Haber LG, Katlanabilir Akıllı Telefon İçin Çalışmalara Başladı

kocali07

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
RedMi Note 5 AI
Meslek
Depo Sorumlusu
Yaş
28
Konum
Konya
Katılım
19 Kasım 2016
Konular
87
Mesajlar
133
Tepkime puanı
64
Puanları
28
LG, Katlanabilir Akıllı Telefon İçin Çalışmalara Başladı

Samsung katlanabilir akıllı telefonu Galaxy F'i duyurmaya yaklaşırken LG de katlanabilir akıllı telefon araştırmalarına başladı.

Güney Kore merkezli teknoloji sektörü devi LG, katlanabilir ekranlı akıllı telefon üretimine girişecek gibi gözüküyor zirâ LG, Nintendo'nun katlanabilir Game Boy Advance'i gibi cihazları inceleme altına aldı. LG an itibariyle iki katlanabilir akıllı telefon çözümü üzerinde duruyor. Bunlardan biri ise ZTE'nin geçen yıl içerisinde tanıttığı Axon M gibi kitapçık şeklinde katlanabilir akıllı telefon tasarımı.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.


LG'nin ikinci katlanabilir akıllı telefon çözümü ise Nintendo'nun Game Boy Advance'i (GBA) gibi üst üste binen iki kare ekranın daha sonra açılarak dikdörtgen bir ekran oluşturması. LG'nin üzerinde düşündüğü iki tasarım da kıvrımlı ekranlar içeriyor ve bu sayede kullanıcılar, cihazın ekranı katlı olsa dahi kıvrımlar sayesinde bildirimleri görebilecek ve cihazı yönetebilecekler.

Piyasada gerçek anlamda katlanabilir ekrana sahip tek akıllı telefon, Samsung'un Infinity Flex'i olarak karşımıza çıkıyor. LG'nin OLED ekranlar üzerindeki başarılı deneyimleri düşünüldüğünde, piyasaya süreceği katlanabilir akıllı telefonun OLED ekrana sahip olacağı tahmin ediliyor. LG'nin henüz hangi tasarımla hangi özelliklere sahip bir katlanabilir akıllı telefon üreteceği belirli değil ancak; Samsung'un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy F'i duyurmasına her geçen gün yaklaşılırken LG'nin fikirlerinin de yakın zamanda netleşeceğini tahmin ediyoruz.

webtekno
 

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konum
Manavgat
Katılım
23 Ağustos 2017
Konular
40
Mesajlar
592
Tepkime puanı
349
Puanları
78
Lg bence bunlardan önce, adam gibi sorunsuz bir ekran üretmeyi başarsın sonra bu yola girsin.
Kendi telefonları yetmezmiş gibi ekranlarını kullanan diğer markaların da korkulu rüyası oldular. (mi 5s - mi 6 - mate 20 pro...)
 
Üst Alt