LG G2 4.9.26 versiyon sorunları

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Merhaba,
Sigara içen arkadaşlar iyi bilirler. Sigarayı bırakırsınız. Aradan uzun bir zaman geçer. Sonra ya bir taneden birşey olmaz diyerek bir tane yakarsınız. İşte bu bir tanelerin arkası bir daha da kesilmez :)
İşte ben de G2 ile uzun süre dayandım ama bir Miui göreyim dedim, şimdi yüklediğim romların arkası kesilmiyor :)
Google servisleri ve birçok yerdeki Çince kalıntıları yüzünden, her ne kadar cihazlarımda İngilizce dilini kullanıyor olsam da Xiaomi.eu'nun Multi dil paketlerini tercih ediyorum. En önemli sorunları olarak gördüğüm OTG'nin unmount edilememesi ve aklımdaki diğer basit sorunlar olan, fazla pil harcaması, mipop'un aktif iken sanal butonların gizlenmemesi (harbiden aklıma başka sorun gelmiyor :) ) gibi sorunlar yüzünden bu sefer en.miui.com 'un romunu yüklemeyi denedim. Yüklerken de videoya çektim. Daha sonra yayınlayacağım. Miui' nin kendi yedeğini almıştım hemen sonrasında Wifi, masaüstü, hesaplar v.s. için yedekleri geri yükledim. Uygulamalarda hiç sıkıntı olmadı. Sadece İşcep uygulaması sorun çıkardı, onu da Titanium Backup'tan geri yükledim. Her zaman çoklu yedeklemeyi sevmişimdir :)

Devam edecek.

Bölüm 2:
Romu kurup yedekleri geri yükledikten sonra Xiaomi hesabım, masaüstü ayarlarım, Wifi ayarlarım, alarmlarım ve diğer tüm ayarlarım geri geldi. Google hesabım hariç tabi. Mı marketten Google Installer uygulamasını yükledim ama uygulama açılır açılmaz kapanıyordu. Daha sonra en.miui.com'dan Google installer uygulamasının konusundan kendi installer'ını yükledim o da açılmadı. Anında kapandı. Son olarak Gooim'den Gapps'ın KK versiyonunu indirip yükledim tüm Google uygulamaları ve servisleri geldi. Ancak büyük bir sıkıntım var maalesef hesap, daha doğrusu oturum açamıyorum. Oturum açma ekranı geliyor, kullanıcı adı ve şifremi yazdıktan sonra ileri dediğimde yine aynı ekranda kalıyorum. Yazılanlar doğru da olsa yanlış ta olsa farketmiyor. İleri yürümüyor.

Ayrıca birçok yerde herşey sağa hizalı şekilde geliyor. Resimler daha sonra gelecek.

Devam edecek.

Google hesabı açma problemi için minik bir video:
Not: Bu problem nedensiz bir şekilde çözüldü. Nasıl olduğunu 7.Mesajda anlattım.

http://www.youtube.com/watch?v=hTKE26MCtkM

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Moderatör tarafında düzenlendi:

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Cvp: LG G2 4.9.26 versiyon sorunları

chatin_62 pid=10305 dateline=1412254271' Alıntı:
Merhaba,
Sigara içen arkadaşlar iyi bilirler. Sigarayı bırakırsınız. Aradan uzun bir zaman geçer. Sonra ya bir taneden birşey olmaz diyerek bir tane yakarsınız. İşte bu bir tanelerin arkası bir daha da kesilmez :)
İşte ben de G2 ile uzun süre dayandım ama bir Miui göreyim dedim, şimdi yüklediğim romların arkası kesilmiyor :)
Google servisleri ve birçok yerdeki Çince kalıntıları yüzünden, her ne kadar cihazlarımda İngilizce dilini kullanıyor olsam da Xiaomi.eu'nun Multi dil paketlerini tercih ediyorum. En önemli sorunları olarak gördüğüm OTG'nin unmount edilememesi ve aklımdaki diğer basit sorunlar olan, fazla pil harcaması, mipop'un aktif iken sanal butonların gizlenmemesi (harbiden aklıma başka sorun gelmiyor :) ) gibi sorunlar yüzünden bu sefer en.miui.com 'un romunu yüklemeyi denedim. Yüklerken de videoya çektim. Daha sonra yayınlayacağım. Miui' nin kendi yedeğini almıştım hemen sonrasında Wifi, masaüstü, hesaplar v.s. için yedekleri geri yükledim. Uygulamalarda hiç sıkıntı olmadı. Sadece İşcep uygulaması sorun çıkardı, onu da Titanium Backup'tan geri yükledim. Her zaman çoklu yedeklemeyi sevmişimdir :)

Devam edecek.

Ben mipop uygulamasını sevemedim ama tercih sizin tabii. Sanal butonları bu program ile gizleyebilirsiniz sanırım. 

Ek: OTG sorunu için de bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: LG G2 4.9.26 versiyon sorunları

proton252' Alıntı:
chatin_62 pid=10305 dateline=1412254271' Alıntı:
Merhaba,

Devam edecek.

Ben mipop uygulamasını sevemedim ama tercih sizin tabii. Sanal butonları bu program ile gizleyebilirsiniz sanırım. 

Ek: OTG sorunu için de bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam. Sanal taşlarla ilgili pek sıkıntım yok. Zaten bit kadar çıkıyor miui'de. Olsa ne olur olmasa ne? :)
OTG helper'i denemiştim. Belleği dosya yöneticisi görebildiği halde bu görmüyordu. Ardından Chainfire'ın USB stick mount uygulamasını da denemiştim. Onunla unmount yapılabiliyor ama çıkarınca unmount olduğu halde aniden çıkarıldı mesajı veriyor. Benim usb ile ilgili bir sıkıntı mı var acaba diye düşünmüyor da değilim ama aslında hem LG stok romu varken hiç sıkıntı yaşamadım, hem de miui'de okuma olsun yazma olsun hiç sıkıntı yok. Bu nedenle usb'nin ne sorunu olabilir onu da bilmiyorum. Çünkü tek sorun çıkarırken unmount edilememesi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
Ynt: LG G2 4.9.26 versiyon sorunları

Hocam burdaki gapps paketini denermisiniz

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Cvp: LG G2 4.9.26 versiyon sorunları

proton252 pid=10321 dateline=1412274700' Alıntı:
Hocam burdaki gapps paketini denermisiniz
Şimdi denedim hocam. Farketmedi. Belki daha önceki paketler etkiliyordur. Romu baştan kurup yeniden denemek lazım. Denersem yine sonucu yazarım.
Ayrıca bu sorunun küçük bir videosunu 1. mesaja ekledim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Biraz önce saçma birşey oldu. Google Maps ile bir adres aradım. Yeri buldum ve yakınındaki otobüs dudaklarının isimlerini öğrendim. Mobiett uygulaması ile o duraktan geçen otobüsleri öğrenmek niyetindeydim. Mobiett'yi açtım, bildirim ekranını aşağı indirip gps'i açtım. O sırada lokasyon için Google Servislerinin Update edilmesi gerektiğine dair bir diyalog penceresi geldi. Peki tamam dedim, içim burkularak. Çünkü hesap isteyecek ve oturum açılmayacaktı. Hesap ekranı geldi, yine öylesine karakterlere basıp salladım. Akabinde sözleşmeyi onaylama ekranı gelince bir tuhaf oldum :)
Hemen geri dönüp kendi hesap bilgilerimi girdim ve oturumu açtı. Valla @proton252 hocamın verdiği linkteki gapps paketindenmidir yoksa Mobiett uygulamasının bir lütfumudur yoksa GPS in bir dalaveresimidir anlayamadım. Sonuçta şu anda tüm Google uygulamaları çalışıyor.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Nedenini anlayamasak da çözülmesi güzel hocam.

Onur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Ynt: RE: LG G2 4.9.26 versiyon sorunları

chatin_62' Alıntı:
Biraz önce saçma birşey oldu. Google Maps ile bir adres aradım. Yeri buldum ve yakınındaki otobüs dudaklarının isimlerini öğrendim. Mobiett uygulaması ile o duraktan geçen otobüsleri öğrenmek niyetindeydim. Mobiett'yi açtım, bildirim ekranını aşağı indirip gps'i açtım. O sırada lokasyon için Google Servislerinin Update edilmesi gerektiğine dair bir diyalog penceresi geldi. Peki tamam dedim, içim burkularak. Çünkü hesap isteyecek ve oturum açılmayacaktı. Hesap ekranı geldi, yine öylesine karakterlere basıp salladım. Akabinde sözleşmeyi onaylama ekranı gelince bir tuhaf oldum :)
Hemen geri dönüp kendi hesap bilgilerimi girdim ve oturumu açtı. Valla @proton252 hocamın verdiği linkteki gapps paketindenmidir yoksa Mobiett uygulamasının bir lütfumudur yoksa GPS in bir dalaveresimidir anlayamadım. Sonuçta şu anda tüm Google uygulamaları çalışıyor.

Yazınızı okudum yalnız hala google sorunu nasıl çözüldü anlamadım bundan dolayı guncellenebılır olan g2 romana geçmeye tereddüt ettim belki deneyecek arkadaşlar buraya yazarsa geri dönüşlere göre yükleme yapabilir herkes ben şunu merak ettim yeni bir versiyona geçmeden yedek aldım mıuı nin yedeği ayarlar menüsünden daha sonra temiz kurulum yapıp yedeğimı mıuı klasörünü kopyalamama rağmen yedeği görmedi dikkat ettim hep oradaki klasörler iki tane olmuş silip teke düşürmeme rağmen yedeği görmedi hali ile masaüstü ayarlarımı görmedi böyle bir sorunu yaşadınız mi ya da bir yerde hata mı yapıyorum

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
@onur
Çok saçma da olsa bende bu şekilde çalıştı.
@proton252 hocamın verdiği linkten KitKat versiyonunu indirip yükleyin. Yüklemeyi recovery'den yapacaksınız.
Google Maps uygulamasını açıp biraz gezinin.
Mobiett uygulamasını yükleyip açın. Başka bir uygulama Play service update uyarısını getirir mi bilmiyorum. Mobiett'nin daha önce yedeğini aldığım için geri yüklemiştim. Apk dosyasını paylaşırım.
Bildirim ekranını aşağı çekip GPS 'i açın. Bildirim ekranını yukarı çektiğinizde Play service update mesajı gelince onaylayın. Google hesap ekranı gelince mail adresinizi ve şifrenizi girin.

Yedeklerinizin olduğu klasör hakkında görmeden birşey diyemem. Aynı klasörden 2 tane olmuştu demişsiniz. Bu mümkün değil. Aynı isimde 1'den fazla dosya yada klasör olması mümkün değildir.

Üst Alt