPTİMUS G E975 ROOT+MİUİ YÜKLENİMİ

nino321

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
e975
Konular
15
LG OPTİMUS G E975 ROOT ATMAK:

Öncelilkle telefonunuzdaki verilerinizi yedeklemenizi öneririm.

1- İlk olarak telefonumuzdan geliştirici özelliğini aktif hale getirip usb hata ayıklamayı etkinleştiriyoruz.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2-Ardından Kingo Root uygulamasını çalıştırıyoruz. Aşağıdaki videodan kolayca öğrenebilirsiniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

3-Root işlemi bittikten sonra indirdiğimiz Miui Rom ve Gapps dosyasını telefonumuzun hafızasına atıyoruz.

4-Recovery moduna alıp işlemlere başlayabiliriz...

5-Recovery moduna alma ve Room u yükleme:

Telefon kapalı iken ses kısma+güç tuşuna basılı tutup recovery ekranın gelmesini bekleyin.

6- Aşağıdaki belirtilen işlemleri yapınız.

7-
Rom ve Gapps yükleme.
Telefonun hafızasına attığımız Rom ve Gapps klasörünü bulup ilk olarak Rom u yükleyin.

Daha sonra aynı işlemi Gapps a uygulayın.

8-Reboot seçeneğine basıp telefonun açılmasını bekleyin.
Açılması biraz uzun sürebilir.

9- Benim videodan da görebildiğiniz gibi artık cihazımız Miui olarak karşımızda hazır.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Linkler:

ROM:

Gapps : (4.4'ü seçip indirin.)

Twrp Recovery: (Eğer Twrp ile gelmezse recovery modu bunu flaslayın.)

Kendi anlatımımdır izinsiz kullanılamaz.

Son düzenleme:

ihtiram1717

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ekrem
Cihazım
LG Optimus G
Konular
3
Merhaba ben bu mivi rom yediyi cwm ile kurdum.Ana siteden indirmiştim gaaps dosyası içindeydi.İlla gaaps yüklemek zorundamıyız vede recovery mode hangisi olmalı cwm yeterlimi.Bu arada ben kingroot ile root yaptım

ihtiram1717

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ekrem
Cihazım
LG Optimus G
Konular
3
Bu arada 6.2.26 kurulu telefonda ota ile gelen güncellemeyi indirdim güncelle diyorum telefon kapanıyor açılıyor güncellenmedi diyor defalarca denedim olmadı recovery den romun üstüne kurmayı denedim olmadı.Bende 6.2.27 güncellemesini telofonu resetleyip recoveryden kurdum.Sizce ota güncellemesini neden kurmaz

nino321

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yunus
Cihazım
e975
Konular
15
Bu arada 6.2.26 kurulu telefonda ota ile gelen güncellemeyi indirdim güncelle diyorum telefon kapanıyor açılıyor güncellenmedi diyor defalarca denedim olmadı recovery den romun üstüne kurmayı denedim olmadı.Bende 6.2.27 güncellemesini telofonu resetleyip recoveryden kurdum.Sizce ota güncellemesini neden kurmaz
Size tavsiyem orjinal rom u yükleyip en baştan Kingo root ile root atmanız. Daha sonra verdiğim siteden rom ve gapps indikten sonra benim tavsiyem twrp recovery onunla flashladıktan sonra güncellemeyi indirin ama indikten sonra YENİDEN BAŞLAT seçeneğine basmayın siz recovery den indirilen dosya dowland rom u açıp yükleyin.

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ihtiram1717

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ekrem
Cihazım
LG Optimus G
Konular
3
Ben kingo ile root yapamamistim bu yuzden king root bulup onu kullanmaya basladim.Ozaman dediklerini uygulayacagim.Siz recoveryden direk romu ustune kurmami soylemissiniz yanlis anlamadiysam.
Birde ben ilk olarak en.mivi.com sitesinde Lg f180 romunu indirip kurdum.Sanirim optimus g ile F180 ayni cihazlar.Tesekkurler iyi forumlar

ihtiram1717

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ekrem
Cihazım
LG Optimus G
Konular
3
Her hafta gelen güncellemeleri cwmden surekli telefonu sınırlayarak kuruyorum.Telefonu sifirlamadan kurmanın başka yöntemi varmı arkadaslar

Üst Alt