Yardım Laptop işlemcisini değiştirmek istiyorum

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Windows 10
Telefon Modeli
Casper Laptop
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Laptopumda 1.nesil i5 işlemci bulunuyor dış çevreden duyduğuma göre sadece i7 1.nesil ile değiştirebiliyormuşum i7 1.nesil işlemcinin tam modelinin ismini biliyor musunuz veya başka hangi işlemciler takabilirim şuanki işlemcim i5 460m

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Senin işlemci "Socket G1 / Socket rPGA988A Pin" diye geçiyor detaylıca bilgi alabilirsin..
2. el alışveriş sitelerinde olur mu bilmiyorum ama Yurtdışında bolca miktarda satışları mevcut. Bu arada Senin anakart destekler mi onu da detaylıca araştırman lazım.

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Takabilecegim en iyi işlemci pentium mu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Onu nas öğrenebilirim
Senin işlemci "Socket G1 / Socket rPGA988A Pin" diye geçiyor detaylıca bilgi alabilirsin..
2. el alışveriş sitelerinde olur mu bilmiyorum ama Yurtdışında bolca miktarda satışları mevcut. Bu arada Senin anakart destekler mi onu da detaylıca araştırman lazım.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Öncelikle bir bilgisayarda çoğunlukla yapılacak en son yükseltmelerden birisi işlemcidir. Eğer yapmadıysanız öncelikle SSD ve RAM yükseltmesi yapınız. Aksi takdirde işlemciyi yükseltmek pek bir işinize yaramayacaktır, çünkü diğer donanımlar geride kalacaktır.

Ancak belirttiğim iki yükseltmeyi yaptınız ve en son işlemci kaldıysa, arkadaşımızın paykaştığı bağlantıdaki i7 işlemcilerden birini seçebilirsiniz. Bunun en basit açıklaması işlemci model numarası ne kadar büyükse okadar iyi ve yeni model demektir.

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Öncelikle bir bilgisayarda çoğunlukla yapılacak en son yükseltmelerden birisi işlemcidir. Eğer yapmadıysanız öncelikle SSD ve RAM yükseltmesi yapınız. Aksi takdirde işlemciyi yükseltmek pek bir işinize yaramayacaktır, çünkü diğer donanımlar geride kalacaktır.

Ancak belirttiğim iki yükseltmeyi yaptınız ve en son işlemci kaldıysa, arkadaşımızın paykaştığı bağlantıdaki i7 işlemcilerden birini seçebilirsiniz. Bunun en basit açıklaması işlemci model numarası ne kadar büyükse okadar iyi ve yeni model demektir.
Yaptım hocam

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
hocam araştırmış aliexpressten bu pin uyumlu bir işlemci alırsan takabilirsin ama almadan önce tdp degerine bak yani kaç watt güç çekiyor o çok önemli cok benzer watt degeri bir işlemci alırsan sorun cıkaracagını düşünmüyorum hem ısı olarak da sorun cıkarmaz

Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Tdp'si az olanlardan en iyisi 640m görünüyor. Aliexpresste 600 sahibindende 1000 lira. Mükemmel bir soğutmam var diyorsanız ve risk alirim diyorsaniz secenek cok. Yalniz oyun icinse sadece cpu yukseltmekle olmayabilir.

Son düzenleme:
Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Hocam pek bir performans artışı olmayacak gibi görünüyor

Oyla:

radeongt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Öğrenci
Konular
37
Exfat performans artışı olur mu olursa ne kadar olur ?

Oyun için başka ne yükseltilebilir şuan ram 6gb 8 yaparsam performans yükselir mi ?

Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Exfat performans artışı olur mu olursa ne kadar olur ?

Oyun için başka ne yükseltilebilir şuan ram 6gb 8 yaparsam performans yükselir mi ?
Ben çok oyun oynamam ve laptopum 13 yıllık ama t6500'den p8800'e yükselttiğimde acayip fark gördüm. Counter'ı vga ancak oynarken şimdi hd oynayabiliyorum ve full hd videoları da artık oynatabiliyor. Yalnız benimki büyük bir yükseltmeydi. Fazla ramin gözle görülür bir farkı olduğunu duymadım, gpu ve işlemciye daha çok yük biniyor. Bence almayı düşündüğünüz işlemcinin oyun testi videoları var mı diye bakmanızı öneririm(640m için sonuçlar pek iyi değildi). Kimse şunu alsan şu kadar fark olur diye kesin bir şey diyemez, gpu etkeni var çünkü. Oynamak istediğiniz oyunun gereksinimlerine de bakabilirsiniz, belki onu destekleyen bir işlemci alabilirsiniz gpu da yeterli geliyorsa.

Oyla:
Üst Alt