Lg G3 çift tık ile uyanma ve uyuma.

gungorce

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Güngör
Cihazım
LG G3
Konular
8
Merhabalar miui forumunda yeniyim eğer sorunumu halledebilecek olursam uzun bir süre miui kullanmayı planlıyorum. Ancak bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. G3 için miui geliştiren kişi sağolsun stock romu base almış bu sayede stock romda olan bazı özellikler çift tık gibi bunları kullanabilme imkanını sunmuş. Ancak ben çift tık ile uyuma ve uyandırmayı seçince telefonu uyutabiliyorum hiç sorun olmuyor. Ancak ekran kapalı vaziyette 5 dk telefon durdu diyelim telefonu uyandırmak için çift tıkla uyandırmaya çalışınca 2 dk hatta 3 dk sonra tepki verdiğini gördüm. Ama arkadaki açma kapama tuşuna basınca isterse 1 saat boyunca kapalı vaziyette dursun tuşa bastığım anda teki veriyor. Malum bu telefonda home butonu yok. Kolay bir yerde açma kapama tuşuda yok. Bu şekilde kullanmak gerçekten zor oluyor diyebilirm. Bu sorunu yaşayıp çözen arkadaşlar olduysa lütfen yardımcı olabilirler mi. Sırf bu sorundan dolayı stock rom kullanıyorum ve iyice sıkıldım. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Birde ek gözlemlediğim bir şey ise şarjdayken telefon çift tıka tepkileri gayet hızlı oluyor. Bunu birkaç kez denedim. Telefonu şarja takıp telefonu uyuttum. 20 25 dk hiç uğraşmadım sadece bilgisayar ile uğraştım. Ardından telefonu açayım dedim direk uyandı. Belki tesadüfen oldu bilemiyorum ancak yinede paylaşayım dedim. Belki bir fikir konusunda yardımı olur. Tekrar teşekkür ederim:)

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Ben de geçtiğimiz eylül ayından beri LG G3 miui7 kullanıcısıyım. Son bir kaç aydır aynı problem bende de var. Biraz araştırdım sanırım genel bir problem.
İlla da miui7 olsun çift tık uyandırmada sorun olmasın diyorsanız önceki güncellemelerden birini yükleyin.
Örneğin 5.10.31 de çift tık sorunu yok yalnız ufak tefek görsel farklılıklar var.

gungorce

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Güngör
Cihazım
LG G3
Konular
8
Cevabınız için çok teşekkür ederim :). Malesef 5.10.31 sürümünü bulamadım older versions bölümünde yok. Birde internette okuduğum kadarı ile bu sürüm de battery drain sorunu varmış . Sanırım uzun süredir güncelleme vermiyor sanırım geliştirici. 2 hafta önce baktığımda 6.5.30 sürümündeydi bu günde baktım hala aynı sürümde. Acaba miui 8 ilemi uğraşıyor:D. Umarım miui 8 ile uğraşıyordur belki yeni sürüm ile sorun düzelmiş olur.

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
5.10.31 - 5.9.28. Dosyaları bende mevcut dilerseniz akşam link verebilirim.
4 haftadır güncelleme gelmiyor kullanmaya başladığımdan beri en geç iki haftada geliyordu. Ben de miui8'e yükseltecekler diye tahmin ediyorum.

gungorce

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Güngör
Cihazım
LG G3
Konular
8
5.10.31 - 5.9.28. Dosyaları bende mevcut dilerseniz akşam link verebilirim.
4 haftadır güncelleme gelmiyor kullanmaya başladığımdan beri en geç iki haftada geliyordu. Ben de miui8'e yükseltecekler diye tahmin ediyorum.
Rica etsem 5.10.31 sürümünü verebilirmisiniz. Birde bu sürümde herhangi bi sorun var mı. Açık falan olur güvenlik güncellemesi almamış olur. Ama sorun olmaz heralde. Link bekliyorum o zaman ben.

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1

Bu sürüm 5.10.16