Haber Lenovo'dan Xiaomi'ye yanıt: Lemon 3

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi'nin fiyat-performans konusunda büyük beğeni toplayan 106$'lık Redmi 3 akıllı telefonunu lanse etmesinden sonra, hemşehrisi ve rakibi Lenovo'nun da cevabı gecikmedi. Lenovo Lemon 3, Redmi 3'ün bazı konularda önünde, bazı konularda ise gerisinde kalıyor.

Lenovo Lemon 3 modelinde 5 inçlik Full HD ekran kullanıldığını görüyoruz. 4+4 formatında Cortex-A53 çekirdekleri ve Adreno 405 grafik birimi barındıran Snapdragon 616 yonga seti, performansı Redmi 3 ile aynı seviyeye taşıyor. 2GB RAM yanında ekran çözünürlüğünün biraz yüksek olması, bir miktar performansı zayıflatabilir.

Lenovo Lemon 3 modelinde bunun haricinde; 16GB depolama kapasitesi, 13MP çözünürlüğünde arka kamera, 5MP çözünürlüğünde ön kamera, 4G desteği ve 2750mAH gücünde bir batarya yer alıyor. Xiaomi Redmi 3 modelinden fark olarak ekranın Full HD olmasını ve daha güçsüz bataryayı gösterebiliriz.

Lenovo Lemon 3 için belirlenen fiyat seviyesi 105$. Yani 1$ daha ucuz. Muhtemelen tüketiciler seçim yaparken oldukça zorlanacaktır. Normalde bu tür bir donanım konfigürasyonu orta seviye segmentte karşımıza çıkar ancak Lenovo ve Xiaomi çok önemli bir hamle yapmış oldu. Bu hamle yakın zamanda giriş ve orta seviye akıllı telefon segmentini fazlaca etkileyecektir.

kaynak:

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
rekabet olması fiyat açısından ordaki vatandaşlar için iyi lakin biz gene 600 den aşağıya alamayız...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Aslında ikisi de aynı fiyat. 699 Yuan. Dolar'a çevirirken birini 106$ bulurken diğerini 105$ yazmaları o anki kur farkı ve editörlerin yuvarlamasındandır.
Bana göre Redmi 3 performans olarak Lemon3'ün çok önünde olacaktır. Çünkü Lemon3'ün hem ekran çözünürlüğünün FHD olması hem de pilin 2750mAh olması Redmi3'ü performansta çok öne çıkartır.
Aynen LG'nin G3 ile yaptığı büyük hata Lenovo tarafından da yapılmış gibi görünüyor. Keşke LG'den ders alsalardı.

CloserTR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
MB860
Konular
0
daha yüksek ekran çözünürlüğü daha az batarya kapasitesi...rakip falan olamaz benim gözümde :P ve metal kasa değil sanırım ?
resmi olarak bizim ülkeye gelir bu, ama Xiaomi gelmiyor :(

Üst Alt